Problem Mercedes 190D

Problem Mercedes 190D

Član
opet ja raja,,,danas mi se cudna stvar desila,, dakle otisao sam do auta ocistio ga upalio provozao oko naselja ugrijao ljepo radio i stao sam pred garazu ugasio ga otisao na 5 min odradio nesto vratio se dam kontak auto mrtvo:S....ni verglat ni ista.....ja mislio akumulator sto bi svako pomislio zovnem druga dodje sa svojim autom na kablove nista ista situcaija,,pustimo 10min da prenes struje opet isto:S...jel moze ko sta reci sta je upitanju???:S:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Početnik
Meni se isto desilo, ama bas nista nije radilo...otkacila se zica, plus sto ide sa aku na razvodnu kutiju, sa osiguracima...valjda i mercedes ima zicu :D
 
Član
Oggy je napisao(la):
Meni se isto desilo, ama bas nista nije radilo...otkacila se zica, plus sto ide sa aku na razvodnu kutiju, sa osiguracima...valjda i mercedes ima zicu :D

gledao sam onako okvirno kablovi uredu :S....al najgore sto nisam mogao nac alternator gdje mu se nalazi il je na nepristupacnom mijestu...hmmmmmm:icon_eek:
 
Početnik
Aku ima struju? Dolazi ta ista na kutiju sa osiguracima? Prati kabl sto vodi tu struju sa aku, vidi da gdje nema osigurac usput, ili je gdje u prekidu...
 
Član
Oggy je napisao(la):
Aku ima struju? Dolazi ta ista na kutiju sa osiguracima? Prati kabl sto vodi tu struju sa aku, vidi da gdje nema osigurac usput, ili je gdje u prekidu...

ima aku struju :S.....al pogledacu sutra ujutru sta moze bit :S:icon_cry:
 
Član
raptor hoce da kaze auto ima struju, osvjetljenje na kontrolnoj tabli, zmigavci, svjetla sve po ps-u ali kad hoce da upali nista, ni da zakaslje.. ja sumnjam na alnaser..mozda se zica otkacila..
 
uglavnom imas kontakt i svijetli sve? kao sto Oggy kaze, ulozak, ili sam spoj negdje.. probaj kratko spojiti na alnaseru ili na bravi..
 
Kad okrenes kontakt pa okrenes kljuc na START je li padne napon u lampicama? Provjeri zicu koja ide sa kontakta na anlaser, vjerovatno ju je negdje snijeg zakacio i skinuo sa stopice ;)
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Kad okrenes kontakt pa okrenes kljuc na START je li padne napon u lampicama? Provjeri zicu koja ide sa kontakta na anlaser, vjerovatno ju je negdje snijeg zakacio i skinuo sa stopice ;)

najgore sto nepadne napon:S...a pored toga moram vidit na alnaseru :S......jer je nizak merc i kacio je snjeg sad da li je uzrok tome viidcu sutra :S
 
Probaj ga gurnuti, vjerovatno ce ti upaliti.
Imao sam problem na astri, i bilo je do alnasera, desilo se na isti takav nacin i to u sred ljeta.
A mozda si negdje izgubio i "+" od baterije pa do istog?
 
Top