printani magazini

printani magazini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Citao sam doslovno sve printane magazine. Ocito oni tamo ne znaju da ih cita neko, daje im pare, i ponekad upamti sta upecatljivo. prestajem sada, tj reduciram na samo dva i to strana magazina. evo zasto. kad god je kakvo jeftino auto ovdje imate identicne naslove ( proauto ).

75.jpg


74.jpg



ocito nas od kojih zive ne smatraju pretjerano inteligentnim, ili cak nas smatraju naivnim.

Naime kod nasih magazina i Dacia i Thalia imaju iste hvale poput kakvog Bentleya. Jadno. Shvatam da zive od toga, ali u stvari zive od nas koji to kupujemo.

Volio bih da cujem sta vi kupujete, ako kupujete!
 
Početnik
ja sam to kupovao i kupovao...imam vise od 1000km vrijednosti tih magazina...bilo nasih bilo stranih (auto plus,auto,auto blic,auto magazin,maxi tuning,power tuning,bus i truck,ma o svemu i svakakvih...)...brate,bitno je da se proda...a sadrzaj nije bitan.i cak se nemogu NEKI potrudit da tekst poredu postave,dakle dio ovdje,pa dio na n drugoj str,pa opet na predhodnoj.....al eto u gomili ipak se nadje nesto sto valja...
kolekcija.jpg

By lija13 at 2009-12-14

moj dio kolekcije :D ima jos toliko na policama
 
Član
ma magazine prestao da citam ..nisu bas jeftini a nista u njima posebno..ti novinari hajd sto ne znaju nista o autima (vecina) osim onog sto pripreme za clanak to primeti svako ko cita bez obzira koliko poznaje auto svijet... pisu ga kao da je to pismena vjezba iz bosanskog :lol:..uglavnom uopsteno i sa osnovnim infom..
 

MTR

Član
ti sto rade po tim automagazinima su debili svoje vrste , ko im da vise para na kafu o tome i pisu kako valja , jedva cekaju test auto da im dopadne saka - poslije njih na sve lici samo na auto ne .
sa tim smecarima ja sam imao posla 4-5 godina , hem je to sva alaselamet bagra nevidjena , hem gladno vazda im malo para , jos ti uniste test vozilo koje trebas poslije da prodas .

O njihovom pisanju nemam rijeci osim da rade na principu Copy-Paste i daju svoje debilske komentare , svojevremeno sam ooga Mirzu ( s OBN-a ) istjero iz auta - koji debil needukovani fujjjjjj
 
Član
Dobro dobro... nemoj da generalises stvari, jer tako sebe degradiras i stavljas u skupinu ljudi koji sude na osnovu stereotpa... Realno, ja sam prosao kroz nekoliko redakcija razlicitih bransi i susretao sam se sa krajnje neupucenim ljudima, samozvanim novinarima koji obavljaju visoke funkcije.
Rec je o privatluku koji radi posao da bi bio uradjen (uzeti lovu) a ne da se neko informise, svi segmenti su time prezasiceni jer je danas informacija najtrazenija roba i svako je moze plasirati... Kako na ovom forumu egzistira gomila neupucenih mudrosera koji truju dezinformacijama sa googla, tako i u auto-novinarstvu postoje ljudi koji automobile razlikuju po bojama i "dobrini". Problem auto casopisa lezi u njegovoj danasnjoj primeni kao sredstva marketinga, stranice su rasprodate i ustupljene komitentima, a sadrazaj edukativnog karaktera zivi na WEB-u.
Ja sam citavo svoje detinjstvo proveo na parkinzima, radionicama, otpadima i sajmovima, skolovao sam se za novinara i radim novinarski posao vise od pet godina, ali i dalje se ne mogu nazvati auto novinarom jer mojim uzorima nisam ni do kolena. Ja sam samo usmereno obrazovani zaljubljenik u automobile.

Zelim reci da je era auto casopisa izumrla, buducnost lezi u mediju koji najbrze moze plasirati informaciju, internet, radio i TV kao malo skuplji oblik. Trenutno ne kupjuem ni jedan casopis jer mislim da ni jedan ne zavredjuje paznju, necu nikoga nazivati debilom, lopovom i nesposobnim jer sam i sam bio u situaciji da nesto preduzmem po pitanju poboljsanja kvaliteta ali jednostavno casopis nije vise dobar kanal. To je isto kada biste pokusali da se preko mikrovalne pecnice povezete na internet.
 

MTR

Član
ja ne generalisem , vec sam napisao svoje iskustvo sa tim tipom "novinara" , jedinu pohvalu koju imam ide na ime Adnan Burazerovic , kultura , ne znam sta sad radi ali dok se vrtio oko auto industrije bio je profesionalan . Nikad mi nije trazio novac , tekstovi su bili objektivni , sta valja pise , sta ne valja pise ... a ne ko ovi levati , trenutno su najbolja auta u BiH ona koja prodaje F-AC , lete njima ko muhe na govno

A Mirzu bi ponovo istjerao iz auta i iz drzave .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top