Problem kod sportsog filtera (GLJIVE) u golfa 1.6 benz

Problem kod sportsog filtera (GLJIVE) u golfa 1.6 benz

Vr6

Član
ovako,kupio sam sportski filter za 40km medjutim ne daje mi nikakav zvuk,sve sam uredno spojio ali nikakvog efekta.
u pitanju je golf 2 1.6 benzin
Ja se izvinjajem ako ova tema postoji vec ali ako neko ima neko konkretno rjesenje neka pomogne..
Hvala unaprijed !!
 
na 1.6 motoru, mozda kad ga bas opteretis punim gasom, slozi gas u voznji pa vidi, neznam sta ti ustvari ocekujes, i zavisi gdje si ga stavio, moras direkt na usis, prije stare kutije za zrak a ne i nju ostaviti.
 

Vr6

Član
znaci zatvoren je taj filter sa donje strane ,ima samojedan otvor a ne pise marka
evo slika znaci ovakva je ista
FKIK281.jpg


ja neznam kolika njemu treba brzina da se cuje ja sam ga 160 nabio i nista da se promjeni..
a izvadio sam stari filter zatim ovaj zasarafio na onu cjev od zraka ali dzaba..
 
da je bar 18.8v ona bi ga mogo i čut na tom motoru nemas sta očekivat a plus je gljiva tj filter neki aftermarket 40 km da je bar neki kn ili slicno mozda bi i bilo nesto ovako nemas sta očekivat to je moje misljenje
 
Član
Stavi sto blize motoru pa ces vidjeti zvuka.Komsija u mene isto kupio i nije htjelo,pa stavio sto blize usisu i dobio zeljeni zvuk,a u pitanju je fiat uno 1.4,i fino se cuje :123:
 
Član
Kakve vam fajde od tog "filtera" ako ga stavis sto blize motoru???

Nevidim logiku "usisavanja" vrelog zraka?

Meni su rekli da je bitno sto hladniji zrak uvlacit :D
 
Član
Nisam neki fizičar pa da bi sad objasnio kako sta,uglavnom puno bolji zvuk ima sto blize motoru,provjereno,i ne bi trebalo crijevo sto vodi od gljive do motora da je puno siroko.:cool:
 
Član
to da stavljas sto blize motoru nemoj slucajno da radis , sto vise zraka i sto hladniji zrak bolje ce ti auto ic a zvuk ces dobit kad kupis neki kvalitetniji filter i ako stogod uradis oko auspuha ;)
 
Top