Pomoc ALFA 146

Pomoc ALFA 146

Član
Kao sto naslov kaze potrebna mi je mala pomoc oko lampice upozorenja koja se pali na 146 1.6 twin spark.Auto vergla ali nece da upali..
Rekao bih da je problem u svjecicama,bobmina,injektorima,lamdi sondi ili slicno,potreban mi je odgovor da li neko imao slican problem,i koje je tacno znacenje lampice ,ne mogu da nadjem besplatan service manuel na internetu.

Ako zna neko nesto konketno neka pise :


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
To ti je check engine na alfi i normalno je da se upali kad das kontakt. Ima li varnice? Najpre ce biti senzor radilice ili bregaste.
 
Član
ovo je simbol chek engine i na fiatu i alfi,nema razlike
akx57b.jpg





a ovo sto je on pitao je dizna 100%
 
Član
Na mom autu ne postoji ta klasicna check lampica, postoji samo ovakva crvena kao sto si je ti prikazao, mislio sam da ona predstavlja check. Ona mi se pali kad vozim na plin, a na benz se gasi(sto bi moglo da bude povezano sa diznama). Postoji li na tvom autu ovakva lampica za check kao sto je kod vladice na slici?
 
Član
Lampica koja se pali simbol je dizne tj injektora ali takodjer znaci bilo koju gresku na motoru kada je upaljena,
do neke 2002-2003 godine engine check lampica je bila ovaj injektor a na novijim fiat vozilima je zamjenila klasicna engine check lampica.

Generalno to sto je upaljena moze znaciti svaku gresku na motoru,tako da je jedino rijesenje dijagnostika!
Po mom nekom misljenju ako auto nece da upali a ova lampica se ne gasi mogao bi biti jedan od senzora radilice ili bregaste,znaci neki od onih koji sprecavaju auto da upali jer govore ECU da motor nije u fazi radi kvara senzora!
 
Top