Popravka Nokia-e 6300

Popravka Nokia-e 6300

Član
Bavi li se ko popravkom mobitela, treba mi par savjeta.. U pitanju je nokia 6300, radi sve osim mikrofona, ali mikrofon je ispravan.. Mjenjan je oklop prije nego je prestalo to raditi.. Ako ko ima pokvarenu takvu nokiu nek se javi da se probamo sta dog..
 
Član
Imao sam isti kvar na 6300 prije godinu ..pogledaj Kristal kod mene je to bilo , mislim ako je on onda nije vrijedno popravke ;)
 
Ako ti je mijenjan oklop sigruno ti je ostecen mikrofon prilikom prebacivanja na drugi oklop, a
on se lako pojebe jer je veoma osjetljiv.
Ako zelis biti siguran da je do mikrofona snimi neki video klip, ako nebude tona onda je on 100%, a on ti doje nekih 5-10 km zavisi od telefona.
 
Član
Et da se i ja ukljucim jer radim u servisu mobitela ;) e ovako drug stoje stvari velika vjerovatnoca je ta da je taj koji je minjao masku mogao da zaboravi da ga prebaci jer se i to desava jbg a ako nije to onda je velika mogucnost da je pukla oprugica na mikrofonu koje imaju dvije nema popravke nego samo zamjena da se stavi drugi mikrofon dodje od 5-10km
evo:


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
odnio sam u servis, pa vidjet cu sta je, kao sto vidim nebi ga mogao sam napraviti heh.. hvala na odg
 
Top