Poljak Paul Dytko i VW polo 400 ks

Poljak Paul Dytko i VW polo 400 ks

Član
Poljski vozač Paul Dytko i njegov tim su počeli pripreme za Europsko prvenstvo u brdskim trkama. Zajednički su napravili svoj Volkswagen Polo reli automobil i testirali ga do njegovih krajnjih granica.

Važno je napomenuti da se ne radi o fabričkom Polu R WRC Volkswagen Motorsporta. Dytkov automobil je napravljen za relije i brdske trke u europskim planinama. Njegov Polo pokreće turbo motor koji isporučuje 400 KS. Od 0 do 100 km/h ubrzava za četiri sekunde.

Troškovi za pripremu ovakvog automobila su izuzetno veliki pa Dytko i dalje traži sponzore kako bi svoj Polo u potpunosti pripremio i napravio posebno prilagođenu cjevastu šasiju od čelika.

Pogledajte šta Dytko može u svom Polu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MF0hjXxe-kc
 
Član
Extra autic. Samo mi ovaj shofer ne djeluje nesto posebno spretan za volanom, mislim puno prostora ima za ulazak u zavoje, a nije nesto precizan posebno. Ne kazem nije ni staza nesto posebno ali mislim da moze bolje dosta. A za autic respect.
 
Član
Malo mozda kao da pretjerano drifta vjerovatno zbog atraktivnosti snimke.Uh da mi je imati jednog ovakvog,nemora biti ovakva tehnologija i motor samo da ovako izgleda :icon_biggrin: Savrsenstvo .
 
Top