potreban savjet auto-elektricara temperatura golf 2

potreban savjet auto-elektricara temperatura golf 2

Član
hocu da skopcam ventilator na bravu da kada ugasim auto ne cujem vazda ventilator kako vrti, vjecito mlati kad god ugasim auto, ocu da ga skopcam na bravu kad ugasim auto i izgasim kontakt da se nemoze upaliti ili da pretane da radi ako je radio,;)
i jos jedno temperatura na satu mi ne pokazije kako treba ja mislim i treperi mi lampica non stop od kad ga upalim dok ne ugasim a sve je ok tamo:icon_question:, mijenjo sam onaj mali crni k...c onu diodu sto dava kontakt gorivu i temp. i opet isto pokazuije:icon_question:
u pitanju je golf 2 1.3
 
Član
RE: potreban savjet auto-elektricara

samo ga kratko spoji i okretat ce se kad god ti je auto u pogonu:icon_biggrin:
 
Član
RE: potreban savjet auto-elektricara

gdje se nalazi senzor ako ga uopste ima od temperature na motoru, i moze li se zamjenit?:icon_rolleyes:
 
a sto to da radis, kao prvo taj ventilator vozi vise struje nego sto mislis pa bi ti trebao relej da ga prekidas tj ugasis ili upalis.......
a ventilator je spojen direktno preko termprekidaca na hladnjaku, a mora da vrti jbg ti da hladi hehehehehe da treba da se ugasi kad ugasis auto napravila bi fabrika zato ne diraj nista ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
ama njemu je izgleda fora da pregrije auto ;)

hahahaha ma jes mi vala fora :lol: nego mi glupo da je uvjek, ali uvjek upaljen kad auto izgasim, to me nervira... kad sam mijenjo termo davac uzeo sam onaj sto prije otvara odnosno pali ventilator, posto mi je kazaljka pokazivala da se auto pregrijava, a ne znam je li tacna i kazaljka od temp. jer sam mijenjo sat:icon_question::icon_question:
 
kao sto ti je Almir rekao, ne bi ga fabrika napravila tako da nije trebalo, a i sta ocekujes na ovim vrucinama, narocito dole u hercegovini, da ti se ne pali ventilator?????? budi srecan dok se cuje, a zabrini kad ga ne cujes po ovim vrucinama ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
kao sto ti je Almir rekao, ne bi ga fabrika napravila tako da nije trebalo, a i sta ocekujes na ovim vrucinama, narocito dole u hercegovini, da ti se ne pali ventilator?????? budi srecan dok se cuje, a zabrini kad ga ne cujes po ovim vrucinama ;)

dobro daj boze da je do vrucine to bi bilo najbolje...;)
 
zamjeni ventilator kupi nov ili samo peraja i lezaj da ti manje bruji i rijesen problem

meni nekidan dodje lik s dizlom 2com kaze cuj kako mi radi izgleda da cu morat otvorat motor ili
servisirat Bosch pumpu daj reko upali da cujem rad ka upali normala nakon par minuta pali se ventilator kad je pocelo brujat reko bi ventili hoce van ugasimo auto i pogledam peraja na ventilatoru sva ispucala ali u komadu
s toga pogledaj i ti kako kod tebe izgledaju peraja ako ti bude sve ok nabavi si onaj tepih sto ide ispod haube da smanjis zvuk i vibracije
toliko od mene pozzzzzzzz
 
Član
skini one plasticne-gumene zavjesice sto dodju na hladnjaku da bolje pushe zrak u motor, izvadis termostat i manje se paliti- voda ce non stop cirkulisati :icon_biggrin:, tako sam barem ja na kecu kod sebe nerviralo me kad sam na semaforu i cekam a ono bruji bez obzira sto je ok hladnjak bio mene nerviralo :D, .. fino izvadim i milina :) manje se palio ventilator, ..onda pred zimu vratim i sve ;). .. i da pokusaj podignuti hladnjak sa mjesta gdje stoji i stavi stiropol odozdo na par mjesta od 1,5 cm jer kad se upali pravi vibraciju-blizu je lima
 
Top