prelazak sa H4 na H7

prelazak sa H4 na H7

Član
Posto sam bambus za elektroinstalacije na autu zanima me sledece:
da li mogu jednostavno preci sa H4 sijalica na H7 (plug n play)... odnosno na koju vec sa razdvojenim dugim i kratkim svetlom?
Planiram da kupim farove sa socivima koji imaju razdvojena polja za duga i kratka svetla, a kod mene na 206ici je H4 sijalica... ovo sve radim jer imam uzasnih problema sa nocnom voznjom i zelim ksenone, a bez sociva sam jos jedan bezobzirni manijak koji zlostavlja saobracaj. :D

kako sve ovo izvesti, gde i na koji nacin?
 
Član
kako si planirao rijesit duga svjetla,ja sam imao H4 i stavio sam H7,sasvim jednostavno,ali onda ostajes bez dugih. Kod instalacije za H4 sijalicu imas u dzeku kratko svjetlo i dugo svjetlo,tebi samo treba jedna,ili dugo ili kratko. od 3 zice jednu ces izbacit i to je to. Ja nisam nikad imao nikakvih problema,ne znam da li je bilo opterecenja po instalaciju,za vise od pola godine nije crkla,sad imas strucnjaka ovdje pa ce ti reci.;)
 
Član
ima vec tema barem 5 iste tematike.
sve se moze i sa h4 na h7 i sa h4 na h1.
treba ti relej i ispravljacka dioda a shemu potrazi u jednoj od tema.
neki dan sam pisao o tome i samo potrazi naci ces.

@ArminM
jeste ali kad upali dugo kratko ce mu se ugasiti
 
Član
Eh izvinjavam se, nisam bas narocito ekspeditivan u pretrazi tema...
procitao sam, hvala, sada je definisana situacija...
sledece sto mi treba je preporuka gde ovo profesionalno odraditi, necu sam nesto da petljam oko ovoga, zelim kvalitetno i trajno da resim problem. Ukoliko imaju originalni konverteri, kablovi, rado bi ih kupio.
hvala Emire, ti si definitivno jedan od najsusretljivijih ljudi na ovom forumu!
 
Član
drug izvini na offu al zanima me kako funkcijonisu same xenon sijalice??jer cujem da se svak zali???to me zanima :icon_question: :icon_question:
 
Član
Kako funkcionisu? mislis da li su funkcionalno resenje za rasvetu ili te zanima na koji nacin funkcionisu sijalice... ja ti mogu dati odgovor u pogledu prakticne primene.
Imam iskustva sa ksenonima i evo pripremam instalaciju za ugradnju na drugom autu, sto znaci da sam zadovoljan sa tom vrstom rasvete. Bez sociva i kristalnih stakala ti ne bih preporucivao ugradnju jer uznemiravas ostale ucesnike u saobracaju i deluje kao da stalno vozis sa dugim svetlima.
Nisam nikada imao problema sa njima, ne trepcu ne stekaju, mada ti se problemi mogu javiti od slucaja do slucaja...
 
Član
deez je napisao(la):
Kako funkcionisu? mislis da li su funkcionalno resenje za rasvetu ili te zanima na koji nacin funkcionisu sijalice... ja ti mogu dati odgovor u pogledu prakticne primene.
Imam iskustva sa ksenonima i evo pripremam instalaciju za ugradnju na drugom autu, sto znaci da sam zadovoljan sa tom vrstom rasvete. Bez sociva i kristalnih stakala ti ne bih preporucivao ugradnju jer uznemiravas ostale ucesnike u saobracaju i deluje kao da stalno vozis sa dugim svetlima.
Nisam nikada imao problema sa njima, ne trepcu ne stekaju, mada ti se problemi mogu javiti od slucaja do slucaja...

znaci mogu se koristiti al djeluju prejako :D
hvala drug ;)
 
Član
Nebih se slozio sa onima koji kazu da xenon-i ne mogu u farove bez sociva,evo ja sam instalirao kod sebe xenone i mogu reci samo jedno,tu noc kad sam ih postavio nema ko mi nije blicao i kome nije smetalo,cak sta vise iduce jutro kad sam krenuo na posao,cak i po dnevnom svjetlu ostalim ucesnicima je smetalo,e onda mi je pukao film,reko il cu da ih ustimam il ih vadim da mi svak ne krpi fameliju :D, tu noc se fino parkiram u garazu na neki metar,metar i po od zida,sarafciger u ruke i puu opleti :D,fino ih ustimam(oborim) i tadaaaa imam extra vidljivost,a vise nikom,ama bas nikome ne smeta,tako da......;)
 
Član
strujaze je napisao(la):
Nebih se slozio sa onima koji kazu da xenon-i ne mogu u farove bez sociva,evo ja sam instalirao kod sebe xenone i mogu reci samo jedno,tu noc kad sam ih postavio nema ko mi nije blicao i kome nije smetalo,cak sta vise iduce jutro kad sam krenuo na posao,cak i po dnevnom svjetlu ostalim ucesnicima je smetalo,e onda mi je pukao film,reko il cu da ih ustimam il ih vadim da mi svak ne krpi fameliju :D, tu noc se fino parkiram u garazu na neki metar,metar i po od zida,sarafciger u ruke i puu opleti :D,fino ih ustimam(oborim) i tadaaaa imam extra vidljivost,a vise nikom,ama bas nikome ne smeta,tako da......;)

potpis.

imas onih i sa lecama a kad nisu ustimani, svijetli ko betmenov reflektor, izbi oci.

kod mene nisu kristal farovi, ali su ustimani tako da se vidi perfektno, a nikome ne smeta, plus imam motorice za podizanje i spustanje snopa svjetla tako da svi zadovoljni.
 
Član
hmmmm,
ja cu definitivno doci do tebe i burazera da porazgovaramo, ugradimo ksenone i nastimamo ih... nisam bas veliki fan onih ziu-fiju angel eyes farova, trazim neko kvalitetnije resenje rasvete...
ako kazes da standardne farove sa reljefnim staklom bez sociva mozes nastimati da ne siluju saobracaj, onda odustajem od kupovine drugih farova.
 
Član
bez lece vise smeta nego sa lecom bez obzira na stimanje....ali kad leca nije nastimana odma probija svjetlo direktno do malog mozga....
 
Član
deez je napisao(la):
hmmmm,
ja cu definitivno doci do tebe i burazera da porazgovaramo, ugradimo ksenone i nastimamo ih... nisam bas veliki fan onih ziu-fiju angel eyes farova, trazim neko kvalitetnije resenje rasvete...
ako kazes da standardne farove sa reljefnim staklom bez sociva mozes nastimati da ne siluju saobracaj, onda odustajem od kupovine drugih farova.

imas PM, mozes vidjeti kod mene kako je uradnjeno, fantasticno svijetli, a nikom ne smeta u saobracaju.
 
Član
ako ce se vec stavljat ksenoni u far bez lece, onda sredit sam far, ocistit od prasine i hamelja, ispolirat, kako bi sto manje rasipao, te cesce prelazit krpicom i brisat farove...
naravno ksenone fino nastimat i oborit ih, a ne kao sto ljudi rade, ono ksenoni hocu ja da to svijetli do kraja ulice, a sto ce bacat komsiji na treci sprat ko ga ""ebe....

ni meni ne blicaju, dok recimo stari eno proklinje org. ksenone, jesu i blentavi nekakvi, valjda ih oni motorici i dizu kada ne trebaju, zbune se na rupama, pa izgleda kao da stalno blica :lol: :lol:
 
Član
sve zavisi od farova do farova od auta do auta....ja sam imao H4 farove na puntu i ubi ubi ove iz suprotnog smjera cak i ove ispred mene koji idu u mom smjeru,vidio sam im face kroz unutrasnji retrovizor bio je jako veliki odbljesak i nikakvo riktanje nije pomagalo,osim kad sam ih spustiona 10m ispred auta e zato sam prije nedelju dana puko i kupio H1 farove za punta,imaju bar 10puta kvalitetnije sjenilo i cijeli far i sad kad sam ih nastimao vidim odlicno a niko mi ne blica....
 
Član
Da ne otvaram drugu temu, kod mene su farovi na golfu III oni sa cabrio golfa... E sad me zanima jeli to h1 ili h7, jer sam stavljao obe vrste sijalica bez problema. Bar je pisalo h1, h7 na ovim sijalicama. Jel ima razlike?
 
Top