Potreban savjet u vezi kocnica????????

Potreban savjet u vezi kocnica????????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako znam kako kocnice funkcionisu i to je to samo me zanima u vecini vozila silu sa papucice kocnice na kocioni cilindar prenosi poluga gdje ima pojacivac sile kocenja i dalje da ne duzim,e sad sam cuo od mnogih ali nisam dobio nijedan konkretan primjer da silu sa pedale kocnice prenosi hidraulicni cilindar kao u hidraulicnog kvacila pa me zanima jeli se iko susretao sa tim sistemom i na kojem vozilu sto mi je najbitnija stavka znaci ako nekozna da kaze to vozilo itd
 
Član
druze nisam bas nesto strucan, ali to ide ovako: kad priotisnes kocnicu vrsis pritisak na ulje u cijelom kocionom sistemu, kako je ulje vrlo gusta tekucina ne moze se sabiti pa se siri tamo gdje moze, a to je u cilindrima na svakom tocku. Tj. na svakom tocku postoji jedan (ili vise) cilindara koji imaju obicno 2 pomicna klipa koji imaju fizicki kontakt sa paknama (disk plocicama i sl.) Znaci ulje pritisce klipove a oni pakne (plocice....) koje koce tockove. a to ti je sistem kocenja kod 99 % automobila na nasim putevima.

PS: nadam se da sam uspio bar malo pomoci......pozz
 
Član
zanima me dio koji se odvija izmedju papucice kocnice i glavnog kocionog tj preneseno je polgama znaci polugom vrsis pritisak pa me zanima to sve izbacit i da drugi cilindar gura kocioni cilindar:icon_smile:
 
Član
aha
to kako je kod vecine auta ne znam, a cini mi se da je kod mene u megana jedan cilindar odmah kod papucice kocnice i da nema nikakavih poluga u prenosu, nego da je sve hidraulika, mislim da je tako bilo i kod skode 120 (nisam 100% siguran):icon_smile:
 
Član
to me zanima ,i da li imas pojacivac kocenja onaj sto na vakum olaksava kocenje tj zanima me da li on ide u paru sa tom hidraulikom gdje nema poluga tj da li taj cilindar kod papucice vrsi pomoc pri potisku.....
 
Član
iskreno nemam pojma, auto ima ABS, kocnicu je lagano pritisnuti, odlicno se zaustavlja,..............:icon_biggrin:
PS: valjda ce se naci neko strucniji od mene da nam to obojici razjasni, a ja cu sutra malo to pregledat na autu pa javim ako sta otkrijem............
 
sreto je napisao(la):
to me zanima ,i da li imas pojacivac kocenja onaj sto na vakum olaksava kocenje tj zanima me da li on ide u paru sa tom hidraulikom gdje nema poluga tj da li taj cilindar kod papucice vrsi pomoc pri potisku.....

tzv peti cilindar je pojacivac kocenja,nalazi se na zadnjoj osovini
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top