Pooomoc

Pooomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako kompletirao sam muziku mislim slidnu:
HU Sony GT616U
2 elipse Sony XS GF6932X
Woofer Sony XS L122P5S
pojacalo BLAUPUNKT GTA400
i jos neka 2 dvosistemca po 200W i visokotonce neka lijeva marka dva po 1000W pa imam par pitanja:
1.Kolika mi kutija treba za ovaj woofer (dimenzije)
2.Moze li ovo pojacalo gurati ovaj woofer
3.Kako je najbolje sastaviti to da ima fin zvuk
Nadam se da nisam pretjerao s pitanjima, molim pomoc:icon_smile:
 
Legend
1.za kutiju pogledaj u papirima od sub-a (manual) trebalo bi ti pisati koja je idealna litraza za nju
ako nemas , googlaj malo naci ces manual u pdf formatu lako

2.4x45 Watti @ 4 ohm RMS
2x140 Watti @ 4 ohm RMS
4x70 Watti @ 2ohm RMS

....ti ovo pojacalo daje,.....moze on svirkati i na 140rms-a fino u bridge-u al ne punom parom
 
Član
hm...
1.Dali zelis da ga stavis u bass refleks kutiju ili kompresiju.Takav isti woofer je imao moje kolega i citao sam mu specifikacije i cini mi se da on nije za bass refleks kutije.Po svojim parametrima odgovara za kompresiju(zatvorenu) zapremine nekih 27.5-30 litara.Ako se odlucis za bass refleks onda ti neko mora precizno da izracuna zapreminu.
2. woofer spec
Veličina zvučnika: 30cm
Osjetljivost: 89dB
Maksimalna snaga: 1300W
Frekvencijski raspon: 188Hz-2000Hz
Nominalna snaga (RMS): 380W
Broj zavojnica: 1x4Ohm-a
Dimenzije (??/v/d): -
Masa: 4.5 kg

Specifikacije od ampa imas postavio ti je Eness.

E ovako sada kao sto vidis tvoj woofer ima jednu zavojnicu 4ohm tako da ovih 2 ohm sto vidis na ampu mozes da zaboravis.Preostaje ti onda da ga vezes u bridge na 140rms 4 ohm sto ti nije nesto mnogo u odnosu na sam woofer koji ima 380 rms.Mislim moze to da ti svira ali kako?

3.Mozes da povezes ovako 2 dvosistemca po 200W da stavis na dva izlaza od HU, 2 elipse Sony XS GF6932X na izlaze od HU takodje ili mozes da ih vezes na pojacalo jer ce ti ostati slobodnih izlaza.A preostala dva viskotonca spojis na HU.
Et toliko ako sam ti nekako mogao pomoci
pozz
 
Član
druze .... www.caraudio.ba .... platis nesto sitno, momci ti sve odrade (bolje nego ti iko da ikakav savjet) ....
 
Član
Hvala ti z3k4 na pomoci. Vidjet cu da uzmem neko drugo pojacalo onda. Jel mi mozes reci samo ko bi mi mogao izracunati za bass reflex kutiju :icon_smile:

eddo je napisao(la):
druze .... www.caraudio.ba .... platis nesto sitno, momci ti sve odrade (bolje nego ti iko da ikakav savjet) ....

nije problem da se plati vec sam to radio, vise volim to sto bi dao nekom majstoru kupiti nesto cuge i meze pa s jaranom nekim koji zna to raditi kod mene u garazi raditi polahko zezati se i usput nesto nauciti nego dati to majstoru i opet neznam sam sve sastaviti;) a u ostalom veci je cejf kad znas da si ucestovao u radu,bar meni ;)
 
Član
Kao sto si vidio woofer je za kompresiju pitanje je kako bi ti svirao u otvorenoj.
Jer stavrno neznam ko bi ti mogao to da izracuna.
Ako ces da ides na kompresiju zapremina 27.5-30L.
Pokusaj da skines program sa neta BassBox Pro 6 pa polako racunaj za otvorenu ili malo eksperimentisi (napravis zatovrenu probas ako ti se ne svidi izbusis bass refleks)tako ces najbolje da nauci sam;)
Kada je sam odradis znaces i da cijenis to.
pozz
 
Član
druze evo iskreno ti kazem sretno ti sa mezom, cugom i jaranom .... nadam se stvarno da znate sta radite .... u suprotnom auto ce 99% zavrsit kod nekog majstora a ti ces 2 puta placat 1 poso .... za svaki slucaj evo jos jednom www.caraudio.ba ....
 
Član
Naravno da znaju sta rade.
Da cujem tebe kada si toliki pametnjakovic zasto bi auto zavrsilo kod majstora?:lol:
Svako zna da je najbolje odnijeti strucnjaku da ti napravi kutiju ali ako momak hoce sam da napravi ne vidim razloga zasto da ne.Jos kada je meza i cuga u pitanju to je uzivancija.:cool:
 
Član
zeka lave jedan momak vec spalio pojacalo zbog savjeta poput tvojih .... kolko ih jos hoces na dusi? ....
 
Član
eddo je napisao(la):
zeka lave jedan momak vec spalio pojacalo zbog savjeta poput tvojih .... kolko ih jos hoces na dusi? ....

Izgleda da ovde samo ti grdis moje savijeta ja nisam jos imao niti jedan post da mi je neko kontrirao :lol:
Nego idi uzmi onoga Pola i spremaj ga za dB draga sada cu ti ja naci pravila za narednu sezonu .
A koliko znam pravila imaju i IGY ih je preveo tako mi se cini :lol:
 
Član
z3k4 je napisao(la):
eddo je napisao(la):
zeka lave jedan momak vec spalio pojacalo zbog savjeta poput tvojih .... kolko ih jos hoces na dusi? ....

Izgleda da ovde samo ti grdis moje savijeta ja nisam jos imao niti jedan post da mi je neko kontrirao :lol:
Nego idi uzmi onoga Pola i spremaj ga za dB draga sada cu ti ja naci pravila za narednu sezonu .
A koliko znam pravila imaju i IGY ih je preveo tako mi se cini :lol:

ocito nisi u toku, navodno ta pravila ne vrijede kod nas

:icon_exclaim:
 
Član
Nego bolan de mi reci sta ces da radis ,hoce li Polo ici na dB drag bas me zanima?
Skrenuli smo coveku sa teme :cool:
Ubi ce nas IGY ovoga mi spama:icon_sad:
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Nego bolan de mi reci sta ces da radis ,hoce li Polo ici na dB drag bas me zanima?
Skrenuli smo coveku sa teme :cool:
Ubi ce nas IGY ovoga mi spama:icon_sad:

evo googlam ko lud izgleda da PC4000 nejde samo u A a mene hrvati zaebase ja mislio nejde nikako u street klase .... prema termpro pravilniku kaze:

Street A do 650 cu.in.
Street B do 800 cu.in.
Street C do 2 x 800 cu.in.

ako ja dobro razumijem ovo sve, cu.in. se racuna tako sto pomnozis dimenzije akku-a u inchima (znaci 3 dimenzije, visinaxsirinaxduzina=cu.in.) .... ako je tako i ako su dimenzije koje sam nasao na nekoj stranici tacne, PC4000 pici na 752 cu.in. sto je sasvim ok za B i C samo nejde u A .... naravno pod uslovom da ista pravila pice i kod nas .... oooj al me hrvati zbunise ....
 
Član
Trebao si da otvoris temu neku novu recimo Eddo u pripremi za db drag sa novom limuzinom:lol:
Pa da pricamo fino da ti pomognemo

Evo sada sam se ja cuo sa Antaresom koji prati to sve i on mi je rekao da ne moze pc4000 u street A ,ali zato moze pc3000 :lol:
Joj sto cemo da popijemo ban i ti i ja zbog ovoga otovri temu neku posebnu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top