Pomoc oko amortizera....!!!

Pomoc oko amortizera....!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
treba mi info imam golfa 2 i hocu da ga spustim i sad me interesuje da li su sportski amortizeri isti kao oni standardni tj. po velicini da li se moze isto postici ako se samo kupe sportske opruge....HVALA
 
Ja sam isto spustao kadeta.. Kupio sam i opruge i amortizere Sportske.
Amortizeri su iste duzine a opruge su krace..
Sto znaci da ga mozes spustiti i samo sa kracim oprugama (sportskim)
 

IGY

Član
ako hoces da spustis kako treba, onda i amortizeri i opruge
ako hoces samo koji cm da spustis mozes i opruge staviti
 
Član
Ne trebaju ti novi amortizeri, neces ti to radi performansi nego radi izgleda.Samo tvrdje i krace opruge, dobices i na tvrdoci i stabilnosti malo.
Kratiti obicne niposto.
 
posto je vec pokrenuta tema da nprawimo stalno jednu te istu ! kako bi bilo da se podsjeku malo opruge obicne od golfa 2 bil sta utilalo na visinu i stabilnost? da ne kupujem oprugge i amoritzere?
 
Legend
druze polovne nize i tvrdje opruge mozes naci za 50 do 100KM,namontiras ih na svoje amortizere....
sjecenjem opruga ces spustiti auto,ali ce se dosta ljuljati i skakati preko neravnina na cesti,.......nepreporucljivo,stabilniji ti je sad kako jeste nego ta varijanta ;)
 
enesss je napisao(la):
druze polovne nize i tvrdje opruge mozes naci za 50 do 100KM,namontiras ih na svoje amortizere....
sjecenjem opruga ces spustiti auto,ali ce se dosta ljuljati i skakati preko neravnina na cesti,.......nepreporucljivo,stabilniji ti je sad kako jeste nego ta varijanta ;)

aha dobro drug hvala na savjetu ! jbg bolje pitat neg napamet radit ! jel tak !!
 
Član
MawiGenius je napisao(la):
enesss je napisao(la):
druze polovne nize i tvrdje opruge mozes naci za 50 do 100KM,namontiras ih na svoje amortizere....
sjecenjem opruga ces spustiti auto,ali ce se dosta ljuljati i skakati preko neravnina na cesti,.......nepreporucljivo,stabilniji ti je sad kako jeste nego ta varijanta ;)

aha dobro drug hvala na savjetu ! jbg bolje pitat neg napamet radit ! jel tak !!

ja sam imo podsjecene opruge jedno 3 mjeseca dok nisam kupio crvene..auto mi se ponasalo izvanredno na cesti nije neka velika razlika nego sa ovim..stvarno nekontam sto svi pisete nemoj itd...a pola auta u sarajevu ima podkracene opruge...ako nemas para podkrati obicne ali nemoj vise od 2 kruga auto ce ti biti duplo stabilnije vjeruj mi...
 
BHT Ovisnik
ma uzmi opruge,nemas sta sjeci kad nisu skupe,imas i na forumu,ja sam sve 4 plazio 40km na forumu

evo kako je bilo prije opruga

7ad28e3235345af730eafc91e15dd2d8.jpg



evo kako je s oprugama sada

2d44dfdbe5560412c2aa418d4975a967.jpg


evo ove su ti idealne ako imas imalo novca uzimaj

http://www.bhtuning.com/p-opruge-za-golf-2-3-ili-jetta-t-36528.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top