preporuka

preporuka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam pojacalo kenwood monoblock kac-8152d
maximalna snaga 1100w
rms snaga na 1ohm-900w, 2ohm-550w, 4ohm-300w
stabilno na 2ohm-a
koji wofer preporucujete ???
razmisljao sam o 2xhifonics hfi12d4, 2xpioneer 308d4 ili 1 alpine type r 12

pozz
 
Član
pa sta god uzmes neces pogrijesiti. sve su komponente dobre.

konkretniju preporuku mozes dobiti ako kazes sta hoces od systema i kakav tip muzike slusas?
 
Član
Imas alpine type SWR1522 prodaje nick enesss cijena je sasvim povoljna mislim...

http://www.bhtuning.com/thread-23130.html

a evo ti i malo specifikacija:

• Peak Power 2000W
• RMS Power 750W
• Frequency Response: 22Hz - 500Hz
• High Excursion 1-1/4" Santoprene Edge
• Kevlar Reinforced Pulp Cone
• Dual Progressive Nomex Spiders with Edge Control
• Integrated Tinsel Lead Spider Design
• Custom Cast Aluminium Frame with Integrated Heat Transfer Plate
• Extended Length Dual-Flared Vented Pole Design
• High-Strength Brass Voice Coil Bobbin
• Heavy-Duty 10cm2 Push Terminals
• Computer Optimized Magnetic Circuit
• Designed and Engineered in the USA
15" (38cm) Subwoofer (2Ohm+2Ohm / 4Ohm+4Ohm)

pozzzzzzzzzz...
 
Član
Ne znam kolko ti je bitan prostor u autu 2 woofera ti zauzimaju vise prostora,veca kutija al' zanimljivije i izgleda od jednog ...:cool::icon_question:
 
Član
sto se muzike tice rap,bitan mi je fin duboki bass,kao u alpine type r 12,pioneer mi se ne svidja previse,mada serija 308 ne izgleda lose..........
ona alpine 15 nije losa,ali tesko da bi ju kenwood tjerao,jest on 900w rms-a na 1ohm ali je nestabilan,a i njoj treba 750w..........
sto se prostora u autu tice manje-vise vazno,vazan mi je lep bass....

pozz
 
Član
pa od nabrojanih subova R je najbolji.

na pojacalu smanji gain i radit ce, dok ne nabavis pojacalo kako treba.
 
Član
Prije svega to pojacalo nema 900 rms mozda teoretski
pogledaj ona dva woofer kenwood sto prodaje onaj BERtony idealni za tvoje pojacalo imao sam ih jako dobro su svirali za pare koje kostaju pa razmisli i nemoj da se zalijeces
et toliko pozz
 
Član
pojacalo je svejedno nestabilno na 1 ohm,a ni alpinu ne bi spustao na 1 ohm,vec bi uzeo onaj model sa dve zavojnice po 4 ohm-a pa spustao na 2ohm-a.pojacalo je vec tjeralo alpine type r 12 4x4 i ne izgleda lose, mada znam da alpine moze podnijeti mnogo vise,npr.ona je 500 rms na 2ohm-a,a moze se konstantno tjerati na 800 rms-a i da joj ne bude nista ali je onda bas izbacuje do kraja.............
 
Član
eddo je napisao(la):
marko_v je napisao(la):
npr.ona je 500 rms na 2ohm-a,a moze se konstantno tjerati na 800 rms-a i da joj ne bude nista ali je onda bas izbacuje do kraja.............

:D
da,ona normalno radi na soundmagusu koji je 1100 rms-a na 2ohm-a na nekih 70 posto snage,ali i ovaj kenwood ju je fino tjerao..........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top