potreban savjet oko letve volana i spona

potreban savjet oko letve volana i spona

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima
golf 2 '86 1,6B

postavio sam novu letvu volana , spone i krajnice. Prema programu po kojem pravim "Elsawin" piše da razdaljina od letve do spone treba da bude 7,05 cm , lijeva krajnica sa sponom fiksna dužina 41 cm +/- 1mm sto znaci da bi lijevi tocak trebao biti u spuri ali ne izgleda tako. Pitanje je odakle se mjeri ova razdaljina od 7 cm
u atchmentu je slika iz uputstva


"‒ Kontermuttern bis zum Ende auf die Zahnstange aufschrauben.
‒ → Spurstangen soweit aufschrauben, bis das Maß b = 70,5 mm erreicht ist. Gemessen wird vom Absatz im Gehäuse bis zum Absatz am Kugelgelenk.
Das Maß b = 70,5 mm gilt auch für Fahrzeuge mit automatischem Getriebe. "
 

Prilozi

  • 48-398.png
    48-398.png
    14,2 KB · Pregleda: 2
  • 48-397.png
    48-397.png
    9,5 KB · Pregleda: 2
predpostavljam da nisi postavio orginalne djelove,tako da se nemozes ravnati prema ovoj shemi,duzina navoja nije ista i sl...znaci,montiraj letvu,montiraj spone kako je oznaceno (ovo 70,5mm),podjeli letvu tj. napravi anslag (motaj puni lijevi-desni da napravis isti br okretaja upravljaca,skini ga sa osovine i postavi vodoravno,neobracaj paznju na polozaj tockova).
Sljedeca stvar je da ga odvuces na shpuru gdje ce cika majstor da postavi tockove po fabrickoj specifikaciji (izvrtanjem ili uvrtanjem spone u krajnicu) rezultat....podjeljen anslag,ravan upravljac sa podesenim tockovima (za tvoj model vozila spura se stima na 0 sa tolerancijom od +/- 0.5' a nagib tocka iznosi -30 stepeni)
 
dimenzija navoja i krajeva na letvi je ista kao na originalu ali unutrasnji brijeg po kojem se mjeri 7 cm nije jednak na dupljaku pa sam postavio sponu na original ,odmjerio tih 7 cm od unutrasnjeg grebena pa onda odmjerio koliko je od ivice do spone i tako odmjerio i postavio na dupljaku .
 
a sta je s krajnicom na sponi? kad uvrnes oko pola kruga sponu u krajnicu spura ti se pomjeri 0,5'...samo ti auto odvuci na spuru,rijesit ces problem...da moze od oka mislim da nebi bacali pare na masine od 50hiljada
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
a sta je s krajnicom na sponi? kad uvrnes oko pola kruga sponu u krajnicu spura ti se pomjeri 0,5'...samo ti auto odvuci na spuru,rijesit ces problem...da moze od oka mislim da nebi bacali pare na masine od 50hiljada

Potpis, daj covjece 20-30Km za spuru i rijesi se belaja, da ti auto nebi samo pocelo preticati i zmigavac davati.;)
 
Hvala na odgovorima definitivno vozim auto na spuru kad zavrsim sa sklapanjem auta ostalo mi je jos da sklopim motor , amortizere, i jos par sitnica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top