Pranje motora

Pranje motora

Ovako,zanima me par stvari o pranju motora ?
Cime bi bilo najbolje (kojim hemiskim sredstvima),na koji nacin to da uradim,na sta treba obratiti paznju i da li postoje moguce poslijedice( da zajebem nesto oko elektronike)..Hvala svima unaprijed ;)
 
Član
neznam sta vozis, al ako ima korozije i ulja po motoru, skines papirom brusnim i krpom, i na praonicu toplom vodom, sijace se ko pasje mudo.... stavim ja slike u svoju garazu da vidis kako je kod mene ispalo
 
Član
kupis Famol, naspes ga u onu posudu u kojoj dodje onaj deterdzent za staklo, ono sa spricom
naspes u to i naspricas motor, ostavis jedno 10ak minuta da nagrize, saperes i bog te veselio:cool::cool::cool:
1l Famola je oko 8km max
 
@mokebass : Passat B4 je u pitanju,1.9 TDI,oznaka motora 1Z..Nema korozije ni malo..A kad bi ispirao sa toplom vodom bili mogo nesto zajebat oko elektroinike..
Motor je ovakav i sve ove plastike oko njega,samo kod mene ima dosta prljavstine pa sam rad da to rijesim :


@ArminM : Hvala druze..Taj Famol gdje mogu da nadjem ? ima li u ovim auto sopovima ? I cime to da sapiram tj. kako ? Spuzvicom nekom pa lagano :icon_question: I da li je to neka kiselina,da li bi smio to po crijevima da nebi nagrizlo previse ? Prvi put to radim,pa nebi da zajebem nesto :icon_smile:
 

LSD

Član
odes kume ubilo koji market i trazis ARF GRill...500ml sasvim dovoljno da pospricas motor u 3 navrata sacekas 10-ak minuta i speres slauf-om lagano....iznenadio bi se kad vidis ucinak
 
Član
druze trebalo bi biti na benzinskim pumpama tog famola, to je u biti odmascivac, ne steti nicemu, je sam prao nekoliko puta motor s njim, rezultati su fantasticni, jednom sam isao na praonicu da mi lik pere, ali sam onda vidio da to mogu i sam i odradio sam samostalno
kupio famol na benzinskoj, mislim da je oko 6km bio litar, iz one boce sa spricom uzeo samo spricu i stavio u bocu sa Famolom i spricao po motoru, posto mi je motor bio poprilicno vruc saprao sam vrucom vodom, rezultati se primjete odmah

znaci naspricas i sacekas nekoliko minuta, i onda saperes, slobodno pospricaj kompletan motorni prostor, neces nista zajebat, ja sam u svaki ugao naspricao i mogu ti reci da je motor kao nov. Nisam bio stavio onu plastiku ispod motora i isprljao se poprlicno, a i jedno crijevo mi je bilo puklo pa je bio mastan motor, sve se to extra opralo:cool::cool:
 
Član
nemoj gril, neide se sa njim po aluminiju..... ma toplom vodom pod pritiskom i saprat ce se... a mozes i ovaj famol sto je rekao armin, to mu je prporucio jedan jaran:D
 
Član
mokeBass je napisao(la):
nemoj gril, neide se sa njim po aluminiju..... ma toplom vodom pod pritiskom i saprat ce se... a mozes i ovaj famol sto je rekao armin, to mu je prporucio jedan jaran:D

ma kakvi, nije mi taj jaran preporucio sigurno, mogu samo ja njemu preporucit,mlad je on jos, moram ga stosta naucit:D
 
Vjerovatno cu Famolom to uraditi..E de mi sad jos recite to oko poslijedica..Na sta si konkretno mislio sa tim paljenjem odmah poslije ispiranja ? Nebi zelio budu velike poslijedice zbog sitnica :icon_question:
 
Član
samo saperi toplom vodom i neces imati posljedica, kad se opere hladnom vodom moze se desit da pukne glava, pukne blok il tako nesto,zbog razlike temperature
 
Član
ma svje je zasticeno sto se tice elektronike, mislim kad ja nisam iamo problema na golfu sto je stariji od tvog milion godina, neces ni ti imati belaja, samo moras iskljucivo toplom vodom, jer ako ides hladnom nevalja dolazi do okrucivanja metala, jaranu posliej pranja otisla glava, bilo toplo vozilo i on odjendom hladnom, jbg ode gti u *****.... znaci iskljucivo toplom
 
Član
et imas odgovore u najcescem slucaju ako ga operes hladnom vodom pukne glava a to nije vrijedno toga hehe zato polako i toplom :cool:
 
Top