pomoc oko audi a3 senzor esp i airbag

pomoc oko audi a3 senzor esp i airbag

ovako momci treba mi pomoc esp mi je ukljucen spajo sam ga na dijagnostiku i izbaci mi neku gresku kako ono neka greska oko poprecnog ubrzanja,ugl ovaj sto je spajo nije znao sta je to i nije mi uklonio gresku dali za ko od vas nesto vise ? i da airbag mi se upalio tj lampica dns sam dao malo jaci gas i sa klizavog asfalta sam uhvatio dobrog i tad mi se upalio jel i to mogu iskljucit sa dijagnostikom ?
 
neki ti je senzor strado od ESP-a samo sto taj nema dobru dijagnostiku da mu pokaze tacno koi je strado nebitno koji je strado naprijed ili nazad cca 40-50KM kosta ;)
a to za airbag mozda ima veze s ESP-om prvo rijesi ESP pa obrisi gresku i onda probaj ponovno napravit sto si i prvi put uradio kad ti se upalila lampica od airbaga ;)
 
Član
esp cesto zna se upalit na a3 i golfu ode senzor polozaja volana , kao crna kutijica iza volana smjestena . ako je skidan volan pa nije dobro vracen i zbog tog se upali .
Sto se tice airbag-a provjeri dali je auto udarano i dali uopste ima airbeg , mozda je samo zakamuflirano da se proda sto je svakodnevnica kod nasih svercera , vjerovatno imas i prazan katalizator i nemas rezervnog tocka :)
 
haha oke provijerim to auto jeste udarano i reko mi je to ovaj ali ima sve na papiri da je auto radjeno u austrij tj tamo je popravljan.onda katalisator ima i rezervna guma samo mi je cudna rezervna iance kod auta sto sa imo rezervna guma mi je bila ili ala ili obicna felga sad trenutno jeneka fina alu felga s novom bridgestone zimskom gumom.
 
rijesio sam ovo sa senzorom bilo jedo optike tj do lufta u tockovima malo su otisle kugle i krajnice... to je sve zamijenjeno kaze mi ovaj majstor da je zbog tog lufta senzor stalno primjecivo da proklizuje kad je uradio optiku sve 5
 
Top