PREVELIKA POTROSNJA

PREVELIKA POTROSNJA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zna li ko ima mi jaran ovdje problem sa autom...
Radi se o Hondi Integri type-r motor je 1.8 i-vtec medjutimprije je normala trosio oko 12 - 15 lit po gradu ali sada u zadnje vrijeme trosi i preko 20 lit a isto ga vozi... Za CUDO NEGUSI GA NISTA STO BI BIO UZROK VECEM UBRIZGAVANJU, Promjenili smo filtere i sve medjutim isto jedino sto me brine griju mu se sve felge poslije voznje kao da blokiraju tockovi ali ne kad ga stavim u leru i na ravnom pustim ide lagano nevjerujem da blokira jedino da je nesto u motoru dali neko zna sta bi moglo da bude...???
 
Član
Ne kontam ak ide u leru, sta moze biti zagrijanim felgama. Mozda prije nije obracao paznju na grijanje felgi, il sad kako je ova ekstremna toplina, pa je to jos izrazenije. Mozda ima kocnice koje se vise zagrijavaju il je zatvorio neki vazan otvor na braniku.

A to sto auto vise trosi, moze biti da je otisao lambda-sonda senzor. Nek ceka da se malo zagrije masina pa zaturira par puta u mjestu do nekih 5000 o/min i vidi jel ima kakvog dima iz auspuha. Ak ide crni dim, vjerovatno je lambda sonda. Vi bar tamo imate dobre Honda servise, mislim da je najednostavnije odvesti auto da ga skopcaju na racunar. Jedino ak je preskupo, to je druga prica...
 
Član
Servisi su preskupi po satu uzimaju 120 $ a auto ti ostane minimalno 3 sata tako da se neisplati...
Ovako za kocnice smo vidjeli sve je ok nisu se grijale prije medjutim kao sto boki rece zatvorena karambolka... to cemo da probamo boki pa cemo da vidimo jeli lambda sonda
 
Član
Najlakse mu je da nadje jarana sa istom Hondom, pa posudi lambda sondu, ak bude sve ok, onda kupi i sebi novu. Moze biti i neki banalniji kvar, da je neko crijevo recimo puklo, pa da to buni neki od senzora, koji daje onda vise goriva nego je potrebno. To se cesto desi na starijim autima, mada sumnjam da je to slucaj kod Honde, jer su one ekstra kvalitetne.
 
Član
Pregledajte vakum crijeva.Ima ih mali milion i ako ti je bilo koje malo napuklo zezat ce te obrtaji,potrosnja,vuca itd.
 
Član
To za kacenje na kompjuter zavisi od servisa do servisa. Meni su uradili besplatno, kad mi je abs lampica gorila. Drugi su htjeli izmedju 20 i 50 eura.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top