Pojačalo u Protektuu :S

Pojačalo u Protektuu :S

Član
Ljudi pomagajte, slusao sam muziku znaci pojacao sam do 25-6 i odjednom je prestalo radit pojacalo, tj magnat 360 na njemu su bili skopcani samo zvucnici , a nije ni do pola bilo pojacano :S Moze pomoc kako da rjesim problem non stop gori lampica, vadio sam cinceve gledao osigurace i nije nista od navedenog ? Moze pomoc
 
Član
Otkopcaj ga skroz sa struje, provjeri spojeve,masu pa ponovo spoji ako i dalje gori onda je crklo nesto :icon_rolleyes:

Kod mene na istom modelu pojacala nisu radila dva izlaza pola ploce bilo izgorilo :icon_evil: al nije gorio protekt ostala dva su normalno radila :D Znaci moglo bi biti nesto drugo vezano za napon pojacala
 
Član
Otkopcaj samo pojacalo od struje pa ponovo spoji provjeri samo na tom mjestu gdje ti je masa jel ti dobar spoj ocisi ispod stopice lak da sjede na gol lim, nema veze sto su ti dvije mase na tom mjestu, ako je losa masa moguce i zbog nje da ide u protekt !

Kako si spojio te zvucnike, na svaki izlaz po jedan il si iso u bridz ?!
 
Član
Na svaki izlaz po jedan zvucnik, pojacalo nije ni do pola bilo pojacano masa je stavljena gdje je tvornicka masa od svjetla zadnjeg prtljaznika
 

187

Član
kralju nista se ne sikiraj, imao sam isti problem sa muzikom.. radi sve ok, cim pojacam na 25-6 ugasi se pojacalo.. ja sam izvadio osigurac i ponovo vratio, pojacalo je radilo OK cim pojacam na 25-6 ono se opet ugasi.. onda sam samo zamjenio masu stavio je na neko drugo mjesto i uradio isto ko i ti pojacao masu duplim kablom.. kasnije je bilo sve ok..


nadam se da sam ti koliko toliko pomogao...
 
Član
Ja sam vadio osigurace iz pojacala i skidao plus sa kleme,a probat cu i masu prebacit, neznam sta bi drugo jos mogo ,u mene je problem sto je pojacalo upaljeno al je u protektu znaci lampa gori a u tebe se palilo gasio pojacalo,cak mislim da je i riknulo al hvala na pomoci obojici
 
Član
Sve sam probao i stavio sam drugo pojacalo i sve radi, samo me sekira da opet nebude ista stvar sa ovim pojacalom da mi i ono neide,nikako mi u glavu kako je doslo do protekta :S,al eto, btw sumnjam da mi se isplati popravljat magnat il ga prodam za djelove il u smece 3 nema :D
 
Član
Zavisi sta je otislo ovaj kod meen nisu uspjeli popravit ovdje nigdje prodo ga ja za 35 KM :D sa dva ispravna izlaza nekom liku u gracanicu pa ga je on uspio sebi napravit

A ima ih eno na piku ispravnih po 50 KM mada neki traze i 100 za identicno pojacalo!

Bude dobrih pojacala po oglasima za sisteme, ono kod nenada helix je dobro bilo, a imas i kod edde eto hifonicsa to nece zastekat ;)
 
Član
Zasad mi alpine svira a dokad ja neznam ma sto je najgore nema 5 dana da sam uzeo ovo pojacalo, al kome reci sta .. pisi propalo..
 
Top