Potrebna mi je pomoc oko kupovine auta

Potrebna mi je pomoc oko kupovine auta

Član
Pozz raja,dugo nisam otvarao temu,i inace kad je otvorim slicnog je sadrzaja,uvijek trebam neku pomoc:icon_biggrin:. Elem imam jednu ponudu za kupovinu auta. Radi se o Opel Astri, godina proizvodnje 95. Od opreme posjeduje abs,servo el podizace stakala,el siber i mislim da je to to sto je bitnije. Motor je 1,4 benzin. Sad mene zanima od vas koji ste se sretali s ovim vozilom da mi kazete kakvo je,sta je najbitnije da gledam pri kupovini i tako te stvari. Jos jedna veoma bitna stvar mi je potrosnja,posto sam ja svaki dan na putu, da li ce to auto moci da odgovori tim mojim zahtjevima, kakvo je sa odrzavanjem. Mozda ce se neko cudit sto ja ovo pitam ovako. Dva su razloga: Moja primanja i nisu nesto posebno velika,znaci bitan mi je svaki dinar koji ustedim. A drugi razlog sto ovo sve pitam je sto se ja nisam puno susretao s ovim autom,vidjam ih svakodnevno ali niko meni blizak nema to vozilo i ne poznajem dobre i lose strane. Eto ako ima vas koji ste upuceni molio bih za pomoc;);)
 
Član
Brat mi ima astru, 93 godište, 1.6 benzin, 55 kw.

Nije loše auto, lijepo ide, iako nije baš pretjerano sposoban za vanjsku vožnju. Motor je najbolji dio auta. Problemi s hrđom su tada već bili rješeni. Sve u svemu, dobro auto;)
 
Član
jaran vozi astru f 1.4 44kw 1998g, sa plinom ( mislim da je fabricki). auto je sasvim ok. do sada je zamjenjio lambdu sondu, kablove, svjecice i ostali potrosni materijal.al nijednog drugog kvara. posjeduje je oko 3 godine, isli sa njom i na duze relacije (more, EXIT...) i ucinila mi se poprilicno dobrom. sto je najvaznije odrzavanje je jako jeftino. potrosnja plina gradom oko 9 l, benzina manje. sad se razmislja da je proda, mislim da bi je dao jeftino jer je dosao do para za novije auto. ako te interesuje poslat cu ti kontakt broj.
 
Član
imam ja jednu ponudu,od covjeka koji astru vozi vec dugo. Druga je ruka,ima cak i servisnu knjizicu. Sada odlazi iz BiH i zeli da proda auto. Ja sam zainteresovan,dobio sam dobru ponudu,cijena je smijesna pa je necu ni pisati. Uglavnom koliko sam cuo auto je sasvim ok. Ne trazim neke sportske karakteristike,bilo bi i suludo da ih trazim iz 1,4 motora. Meni treba auto koje ce me sigurno voziti. Radim svaki dan po terenu,cijeli Ze-Do kanton.I veoma mi je bitno da auto ne trosi puno. Mislim da cu sutra ici da rijesim to sve,predstavit cu auto u garazi ako sve bude ok.;);)
 
Početnik
motor i ovjes su za pohvalit kod tih astri, rijetko se sta pokvari, a nije ni skupo odrzavat...jedino limarija je losa, al to vidis i sam, obrve zadnje prve stradaju...
 
Član
da,toga sam svjestan. Ali limarija kod ovih vozila je dosta bolja od recimo kadeta ili sta ja znam,nekih starijih opel modela. Ova koja se meni nudi je sasvim zdrava. Garazirana svo vrijeme,fino odrzavana. Sadasnje stanje je sasvim zadovoljavajuce. Ono sto je mene zanimalo ste mi vi rekli u vasim postovima. Bitno mi je da je auto jednostavno za odrzavat,jer iskreno ne zelim da dajem neke pretjerane novce za odrzavanje,jer sada nisam u mogucnosti. Pri kraju sam sa fakultetom,poceo sam da radim. Prvi mi je mjesec i zelim da kupim auto,jer mi i treba. Golf ostaje po strani, vjerovatno cemo u njega ulagat kad se mogne;)
 
Član
ako je auto u perfektonom stanju kao sto kazes uzmi. ako ti je bas do potrosnje onda ti je bolje i pare posudit da odmah plin ugradis sigurno ce ti se ispllatit brzo. manje od 9 KM na 100 km, mislim da je to za tebe:D
 
Član
jooooj druze ti zaboravio za mene,,,znas da sam imao tih astri koliko sam carapa na nogama imao:icon_smile:


prvo gledaj limariju jer ako je liamrija ocuvana onda je i motor sigurno dobar,,obrati paznju na trap vidi da li je poceo korozirat,,one tute od amortizera trba da budu netaknute...a sto se tice motora, motor 1.4 8 ventila stvarno dobar,,ali opet sve zavisi od stanja u kakvom se motor nalazi,imao sam tih astri sa 1.4 motorom bile su sposobnije na putu od nekog vw 1.8 motora ,,potrosnja tu i tamo,zavisi kako ti je noga teska uglavnom ne prelazi 8L ;) ako treba odgovor na neko konkretnije pitanje slobodno pitaj ;)


Nisam citao ovo sto je prije pisano,mozda sam isto napisao,,ali sam 100 % za ovo sto pricam;)
 
Član
Samo gledaj limariju i trap;) Motori su im stvarno extra, drugar ima taj motor u corsi, neunistiv je!
 
Član
eto sve je dogovoreno.Sutra idem po auto,naci cu se s covjekom,bit ce nekih slika,pa cu da je predstavim tu na forumu,da cujem komentare. Auto je stvarno u odlicnom stanju,za moje potrebe sasvim dovoljno,bar za sada. Tek sam poceo da radim i to je ono sto mogu trenutno da si priustim. Bio bih sretan kada bi me sluzila bar jedno godinu dana,dok ne skupim neke dodatne love za nesto drugo_Obratit cu paznju na ovo sto ste mi rekli,auto je garazirano svo vrijeme,na vanjskom dijelu limarije nema ostecenja,nadam se da je i ispod auta sve ok
 
Član
hvala svima koji su se javili na ovu temu. Zakasnio sam danas, covjek je u medjuvremenu vec prodao auto. Znao je da cu ja doci,ali eto,svejedno je prodao nekom svom iz Viteza. Hele ode dobro auto:icon_cry::icon_cry::icon_cry:

MOZE LOCK OVDJE
 
Top