Polugeneralka motora

Polugeneralka motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U pitanju je golf 2 benzin,danas mi je otislo kvacilo,lamela,a mjenjac sa 4 brzine oduvjek je bio karina,tako da sam danas uzeo novo kvacilo i lamlelu od golfa 2 dizela,a namjeravam uzeti i mjenjac sa 5 brzina od dizela.Diftung glave motora je poceo pustati,pa me interesuje koliko kosta polugeneralka otprilike ?

Amer13 je napisao(la):
U pitanju je golf 2 benzin,danas mi je otislo kvacilo,lamela,a mjenjac sa 4 brzine oduvjek je bio karina,tako da sam danas uzeo novo kvacilo i lamlelu od golfa 2 dizela,a namjeravam uzeti i mjenjac sa 5 brzina od dizela.Diftung glave motora je poceo pustati,pa me interesuje koliko kosta polugeneralka otprilike ?

jeli neko radio hitno mi je potrebna pomoc :icon_cry:
 
Član
Pa skupo će te to izaći ako uzimaš neodgovarajuće dijelove....pravo skupo.
A i ne budeš li se raspitao kod više majstora i u više autodijelova opet će te skuplje izaći.
Dihtung glave oko stotinjak maraka. Ako ništa ne radiš na glavi i bloku. Zamjena seta kvačila 50 do 100 maraka za ruke. S tim, naravno, da to kvačilo i taj mjenjač pašu na tvog golfa...jer ako ne...naljutit ćeš majstora, a svakako ćeš mu morati da platiš...
Ako budeš sređivao glavu, mijenjao karike, klipove i ostalo...samo je nebo granica. Zavisi od stanja motora (koje se vidi tek kad se motor "otvori") i tvoje želje, odnosno tvog mjerila šta tražiš i šta ti je podnošlljivo i da platiš i da voziš...
 
Član
Kenno je napisao(la):
Pa skupo će te to izaći ako uzimaš neodgovarajuće dijelove....pravo skupo.
A i ne budeš li se raspitao kod više majstora i u više autodijelova opet će te skuplje izaći.
Dihtung glave oko stotinjak maraka. Ako ništa ne radiš na glavi i bloku. Zamjena seta kvačila 50 do 100 maraka za ruke. S tim, naravno, da to kvačilo i taj mjenjač pašu na tvog golfa...jer ako ne...naljutit ćeš majstora, a svakako ćeš mu morati da platiš...
Ako budeš sređivao glavu, mijenjao karike, klipove i ostalo...samo je nebo granica. Zavisi od stanja motora (koje se vidi tek kad se motor "otvori") i tvoje želje, odnosno tvog mjerila šta tražiš i šta ti je podnošlljivo i da platiš i da voziš...

Drug tako sam nekako i kontao,imam mjenjac diselov i za njega sam jos uzeo lamelu i kvacilo LUK,ali motor je uvjek bio sila,samo najednom,moram rijesiti diftung,a karike,klipovi i ventili su dobri,nikad nisam imao sa tim problema,ali ako ispadne kvar preko 500 KM,jeftinije mi je uzeti drugi motor.
 

rs6

Član
od diesela mjenjac pase na golfa 1.6 benzin !!!!
@Kenno: nidje veze da je dihtung glave za cvaju 100 KM ....
 
Amer13 je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Pa skupo će te to izaći ako uzimaš neodgovarajuće dijelove....pravo skupo.
A i ne budeš li se raspitao kod više majstora i u više autodijelova opet će te skuplje izaći.
Dihtung glave oko stotinjak maraka. Ako ništa ne radiš na glavi i bloku. Zamjena seta kvačila 50 do 100 maraka za ruke. S tim, naravno, da to kvačilo i taj mjenjač pašu na tvog golfa...jer ako ne...naljutit ćeš majstora, a svakako ćeš mu morati da platiš...
Ako budeš sređivao glavu, mijenjao karike, klipove i ostalo...samo je nebo granica. Zavisi od stanja motora (koje se vidi tek kad se motor "otvori") i tvoje želje, odnosno tvog mjerila šta tražiš i šta ti je podnošlljivo i da platiš i da voziš...

Drug tako sam nekako i kontao,imam mjenjac diselov i za njega sam jos uzeo lamelu i kvacilo LUK,ali motor je uvjek bio sila,samo najednom,moram rijesiti diftung,a karike,klipovi i ventili su dobri,nikad nisam imao sa tim problema,ali ako ispadne kvar preko 500 KM,jeftinije mi je uzeti drugi motor.


i zamisli uzmes za 300KM motor i crkne nako 3000km...vako bar kad sredis motor znas kakav je ,a polovan kad kupujes uvijek macak u vreci...za solidnu generalku sa karikama recimo ako se ne mora specijala radit, dihtung glave, ispusne,ravnanje glave, provjera glave...dodje te 400-500KM ako iole kvalitetnije dijelove uzmes...racunaj onda dobar set kvacila (korma, lamela, druk lezaj) jedno 120-150KM...i plus mjenjac dok uzmes...jedno 700KM bi ti trebalo pokrit...al eto nije to puno para ako ga planiras sebi ostavljat, jer onda znas da si motor uradio i nemas dugo vremena brige, a kvacilo i lamela ce i pokopat tog golfa...znaci jos jedna briga manje...ako ga mislis prodat za godinu dvije, onda ti se ne isplati...jer ce svako samo rec dobar motor al nece se obazirat na tih tvojih 600-700KM potrosenih...
 
Član
druze ako se radi o 1.6 benzincu otprilike ovako te dodje :
dihtung glave 25km
vodjice set 20km
gumice ventila set 15km
dihtung dekla 7km
obrada glave(ravnjanje, urezivanje siceva ventila) 30km
dodaj jos novi zupcasti ,spaner, ulje ,filter ulja i ako ces hidropodizace mjenjat 60km set ali preporucujem reparaciju postojecih bolji su sigurno nego novi ako su originalni samo su zaprljani od loseg ulja ako kuckaju
sto se tice mjenjaca tu ti nebih znao reci ali polugeneralka nije nesto skupa previse
takodje ako se radi o 1.6 motoru cisto sumnjam da su karike lose jer taj motor je nepoderiv sve dok nije ostao bez ulja i nije pregrijavan pozzz.
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
druze ako se radi o 1.6 benzincu otprilike ovako te dodje :
dihtung glave 25km
vodjice set 20km
gumice ventila set 15km
dihtung dekla 7km
obrada glave(ravnjanje, urezivanje siceva ventila) 30km
dodaj jos novi zupcasti ,spaner, ulje ,filter ulja i ako ces hidropodizace mjenjat 60km set ali preporucujem reparaciju postojecih bolji su sigurno nego novi ako su originalni samo su zaprljani od loseg ulja ako kuckaju
sto se tice mjenjaca tu ti nebih znao reci ali polugeneralka nije nesto skupa previse
takodje ako se radi o 1.6 motoru cisto sumnjam da su karike lose jer taj motor je nepoderiv sve dok nije ostao bez ulja i nije pregrijavan pozzz.

Motor jeste 1.6b nebi uzeo 1.3 ni pod razno,a remenje je svo zamjenjeno prije 7 dana zupcasti,spaner,remen altenatora,serva i ditung dekla u kompletu,a ulja mi nije ni trosio redovno na to pazim,tako da znam da su karike dobre,a nikad nije se pregrijavao,jer sam uzeo sva nova crijeva i hladnjak na svoju ruku iako su orginalna bila dobra,ali ipak je auto 89 god,a mjenjac moram uzeti jer ovaj sa 4 brzine je totalno smece,neprecizan,dug hod,preko 100 velika buka,los mjenjac skroz.
Drug hvala na pomoci.

Oggy je napisao(la):
Golf 2 benzin... ne rece koji je motor...samo da u duju tocis benzin..

hehe 1.6 benzin
 
Početnik
Ako je tako, ti imas odlican motor, ne diraj nista...
Mjenjac ti odgovara od dizela, kao i set kvacila, sve isto, fi200..
 
Član
Oggy je napisao(la):
Ako je tako, ti imas odlican motor, ne diraj nista...
Mjenjac ti odgovara od dizela, kao i set kvacila, sve isto, fi200..

Tako je stvarno drug,samo me taj diftung zeza,lamela je sredjena privremeno coca cola je rijesila ulje u mjenjacu tako da sad opet vuce kao i prije,a nabavio sam lamelu i kvacilo LUK disel org. 125 KM sam platio,a mjenjac sam odlucio uzeti od dizela jer mi treba kratak hod ne dug,posto ja nisam racer,studiram i svaka usteda mi dobro dodje,a posebno kako je danas gorivo nenormalno skupo 2.45 KM
 
Član
ja te nista ne skontah za ovaj mjenjac. sta duzi,kraci? hod kraci jer nisi ricer? ne treba ti duzi jer si student.
da se ti ne bi peglao razmisljanjem o tome. kupi mjenjac 5b,postavi i to je to.
 
Član
Mediteran je napisao(la):
ja te nista ne skontah za ovaj mjenjac. sta duzi,kraci? hod kraci jer nisi ricer? ne treba ti duzi jer si student.
da se ti ne bi peglao razmisljanjem o tome. kupi mjenjac 5b,postavi i to je to.

ma mislim mjenjac ima dug hod mozes 3 voziti 60-70 bez problema ne trazi da prebacujes u vecu brzinu,odnosno 4,ali nije ni bitno,znam sta mi treba mjenjac je narucen i bice postavljen za koji dan

Ovdje moze LOCK
 
Član
rs6 je napisao(la):
@Kenno: nidje veze da je dihtung glave za cvaju 100 KM ....

Sa rukama, sa svim...ispadne barem oko stoje..ako ne i više...sam dihtung kao dihtung nije skup, ali nakupi se tu posla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top