Pomoc oko branika na Yarisu.

Pomoc oko branika na Yarisu.

[attachment=36070]
Pozz svima, novi clan sam na forumu iako vec dosta vremena korisne savjete kupim iz vec postojecih tema.
Naime, imam problem. Jos kod prethodnog vlasnika, neko se naslonio na zadnji branik (mjesto sam oznacio na slici) i tu je dio koji spaja branik sa blatobranom bio labav. Neki dan se branik odvojio na tom mjestu. Branik i dalje stoji cvrsto osim tog ruba branika koji se spaja sa blatobanom. Vidio sam da je neka plastika koja se uklapa u blatobran slomljena. Komsija mi je auto limar, pa mi je stavio sarafcic izmedju branika i blatobrana i to sada stoji kako treba. Nesto sam ranije fabao pa mi je ostalo malo boje, pa sam oko sarafa malo ofabao ne bi li bolje drzao. Saraf je poduzi, pa malo strci iznuta na blatobanu. Bojim se da kad bude snijega i blata on ne ispadne. Zanima me da li da to ostavim tako ili da se obratim nekome da to bolje uradi (ako ima ikakav nacin za to). Hvala unaprijed

...Auto na slici nije moje. Nisam slikao moje jer sada branik stoji kako teba. Mislim da se i na ovoj slici vidi o cemu se radi.
 

Prilozi

  • 2009-toyota-yaris-5-door-hatchback-34_cd_gallery.jpg
    2009-toyota-yaris-5-door-hatchback-34_cd_gallery.jpg
    48 KB · Pregleda: 25
Član
Smakni odmah taj seraf jer kad dodje losije vrijeme onda eto i vlage , a seraf klad ishrdja to je vec iduce godine ici i na obrzu i eto hrdje na obrvi. Kupi ljepilo s kojim se lijepe sajbe i svavi ispod gdje taj branik dira lim ( moras prvo dobro ocistiti podloge) i stavi ljepilo i i pritisni i drzi koliko pise na tubi da treba i to je to. Poslije nit ce biti labav niti ce kuda ici....
 
RS TURBO je napisao(la):
Smakni odmah taj seraf jer kad dodje losije vrijeme onda eto i vlage , a seraf klad ishrdja to je vec iduce godine ici i na obrzu i eto hrdje na obrvi. Kupi ljepilo s kojim se lijepe sajbe i svavi ispod gdje taj branik dira lim ( moras prvo dobro ocistiti podloge) i stavi ljepilo i i pritisni i drzi koliko pise na tubi da treba i to je to. Poslije nit ce biti labav niti ce kuda ici....

Nisam siguran da li branik uopste dira blatoban. Znam da se ta "zabica" branika uklapa u neku plastiku koja je spojena sa blatobranom. Izvadicu sutra saraf pa cu vidjeti. Znas li mozda koliko kosta lijepak za sajbu?
Hvala puno.
 
Član
Otidji u toyotin servis pa uzmi tu zabicu i saraf i samo zasarafi,ako ti nije puno labavo.Ja sam nesto slicno radio na svojoj samo naprijed,na blatobranu
 
Član
A ako ne neadjes mozes i sam napraviti od limica kopcu i to je to, masta cini svasta ;) ljepilo za sajbu kaka kolega @MTR rece oko 8KM dodje, a imas i kvalitetnije koje dodju 16KM, ja sam ovu malo ko fol kvalitetniju koristio i mogu reci da dobro drzi :cool:
 
Impovizacija, a ni masta mi nisu jaca stana, niti sam nesto vjest oko tih stvari.
Vidjecu sutra da odvezem ili u servis toyota ili da lijepim ljepilom za sajbu.
Koliko sam vidio, tu nema zabice, nego ima jezicak na braniku (koji je pukao) koji se zakaci za jezicak na blatobanu, nije klasicna zabica, pa da je promjenim.

Skoya - Nije da je labavo, nego se na tom mjestu branik skoz odvojio, stoji mozda 1-2cm od blatobrana.

@Zalijepio sam ljepilom za sajbu, pa cu javiti posle dal je uspjelo.
Hvala svima na savjetima.

Proslo 30 sati od lijepljenja, cimao sam, pokusavao da odvojim i nista:) Dobro je uhvatilo (ljepilo 18KM pise da je U.S.A:)
Hvala svima na savjetima.
 
Top