postavljanje basa i pojacala

postavljanje basa i pojacala

pozdrav...
interesuje me mogu li se postavit bas ipojacalo u golfa 4 na fabricki cd player, znam da nema cinceva, al sam nesto cuo da moze preko zadnjih zvucnika...

ako neko zna nek pomaze...
 
moze, imas dvije varijante, uzeti pojacalo koje ima Hi inpute, ili uzeti Hi-Low konvertor i eto chincheva....
 
Član
Ima kod mene pojacala sa high level inputima imam nesto i woofera javi do kolko para trazis ;)
 
Super Moderator
I mene to zanima hocu staviti u forda na originalni player
Zanima me hoce li imati losiji zvuk ako se to uradi?
 
Član
nebi trebalo da ima losiji zvuk, ako ima high input, prije par dana sam drugu radio muziku, isto tako izlazi sa cd-a na pojacalo i odlicno radi...
 
Član
OK je zvuk ja sam ih vec tako par pojacala spojio i sva super rade :icon_smile:
Jedina mana je nesto manje kontrole zvuka, mislimstelovanja se ima kad se spaja preko high level inputa al ima opet dovoljno da se nastima za dobar zvuk :icon_smile:
 
Član
I ja dok sam trazio pojacala pretezno sam trazio sa Hi inputom jer mi nisu bili RCA na playeru, ali poenta je da Low input - RCA jeste najkvalitetniji zvuk jer je to u principu samo signal koji ide u pojacalo i on se kao takav pojacava direktno na zvucnike, dok je sa Hi inputom situacija da ti prvo u playeru pojacavas signal koji pustas i kao takav on ide do pojacala koje ga cisti i pusta opet u zvucnike, ali problem toga je da fabricki playeri nisu kvalitetni kao neki sto sam kupis.

Onda ti npr. da imas da pojacavas na playeru do 30 i kada na normalan zvucnik pojacas do 25 on pocne da krci i ti sada zamisli taj zvuk pustas u pojacalo, onda ce proizvod biti jos gore cudo dok RCA Low input ces moc 99% pojacat i imat ces cist zvuk koji pojacalo koristi.

Zakljucak: bit ces malo ogranicen sa Hi inputom dokle ces moci pojacati jer ce ti se prije pojaviti krcanje u zvucnicima nego da radis preko Low inputa :)
 
Član
oki je to to stoji, normalno da dodje do izoblicenja signala svaki put, kad se nesto mjenja bilo to pojacavanje ili pak smanjivanje odredjenog signala, ali ako su kvalitetne kompnente, nece biti neke osjetne razlike...
 
Top