POLIRANJE ???

POLIRANJE ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naumio sam sebi kupiti mašinu za poliranje i vidio sam nekih milion pasti,krema voskova i Bog zna čega.Interesuje me šta mi sve treba i kojim se redoslijedom šta nanosi na lim ? :icon_rolleyes:

Unaprijed hvala svima koji pomognu.;)
 
Legend
ima tema o poliranju ali evo ponovo, operes auto fino posusis i parkiras u hlad, i ides dio po dio npr. naneses pastu na haubu ispoliras pamucnom krpom, mozes poslije i vatom da dobijes visoki sjaj, vazno je ici dio po dio i raditi u hladu a ne na direktnom uticaju sunca;)

zaboravio sam dodati da pastu tankim ravnomjernim slojem nanosis na lim
 
Super Moderator
evo ja ovih dana poliro jaguara :D
kupio finu pastu naneses je fino onom spuzvicom malo se osusi i onda pamucnu krpu (majicu) i polako dio po dio kao sto ti vec rece stefan... ja sam ga uradio super je ispalo.. i naravno tanko se stavlja polir pasta jer kad je previse stavis tesko se skida kad se osusi... u hlad obavezno :D
 
Legend
pasta.... odaberi je prema svom laku , negdje ima za kupiti npr...ako je crveni lak,bude i pasta crvena sluze za popunjavanje ogrebotina.....ako ti je npr lak izbljedio....kao da je mat...imas paste za obnavljanje laka,da taj mat opet bude sjaj itd itd....
posto u bih nemas nekog velikog izbora sto se pasti tice...sonax je najbolje kupit,a imas raznih vrsta
 
evo ti par savjeta korisnih provjerenih i kvalitetnih

broj jedan otidji u gumu m u renolov servis dole u rodoču na katu imaš radnji za auto lakove itd i uzmi orginalnu pastu za poliranje 3M imaš crveni žuti i plavi čep nek ti dadne koja odgovara za tvoju boju auta onda otidji negdje na dobro pranje dobro posušivanje dobar hlad i obavezno poliraj mašinski tj ta se pasta koristi samo mašinski ništa ručno vjeruj nećeš prepoznat auto imaš u opinama nekog lika daje godinu dana garanciju radi extra a imaš alena bašića na bulevaru isto extra radi jer od ovih sonaxa i ostalih nema ništa mislim može ispolirat al par pranja i gotovo dok 3m drži do godinu dana pa i na suncu pozz i sretno i bolje ti je sad dat nekome 70 50 100 km da ti da valja uradi nego sfušerit pa davat polsje duplo
 
Član
Hvala dado druze,kupicu ja sebi i mašinu i taj 3m i lagano u garazu.vecina ih trazi oko 120 KM za poliranje a ja mogu za te pare kupiti i masinu i pastu pa polahko trljati.Najvjerovatnije cu staviti Tiboru spuzve na guzove pa nek trlja po autu:cool:
 
Član
masina od 100 - 300 KM, polir pasta 20 KM, spužva za masinu 25 KM, vodobrusni cca 5 KM... dok budes poliro pazi da ne spalis lak... a sto se tice poliranja, rekli su ti vec, pranje, susenje, hlad.. eh onda uzmes vodobrusni 2000 i smirglas mjesta gdje su parnice (smirglas sve dok ne nestane parnica to jest dok se ne izjednace povrsine) obavezno to moras radit sa vodom, posle toga taj dio ce bit blijed skroz i bit ce fuujj... eh kad to uradis onda uzmes polir pastu i nanosis redom dio po dio auta.. naneses na nekoliko mjesta npr. vrata i onda uzmes spuzvu operes je u vodi i iscjedis dobro al da ostane malo vlazna i onda redom poliras sa masinom dok paste ne nestane sa tog dijela gdje si nanio pastu... obavezno moras da pazis da ne spalis lak (poguzva se i bude fuj)...
 
Član
Hvala dulox druze...vidis ja nebi to nikad šmirglo nego bi odmah zavro ko sivonja sa mašinom na parnicu.A jel iko koristio onaj scratch remover isto kosta oko 20 tak KM,ko lafo se samo nanese na parnicu utrlja i ona nestane?
 
Član
to za parnice, ne znam jel pravo mjesto, ali mi rodjak rece da je gledo na tv-u kako lik sa obicnom pastom za zube utrlja gdje je parnica, prebriso i parnici ni traga... moram priznat da nisam probo, al cu vidjet ovih dana kad prodju ispiti, imal mi gdje koja prikrivena da probam :D

PS. ne misli se na duboke parnice, nego one male... ;)
 
120 150 pa i 200 KM nije velika cifra za poliranje s obzirom koliku štetu možeš nanjet ako se neiskudan u tom poslu kao što je momak naveo spaljivanje laka boje risevi od kružnog poliranja neumjereno šlajfanje tim poapirom pa možeš probit lak do lima itd itd netreba se igrat vjeruj lako se unišit a teško vraća moj ti je savjet za početak krpu i lagano kani se mašine
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top