PRIPADNICI MUP-A TK DOBIJAJU TESTERE ZA DROGU

PRIPADNICI MUP-A TK DOBIJAJU TESTERE ZA DROGU

Pored brzine i alkohola vožnja pod djelovanjem droga jedan je od neistraženih uzroka saobraćajnih nesreća u kojima su živote gubili posebno mladi ljudi istakli su na okruglom stolu u Sarajevu predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova Federacije BiH.

Zbog ovog problema pristupilo se ozbiljno problematici kao i tome kako riješiti taj problem, a u funkciju je pušteno i oko 1.500 probnih testera za narkotike, koji se po prvi put upotrebljavaju u BiH.

Ukoliko službenik policije posumnja da je vozač pod dejstvom narkotičkih sredstava na licu mjesta može putem testera to provjeriti, a ukoliko vozač sumnja u tačnost ispitivanja može zatražiti i nalaz na Klinici sa kojom Federalno ministarstvo sklopi ugovor.

Testeri za provjeru će biti raspoređena na sva Ministarstva unutrašnjih poslova u FBiH, uključujući i MUP Tuzlansklog kantona. Ukoliko se ustanovi da je vozač vozio pod dejstvom narkotičkih sredstava biti će kažnjen u skladu s važećim zakonom, koji predviđa novčanu kaznu, zabranu vožnje u zavisnosti od težine prekršaja i dva kaznena boda. DA LI SE STE KORISTILI DROGU :lol::lol::lol:;);)
 
Član
vidio sam ovo juce na dnevniku. Dugo se cekalo na ovo,,jos da hoce drotovi bit pravedni,pa ne pravit razliku izmedju narkomana obicnih ljudi i narkomana babinih sinova,bilo bi dobro. Ovako kazne ce placat sirotinja,kao i inace sto placa
 
Član
kakva ba sirotinja a drogira se i pije i ima auto nije to sirotinja ..treba to sve srediti..

treba ovo uvesti a dozvoliti koristenje alkohola kao supstitut :)
 
Član
AnDel je napisao(la):
kakva ba sirotinja a drogira se i pije i ima auto nije to sirotinja ..treba to sve srediti..

treba ovo uvesti a dozvoliti koristenje alkohola kao supstitut :)

ma ima ba,sada trave na sve strane,naduvaju se pa divljaju autima,vjeruj mi da se to vidja kod mene u gradu stalno. Posebno djecurlija kad se docepa,niko im ravan nije. Tesko ih kontrolisat,ne do Bog da uzimaju sta jace
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Eeee narkomani sad na*e*ali:):):) oce bit "koliko si naduvao", "2.3 promila mariu'ane u krvi":lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:
izmislit ce oni nesto novo,obici ce oni aparat:D
 
Član
ovo je glupost obicna jer npr. posle pusenja trave treba ti malo duzi period da ti izadje iz organizma, znaci zaustave te posle 7 dana kad si pusio i pozitivan si opet... po meni ovo je cista glupost (ne govorim za ljude koji se pucaju teskim drogama i voze, to naravno treba kaznjavat), ali zbog dzointa koji si ispusio prije 10 dana moras sad da pusis zabranu upravljanja vozilom i to a uopste nisi napusen...
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
ovo je glupost obicna jer npr. posle pusenja trave treba ti malo duzi period da ti izadje iz organizma, znaci zaustave te posle 7 dana kad si pusio i pozitivan si opet... po meni ovo je cista glupost (ne govorim za ljude koji se pucaju teskim drogama i voze, to naravno treba kaznjavat), ali zbog dzointa koji si ispusio prije 10 dana moras sad da pusis zabranu upravljanja vozilom i to a uopste nisi napusen...

ja koliko znam... u ovoj drzavi je zabranjeno konzumiranje droga... a ne samo vozenje nakon konzumiranja istih... mada, opet nisam siguran :icon_confused:
 
Top