potreban jos jedan savjet oko racunara

potreban jos jedan savjet oko racunara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
znaci prije nekoliko mjeseci mi je pao sistem i zvao sam covjeka da mi podigne sistem i on doso i to odradio,zavrsio ja naravno odma na internet kad pojavi mi se na monitoru da mi ovo nije originalni windows i sad mi trazi da kupim originalni i pojavi mi se ova ikonica na ekranu
[attachment=31323]
i kad god stavim neku sliku na pozadinu ima je dok se racunar ne ugasi,a kad se ugasi i ponovo upali nema je samo se ono pojavljuje,moze li se ovo izbrisat ikako?:icon_question:

zna li iko sta je ovo:icon_question:
 

Prilozi

  • DSC00005.JPG
    DSC00005.JPG
    70,9 KB · Pregleda: 9
Da li i podaci koje kopiras na racunar se brisu kad ga ugasis ili instalacije ako da, to je vjerovatno limitiran racunar to se obicno radi po skolama da se nemogu prenijet virusi na racunar kad djeca rade, pitaj nekog kako se to skida jer ja neznam a ako nije to onda neznam sta je u pitanju to je sve od mene! ;)
 
Windows ti nije licenciran, odnosno otključan, pa ima ograničeno trajanje, a time i ograničene mogućnosti... Kad instaliraš novi Windows, prilikom prve konekcije na internet on se registruje na serveru Microsofta i provjerava vjerodostojnost (originalnost), e sad ako product key nije dobar ili ga nema, izbacuje takvu poruku i ograničava trajanje i mogućnosti. Tako će ti nakon 30 dana najvjerovatnije isteći taj probni rok i nećeš moći ništa s njim, pa bi ti najbolje bilo naći nekoga da ti to odradi kako treba, da ti se to ne bi desilo...

Dakle, treba ti drugi Windows (drugi CD ili DVD), koji ima product key koji radi bez problema, zna se kako to već ide...
 
Član
Capofamiglia je napisao(la):
Windows ti nije licenciran, odnosno otključan, pa ima ograničeno trajanje, a time i ograničene mogućnosti... Kad instaliraš novi Windows, prilikom prve konekcije na internet on se registruje na serveru Microsofta i provjerava vjerodostojnost (originalnost), e sad ako product key nije dobar ili ga nema, izbacuje takvu poruku i ograničava trajanje i mogućnosti. Tako će ti nakon 30 dana najvjerovatnije isteći taj probni rok i nećeš moći ništa s njim, pa bi ti najbolje bilo naći nekoga da ti to odradi kako treba, da ti se to ne bi desilo...

Dakle, treba ti drugi Windows (drugi CD ili DVD), koji ima product key koji radi bez problema, zna se kako to već ide...

ovako meni stoji vec nekoliko vrijeme znaci nekoliko mjeseci,nemoze se izbrisati iz remove programs nego moram novi windows trazit je li tako:icon_question:

dami2580 je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
Windows ti nije licenciran, odnosno otključan, pa ima ograničeno trajanje, a time i ograničene mogućnosti... Kad instaliraš novi Windows, prilikom prve konekcije na internet on se registruje na serveru Microsofta i provjerava vjerodostojnost (originalnost), e sad ako product key nije dobar ili ga nema, izbacuje takvu poruku i ograničava trajanje i mogućnosti. Tako će ti nakon 30 dana najvjerovatnije isteći taj probni rok i nećeš moći ništa s njim, pa bi ti najbolje bilo naći nekoga da ti to odradi kako treba, da ti se to ne bi desilo...

Dakle, treba ti drugi Windows (drugi CD ili DVD), koji ima product key koji radi bez problema, zna se kako to već ide...

ovako meni stoji vec nekoliko vrijeme znaci nekoliko mjeseci,nemoze se izbrisati iz remove programs nego moram novi windows trazit je li tako:icon_question:
da i zaboravio sam rec ne brisu se podaci kad se izgasi racunar
 
Član
evo ti moj msn duran_gad@live.com
dodaj em i ja cu ti srediti ali mi dodjes kafu hahaha
 
Ne znam, koliko vidim kod tebe je XP... Ja imam 7icu, tako i instalirao ga tek i tamo piše ''not registred" i nakon "finte" piše da je sve uredno, i jeste, bez problema radi, skida normalno svaki update itd...

Ma ništa, samo ponovo podigni sistem,nađi kako treba CD i možeš to i sam uraditi... Samo klikaš next... ;)

Evo i online assistance imaš... :cool:
 
Početnik
ee drug,de samo ukucaj u google WGA for download...
i to sto ti prvo izbaci to si skini inastalisi i restartuj comp i sve ce bit OK..;)
javi kako je proslo,ili dodaj me na msn armin_lija@hotmail.com
pa cu ti objasnit kako sta
 
Član
drug ovo ti je automatic updates ukljucen,i on ti to sam radi,zbog njega se to desava,prijavljuje ti kao da nije registrovan windows,ima program koji to rjesava u 4 koraka,ne znam bil ga kako mogao okacit na net pa da skines,,ali evo stavit cu ti kako se zove,pa pokusaj naci na netu,instaliras to,imaju 4 fajla,i instaliras to redom,i sve ce se rijesit

4 easy steps to activate your windows

mora to bit na netu,uglavnom imaju 4 fajla,instaliras ih redom,jedan po jedan,i bit ce ti to rijeseno,,provjereno;)
 
Član
to ti se pojavi jer ti je sistem pirat i kad se sam update-uje skine s neta podatke koji mu na to ukazu i to se rjesava na sledeci nacin:
moras formatirati hard disk i ponovo dici sistem. kad to odradis iskljuci automatic update sistema, ili stavi da ti biras sta ces update-ovat (i nemoj skidat nostrifikacije, odnosno provjere orginalnosti sistema)
 
Član
rogy je napisao(la):
to ti se pojavi jer ti je sistem pirat i kad se sam update-uje skine s neta podatke koji mu na to ukazu i to se rjesava na sledeci nacin:
moras formatirati hard disk i ponovo dici sistem. kad to odradis iskljuci automatic update sistema, ili stavi da ti biras sta ces update-ovat (i nemoj skidat nostrifikacije, odnosno provjere orginalnosti sistema)

moze ba i bez toga,ne mora formatirat nista,ima program koji to radi sve,ev ja ga imam,rjesava problem sto posto,nema potrebe za obaranjem sistema;)
 
evo drug, sad sam uploadovo, nista prostije od ovoga nema

http://rapidshare.com/files/359303979/iNGEn_XPsp2_v2.1.exe.html
 
Član
Skini ovo :
http://www.softpedia.com/progDownload/RemoveWGA-Download-42782.html

Instaliraj, restartuj racunar i rijesio si problem !
Good Luck !
 
Ma ja sam ponudio 'mehaničko' rješenje nove instalacije, pošto sam pozaboravljao te folove sa XP-om, a nikad iskreno i nisam imao ovaj problem, a sad koristim Sedmicu...
 
Član
Outrage je napisao(la):
Skini ovo :
http://www.softpedia.com/progDownload/RemoveWGA-Download-42782.html

Instaliraj, restartuj racunar i rijesio si problem !
Good Luck !

ljudi hvala vam puno nestalo mi je sad onoga sacu ga restartovat pa cu vidit oce li ga ponovo bit;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top