probio gumu, sa strane:(((

probio gumu, sa strane:(((

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
danas sam gumu probio sa strane, rijec je o 185/60 R14, prije 2 mjeseca kupio nove ali sa svojom gluposcu je probio sa strane, mjesto gdje sam probio i gdje je pustila je tacno na sredini i velicine je nokta na prstu,idi u obliku slova V, interesuje me ima li spasa?? moze li se zalijepiti,ukrpiti?? sutra nerade vulkanizeri ali me ubi u mozak pa bi volio znati ima li nade iliii... hvala onima koji se potrude da odgovore i pomognu bratu u nevolji;)
 
Član
elmir je napisao(la):
danas sam gumu probio sa strane, rijec je o 185/60 R14, prije 2 mjeseca kupio nove ali sa svojom gluposcu je probio sa strane, mjesto gdje sam probio i gdje je pustila je tacno na sredini i velicine je nokta na prstu,idi u obliku slova V, interesuje me ima li spasa?? moze li se zalijepiti,ukrpiti?? sutra nerade vulkanizeri ali me ubi u mozak pa bi volio znati ima li nade iliii... hvala onima koji se potrude da odgovore i pomognu bratu u nevolji;)

mislim da je mo*š bacit!:icon_cry: al vidi još jbg-a;)
 
Član
skoro sam gledao da stavljaju s unutrasnje strane kao neku zakrpu,mislim ne vidi se ono nista,sad koliko je sigurno ne smijem ti reci,mislim da se nije pametno zezat s tim
 
Član
steta... moze se to napraviti ali nije sigurno nikako, da je na gazecem sloju to se lako rijesi, i sigurno je...
rodjak mi je na kamionu probio gumu sa strane i napravili su mu to, i guma nije pukla ali je dobila stomak veliki...i na kraju je morao zamjeniti...
 
Član
ja s tim vazda imam problema,jer mi je na autu uvjek niskoprofilna guma.tu gumu slobodno baci.nije je problem zakrpit al ti onda moze mozda 100m a mozda 1000km.sve je dok malo ne dirnes tom stranom.i na mali dodir fleka popusta.to se ne moze sigurno zakrpit.kupi drugu
 
BHT Ovisnik
u mene je bila pukla uz rub felge nekih 5 cm,al se rijesilo to,nikada problema nije bilo,stavi iznutra fleku,sad to u tebe neznam bas
 
Član
ja se nikad nisam s tim usrecio.jednom tako stavio fleku,dosa do na balnovac,tu pustila.stao u vulkanizera i uzeo neku polovnu za 20km i eno je i sada na felgi.samo se namucio bezze
 
moze se to uraditi,neko cak stavi i unutrasnju gumu da pojaca,al te to izadje solidno para,tako da mozes kupit neku polovnu sto je,po meni,isplatnije,a i puno sigurnije.
 
Član
moze se uraditi ja sam ljetos radio u vulkanizeru i krpili smo takve slucajeve e sad koliko je sigurno o tm potom ali se desi i da se vrlo brzo na tom mjestu iskilavi guma nakon nekog vremena.....
 
Početnik
nije veoma sigurno, al ako je kao sto kazes velicine nokta mislim da moze inekcija pomoci, ja sam za prvu pomoc opalio inekciju na rupu sa strane gume koju mi je neko nozem izbusio (duzina oko 2-3cm) da mogu otic kupit gumu pa je drzalo, mislim da ce i tvoje drzat samo j*aji ga cim dodjes do para kupuj novo...
 
ako ti guma ima imalo garancije otidji i reklamiraj, reci sama od sebe pukla, bla bla bla, ja sam tako prije 2g, doduse 13" je bila, nabasao na rupu i sa strane probio, otisao i reklamirao, dobio odmah drugu novu...
 
Član
u ponedjeljak cu otici do vulkanizera i viditi sta mi je ciniti.. nebi volio bacat umu jer sam crno iz nikata dao da kupim nove, da su tigar ili one debica pa haj,nafalili hankook i vidi.. mada nebi nijedna izdrzala jer sam ja kriv, a velicine nokta i ide na slovo V to probijeno, a nebi normalno brzo isao i divljao jer hem je zima hem su zimske, ljeti koristim druge i ljetne gume.. drzite mi fige i da se mogne uraditi i da dugo dugoo drzi:D:D:D:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top