problem, clio dci - bijeli dim iz auspuha i lupanje u motoru

problem, clio dci - bijeli dim iz auspuha i lupanje u motoru

Član
pozdrav drugari, evo i meni vcs belaj se desi, iako sam hvalio ovaj motor dok ga ostali kude - 1.5 dci 65 hp. Do sad nikakvih problema nisam imao, sve super ali vcs krenem u grad, presao jedno 2,3 km i poce mi nesto lupati u motoru, kako obrtaji rastu/opadaju, tako i lupanje ubrzava/usporava. Pogledam na retrovizor iza mene oblak bijelog dima i smrad neopisiv :D stanem odma ugasim auto nez sta je, zvao bihamk kaze svi operateri zauzeti. Zovnem ovog majstora sto mi odrzava auto reko mu sta se desilo, kaze il ti je povukao vode ili je dizna, al ga slobodno vrati kuci nece mu nista biti pa cemo vidjeti. Ja upalim, malo teze upali i opet isto dim i lupanje.. krenem kuci polako i stotinjak metara prije kuce prestade da lupa ali dimi jos, parkiram ga u garazu ugasim i ponovo upalim, normalno radi ne dimi sve ko i prije.. sad nez sta mu se desilo i sta me ceka kad odem majstoru.. poz
 
Član
Lici na diznu fkt. To sto je lupkao je moguce da je totalno ostao bez dizne pa da je radio na cilindru manje, vjerovatno zbog toga i dize i spusta obrtaje. To sto se poslije unormalio ti je dokaz da je dizna, vjerovatno je elektronski bila u defektu. Mozda je samo do kablova koji idu na dizne
 
Član
I ja mislim da je dizna, koliko sam mogao saznati istrazivajuci po netu, a ovim motorima je najveca mana ubrizgavanje tj. pumpa visokog pritiska i dizne.. a na satu ima 250.000 :D sad koliko je ovo opasno i smije li se voziti auto pomalo dok ga ne popravim jer se sad unormalilo sve.. evo jedan snimak sa yt, kod mene je isti ovakav zvuk bio..
 
Član
U toku jedne godine oni su obavezni doci na svaki poziv jer se uz reg obavezno placa i bihamk (cini mi se 25KM) i duzni su te odslepati do radione u krugu od 100KM(ili 50, ne sjecam se), tako da nema veze da li si clan ili ne. Ako si clan onda gdje god u BiH da si moraju doci.
 
Član
U toku jedne godine oni su obavezni doci na svaki poziv jer se uz reg obavezno placa i bihamk (cini mi se 25KM) i duzni su te odslepati do radione u krugu od 100KM(ili 50, ne sjecam se), tako da nema veze da li si clan ili ne. Ako si clan onda gdje god u BiH da si moraju doci.

Pa baš iz tog razloga kad ih zoveš i kažeš da si član auta su im sva na terenu, jer znaju valja džaba vozat, a ako ne znaju da si član dolaze prije hitne pomoći!!!
 
Član
I ja mislim da je dizna, koliko sam mogao saznati istrazivajuci po netu, a ovim motorima je najveca mana ubrizgavanje tj. pumpa visokog pritiska i dizne.. a na satu ima 250.000 :D sad koliko je ovo opasno i smije li se voziti auto pomalo dok ga ne popravim jer se sad unormalilo sve.. evo jedan snimak sa yt, kod mene je isti ovakav zvuk bio..
Ne pali to više da ti dizna ne bi istopila klip , a kad to uradi slobodno možeš baciti motor jer i stublina dobije , da ga se ne isplati popravljati.
Kad budeš (ako budeš) mijenjao ili reparirao pumpu i dizne obavezno detaljno isperi čitav sistem odvoda i dovoda nafte (rezervar, cijevi , rampu , novi filter) da se odstrani špena nastala runenjem pumpe , koja je glavni uzrok stradavanja sistema ubrizgavanja na K9K motorima koji su opremljeni sa Delphi sistemima , Siemens sistemi nemaju taj problem.
 
Član
Hvala na odgovorima, clan sam bihamka i stari i ja imamo onaj family paket al jbg ne dodjose.. Danas sam presao 5,6 km sve normalno sta mu se u tom trenutku desilo nez, al ujutro aBd dijagnostika pa cemo vidjeti sta ce pokazati. Pozz
 
Top