Posao i voznja poslije 23 sata!?

Posao i voznja poslije 23 sata!?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E, ovako! Zaustavi me patrola prije par noci vracajuci se sa posla, poslije 23 sata! I tam-vam hoce covjek da pise kaznu i nema druge, ja govorim lijepo, radio, nisam se bezze vozao, ako ces mi za to kaznu pisati jbg-a onda! I tako prica u krug, i tamam kad smo rijesili, nadje on meni jos par gluposti i napise mi 40 KM kaznu! Eh, sada, dal' je se nekome jos sa foruma desavala ovakva glupost da ti patrola hoce pisati kaznu jer pokusajes da zaradis pare na ovakvom vremenu! I sad ce se naci pametnjakovici koji ce reci da je taj zakon u redu? Samo nek' mi objasne koja je ta korist! Sad da kazem da mi nije zao para, lagao bi, bolje da sam te pare dao nekome kome trebaju, neg' "lopovima" koji ce to ukrasti na kraju! Ova drzava je izgleda skroz u banani!

Molio bi admine/moderatore da ne zakljucavaju temu, jer nije glupost i ima veze sa forumom!
 
Član
ne kontam ja tebe sta ti oces ?
desi se pisu kasne zakon glupi takav
ne smijes vozit bez 2 godine vozacke i neki kazu 23 napunjene godine
i dok ne ispunis te zahtjeve a budes se vozao poslije rizikujes zaustavljanje i eventualno kaznjavanje
mi tu ne mozemo nista jedino da protestujemo
 
Član
drug ev slicna tema ovdje pa procitaj
http://www.bhtuning.com/dodatna-dozvola-za-voznju-posllije-23h-mladim-licima-t-36723.html
 
pokusaj odraditi da ti kakvu potvrdu firma izda da radis i do koliko ti je radno vrijeme..valjda ti pomogne sta
 
0g1 je napisao(la):
ne kontam ja tebe sta ti oces ?
desi se pisu kasne zakon glupi takav
ne smijes vozit bez 2 godine vozacke i neki kazu 23 napunjene godine
i dok ne ispunis te zahtjeve a budes se vozao poslije rizikujes zaustavljanje i eventualno kaznjavanje
mi tu ne mozemo nista jedino da protestujemo

Eto gore sve lijepo pise, umjesto da pametujes! Pa da ti ponovim sta pise "Eh, sada, dal' je se nekome jos sa foruma desavala ovakva glupost da ti patrola hoce pisati kaznu jer pokusajes da zaradis pare na ovakvom vremenu!"

A, sto se potvrda tice, nisam vozac il' slicno, privatno je, ne krecem se svaki dan poslije 23 sata, vec se nekada desi da ostanem duze, al' i za tu rijetkost valja placat kazne :p
 
Član
almir_gr je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
ne kontam ja tebe sta ti oces ?
desi se pisu kasne zakon glupi takav
ne smijes vozit bez 2 godine vozacke i neki kazu 23 napunjene godine
i dok ne ispunis te zahtjeve a budes se vozao poslije rizikujes zaustavljanje i eventualno kaznjavanje
mi tu ne mozemo nista jedino da protestujemo

Eto gore sve lijepo pise, umjesto da pametujes! Pa da ti ponovim sta pise "Eh, sada, dal' je se nekome jos sa foruma desavala ovakva glupost da ti patrola hoce pisati kaznu jer pokusajes da zaradis pare na ovakvom vremenu!"

A, sto se potvrda tice, nisam vozac il' slicno, privatno je, ne krecem se svaki dan poslije 23 sata, vec se nekada desi da ostanem duze, al' i za tu rijetkost valja placat kazne :p

prijatelju ja ne pametujem vec ti kazem onako kako jest
sto bi ti bio izuzetak za zakon zakon vazi za sve , a sad kakav je otom potom
i cemu to zivota ti cu pametujem
 
Član
Sorry zbog toga, to jest glupost, ali pazi ovo (izvini zbog off-a). Prije oko mjesec dana zaustavlja mene policija oko 22:30 i policajac mi govori da sačekam jer je ispred mene frajer s crvenom Alfom 147 kojeg su malo prije zaustavili i legitimišu ga. U redu, nije problem. Čekam ja par minuta, i frajera izvedoše iz auta, bukvalno ga iznose! Frajer ne može da hoda koliko je pijan, znači nageo se na auto i priča s drotom... Ovaj ga nešto pita, pričaju oni, al frajer bukvalno ne vidi ni drota ni auto, a kamoli da vidi papire koje mu ovaj pokazuje. Na kraju mu napisa kaznu i.... pazi sad ovo: PUŠTA GA DA ODE S AUTOM!?!?!? Još sam morao malo sačekati da tip nanišani gdje mu je ključ da upali auto... Poslije je mene legitimisao, ja mu crko od smjeha, pita me šta se ja smješim, reko' ništa... Još mi govori što ne popravljam šoferšajbnu (razbio mi neko na parkingu, na golfu) ja se samo nasmijem opet, vrati mi papire i to je to... Svašta...
Poenta je da ljudi koji zarađuju, zbog glupog zakona ne mogu voziti auto poslije 23h, a pijandure koje policija zaustavi pa ih onda puste da voze (hebeš kaznu)...
 
Početnik
eh ja odavno s tim se j*em
imam vec 2 poziva na sud zbog toga, jer sam odbijao da potpisem kazne za voznju poslije 23h, jer kako zakon kaze, u stavu 7, lice koje nema 2 godine vozacku ne smije da vozi brze od 80 na magistrali, od 120 na autoputu, sta ja znam, i dalje se nastavlja u stavu 8, da lice iz stava 7, ne smije da upravlja vozilom poslije 23h.. ako je lice iz stava 7 lice koje nema 2 godine vozacku, onda valjda ja koji imam 22 godine i 4 i po godine iskustva smijem vozit poslije 23 j*eena sata?

uglavnom, javim kako zavrsim na sudu :D
 
Ulijeces sa pricom "sta ja to hocu", znaci nisi ni procitao kako treba sve, a vec komentarisao! Nije ovo natjecanje ko ce brze napisati sta! Sve sto me je ovom temom interesovalo je dal' ima jos forumasa koji su morali placati kazne radi iste situacije?
 
Početnik
almir_gr je napisao(la):
Ulijeces sa pricom "sta ja to hocu", znaci nisi ni procitao kako treba sve, a vec komentarisao! Nije ovo natjecanje ko ce brze napisati sta! Sve sto me je ovom temom interesovalo je dal' ima jos forumasa koji su morali placati kazne radi iste situacije?

kome ti :icon_question:
 
Član
Oggy je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Ulijeces sa pricom "sta ja to hocu", znaci nisi ni procitao kako treba sve, a vec komentarisao! Nije ovo natjecanje ko ce brze napisati sta! Sve sto me je ovom temom interesovalo je dal' ima jos forumasa koji su morali placati kazne radi iste situacije?

kome ti :icon_question:

meni na ovo

desi se pisu kasne zakon glupi takav
ne smijes vozit bez 2 godine vozacke i neki kazu 23 napunjene godine
i dok ne ispunis te zahtjeve a budes se vozao poslije rizikujes zaustavljanje i eventualno kaznjavanje
mi tu ne mozemo nista jedino da protestujemo
 
Član
treba zakon i drzavu na k* nabiti!!! nema nigdje kao kod nas... imao sam tih problema, jeli moguce da neko sa 18 godina zavrsi skolu za vozaca i to profesionalnog vozaca a ne moze voziti posle 23h to samo kod nas ima... druze nisu oni razmisljali o tebi i kako ces ti zaradtii kad su pravili zakon boli njih k* njihovo radno vrijeme je do 15h......
 
Oggy je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Ulijeces sa pricom "sta ja to hocu", znaci nisi ni procitao kako treba sve, a vec komentarisao! Nije ovo natjecanje ko ce brze napisati sta! Sve sto me je ovom temom interesovalo je dal' ima jos forumasa koji su morali placati kazne radi iste situacije?

kome ti :icon_question:

Og1


A, vidim ni tebi izgleda nije nista lakse! Rece meni ovaj da oni "kao" tolerisu ako imas dvije godine voznog iskustva, al' i dalje je zakon do 23 godine vazi! Ma glupost, da sam isao hodao i pjanog me zaustavio, da sam mu pokusao glumiti nesta, vec bas nista od toga, kulturno sve sa njim i na kraju opet 40 KM leze!
 
Član
zakon je da moras imati 23 godine i vozacku 2 godine.. aj sam pusio kazznu sa 22 godine i vozackom 4 godine!!!
 
ja imam cetiri te kazne neplacene, znaci 200 KM, plus kamate po 20 KM, znaci 280 KM trebam platit za tu glupost. racunajuci dvije placene kazne za isti suvisni zakon, znaci sest kazni u ove dvije godine i mjesec dana koliko imam vozacku. il sam ja jako lose srece, il sam antipatican pa skoro svaki da me kazni.
a sam taj zakon je suvisan, i toliko glup da nemam rijeci da komentarisem to. da mi je samo vidjeti onu budalu ili vise njih koji su dosli na tu ideju da ga predloze, a onda i usvoje.
nek im za lijekova zatreba tih pedeset maraka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top