Poliranje izduvne grane?

Poliranje izduvne grane?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto pise, zanima me jel tko zna kako se radi poliranje izduvne grane, i jel se samo ona polira, cime se polira? i jel se dobije na snazi?
 
Član
A ako ja operem auto, da li cu dobit jos konja? :D

Mislim da je to glupost, cuj ako ispoliras da ces dobit na snazi, cista mahalska, kao sto rece bmwscaner uzmi sportsku i rahat :)

poz.
 
Član
Ne znam da li ces dobiti na snazi ali po mojoj logici poliranjem izduvni gasovi lakse "odlaze" i samim tim u cilindru ces imati bolje sagorijevanje! Kazem opet to je moje misljenje ali sam i ja laik u tim stvarima tako da...
 
Član
a to poliranje obicne je glupost...jer ona cim se jednom odvozi ce poet zahrdjat i tu nema price...najbolje je uzeti hromiranu, tj. od nehrdjajuceg celika i staviti, ona ti nece uhvatiti korozije i ljepse se izgledat...a sa snagom nema veze...
 
Član
mozda da je prosiriti ispusne kanale i usisne naravno onda bi nesto imalo efekta ali sa obicnom granom neces nista dobiti
a koje je auto u pitanju?
 
Član
Koji auto? Mislim da nečeš ni osjetiti što češ dobiti ali samo teoretiziram o tome. Nikad nisam presjekao granu po pola da vidim kako izgleda iznutra nakon ...... vremena. Sumljam da se stvorilo toliko smetnje od plinova da osjetno gubiš na snazi. Ti fluidi su sjebani. Polagat ću ih za 2 godine pa ti se onda javim hehe.
 
Član
U pitanju je Golf mk2 1.8 8V, a nista onda necu nista raditi, jer sam kontao da se dobijem na snazi malo, radi prosiravanja kanala, tj samim poliranjem se prosire izduvni kanali...Nis onda...Thx na odg...
 
Član
Ima smisla radit ako je vec glava radjena. Naravno lakse je kupiti vec sredjenu granu. Pogledaj malo fabricke obicne grane iznutra, poprilicno je gruba obrada, ali to pravi razliku tek ako je vec dobro nasviran motor pa nemoze da dise.
 
Član
Na atmosferskim motorima tipa golf gti nadogradnjom sportskog ispusnog sustava dobitak snage se krece od 3 do 7 KS. ali nije cilj velika snaga.
protocniji ispuh znaci i ispeglanu krivulju okretnog momenta a to znaci da motor brze razvija najveću moguću snagu. kod turbo motora npr rezultatu su mnogo osjetniji jer protiocniji ispuh znaci i veca pokretljivost turbopunjaca.
za golf GTI postoje 2 vrste ispusne grane 4u1 i 4u2u1.
sustav 4u1 je bolji za motore koji se vrte u vece okretaje i posjeduju sportske bregaste
a za cestovnu upotrebu gdje je pozeljan visi raspon okretnog momenta ide grana 4u2u1
ali koristenjem jedne i druge gubis na nekom dijelu pa vidi sta ti zelis
ja ti mogu nabaviti broj od lastovcica firma koja radi jako kvalitetne ispusne sustave i dosta momaka ima njihove auspuhe na autu
a mogu vidjeti sa momkom za novu da vidi kolko kosta ali vjeruj mi sigurno nije jeftina
tako da nije isplativa njena ugradnja sad neznam kako ide kod golfa nisam gledao ali mislim da bi ti mogla pasati od 16 v motora ona je kolko se sjecam dosta sira od 8v ali mozda se varam jer nisam golfer :)
 
Član
Nemoj lastu samo. Ne kažem da sad Sole-ta staviti ali dosta ljudi znam šta je nezadovoljno poslom od laste.
 
Član
Ma nista ljudovi hvala vama na odg.... Odustao sam, jer vidim da sam bio u zabludi....Tko ga jebe, nek ostane ovako....Ako nema kakvo jednostavnije rijesenje da se dobije na snazi neki chip ili nes slicno ?
 
ma meni je neki dan POLIRANA glava i da znate kako je super osjecaj...pustite se vi poliranja grana nista od toga...ccccccccc
 
Član
podpisujem sta je rekao Tuzni, i istog molim ako ima neke literature na temu Fludia da mi se javi preko privatnih poruka... unaprijed hvala

pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top