pomoc..golf 3

pomoc..golf 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugovi amidza me zamolio da mu nadjem kakav auto do 5000 ii posto ja imam golfa 4 ii dobar je za sad,pomislio sam da mu kupim golfa 3 jer su slicni ali neznam kave su mane i prednosti tog auta..molim vas da ko ima 3 da mi kaze sta je kakav je posto su dijelovi itd...pozz
 
jednostavno je :) ima golfova 3 TDI 66Kw (ili eventualno GTD mslm 55 kw da su) po cijeni do 5000
TDI je nesto malo snazniji i tiši od ovog GTD ali sve u svemu slicno je s obz da je vjerovatno stariji covjek neganja veliku snagu (cijena dijelova i servisa je priblizna mada je malo skuplji TDI kod velikog servisa te kod sveukupne ccijene auta..ali nista drasticno,znas po svom golfu)
potrosnja cca 5.5 l za oba
za odrzavanje nije snista posebno skup,nije kvarljiv
sto se tice limarije golf 3 uglavnom nije pocincan pa truhne vrlo brzo bez obzira na godiste, stoga obavezno pregledaj limariju, i ako ga planira sebi obavezno neka ga zastiti ispod
jer mnogo ih ima trulih,skoro koliko i dvica :D
i sad..sta te zanima jos..neki konkretan prijedlog ili sta..?
 
black__anegllll je napisao(la):
jednostavno je :) ima golfova 3 TDI 66Kw (ili eventualno GTD mslm 55 kw da su) po cijeni do 5000
TDI je nesto malo snazniji i tiši od ovog GTD ali sve u svemu slicno je s obz da je vjerovatno stariji covjek neganja veliku snagu (cijena dijelova i servisa je priblizna mada je malo skuplji TDI kod velikog servisa te kod sveukupne ccijene auta..ali nista drasticno,znas po svom golfu)
potrosnja cca 5.5 l za oba
za odrzavanje nije snista posebno skup,nije kvarljiv
sto se tice limarije golf 3 uglavnom nije pocincan pa truhne vrlo brzo bez obzira na godiste, stoga obavezno pregledaj limariju, i ako ga planira sebi obavezno neka ga zastiti ispod
jer mnogo ih ima trulih,skoro koliko i dvica :D
i sad..sta te zanima jos..neki konkretan prijedlog ili sta..?
okk znaci samo limarija da se gleda..hvala drug puno


GreenDevil je napisao(la):
nek amidza kupi Golf 3 SDI i bice mu mjera

zaposlio se covjek a autobus ne voli pa kaze mi da mu nadjem sta..a bive jedan inace on je staromodan kod njega samo da ide i nista drugo :D hvalaa
 
gledaj ti i motor kakv je naravno..nekazem ja da su svi ti TDI ILI GTD ili cak obicni 1.9 dizeli potpuno dobri..jer i njih zna biti nakrpljenih,sa losom turbinom-stoga je kod kupovine auta pogotovo kesom, i jos ako se ne razumijes previse najbolje otici kod nekog majstora koji ce procijeniti ispravnost, i isprobati auto te isto tako kod limara (sve zajedno sto izvrsis ove preglede nece kostat 30-40 KM ) a dobit ces neutralno i realno misljenje u kakvom je stanju auto ;)
ii naravno ako kazes d aje amidza staromodan onda svakako clasicni dizel je najbolji jer nece imat problema sa turbinom ili eventualnom potrosnjom ulja..sve u svemu ce bit zadovoljniji sa clasikom onda :icon_smile:
 
black__anegllll je napisao(la):
gledaj ti i motor kakv je naravno..nekazem ja da su svi ti TDI ILI GTD ili cak obicni 1.9 dizeli potpuno dobri..jer i njih zna biti nakrpljenih,sa losom turbinom-stoga je kod kupovine auta pogotovo kesom, i jos ako se ne razumijes previse najbolje otici kod nekog majstora koji ce procijeniti ispravnost, i isprobati auto te isto tako kod limara (sve zajedno sto izvrsis ove preglede nece kostat 30-40 KM ) a dobit ces neutralno i realno misljenje u kakvom je stanju auto ;)
ii naravno ako kazes d aje amidza staromodan onda svakako clasicni dizel je najbolji jer nece imat problema sa turbinom ili eventualnom potrosnjom ulja..sve u svemu ce bit zadovoljniji sa clasikom onda :icon_smile:

ma ja to bi mu bio prvi auto znaci obicni je majka...a to za lim i motor obavezno cemo ici hvala puno :D
 
Član
moj ti je savjet da ti amidja uzme fiata, fiat bravo JTD sa 105ks, nadjes nekog 2001.g.p. da je odlican a ima ih po toj cijeni cak i po manjom, ima njih po 3 i po hiljade ali kojima vec fali nesto, ja sam derao znaci brava istog 4 godine, razguljivo ga NIKAD NISTA MU sto se tice i motora i mehanike, jos je 2x postenski bio razbijan ali nista samo rezi sijeci i vari sa drugog dijelovi i opet funkcionise ODLICNO.. znaci informacija iz prve ruke i provjerena ;););) a fiat je i noviji i udobniji i vjeruj bolji od trojke
 
ok popricat cemo o Fiatu..i meni se isto svidjaju a u subotu on planira pa razmislja da idemo tad...pa vidjcemo hvala na Informacijama :D :icon_smile:
 
imas i golf 4 1.4B za te pare...
a sto se tice Fiata nista nije udobniji od Golfa, samo je malo komforiji unutra i ima manji gepek, ne bacajte dzabe bombe, samo se mercedes i francuzi isticu po udobnosti a sve je ostalo isti racku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top