podmetači gume

podmetači gume

Dal netko zna gdje ima kupit onih gumica što ukurućuju rad amortizera da mu neda da ide previse dole nemislim na obicne odbojne gume već jače gumene podmetače npr kad je auto previse spusten da felga nedira od rub i slično bilo je u fk katalogu dal sad ima neznam
 

IGY

Član
imas i dalje toga u FK katalgou, vidi sa Radmilom ima li na stanju i moze li ti nabaviti
 
Početnik
imas one gumice sto se stavljaju u opruge, izmedju krugova opruge znaci, ja sebi stavljao, i ukruti dovoljno da rub ne dira gumu, a malo i podigne auto..ako si na njih mislio, imas ih u autodijelovima kupit, 2km/komad... sad sam ubacio jos jedan komad odbojne gume na ovu postojecu odbojnu, oko 4 cm, i sad super, nazad dvoje sjede gume ne kace..
 
te sam ubacio jednu čitavu i pola jedne al ne pomaze 9x16 je pozadi ispilo sam rub i imam problem kad jedno sjedne odmah struze pogledat cu sa radmilom dal ima ako ne onda dalje trazim
 
Član
ja sam kod sebe nazad u opruge stavio 6 gih guma u oprugu 6 u drugu, jeste malo smijesno, al se super tvrd i drzi se na cesti :)
(samo bitno je fino napraviti raspored guma stavis 2ije pa preskocis 2-3 kruga pa opet dvije s tim da ih za 90stepeni pomaknes od ovih -da ne budu jedna ispod druge)
 
brate sestro tata si majkemi hehe čuj komada neznam ja sam ubacio jednu ipo nije pomoglo pokusat cu sada sa dvije ako neuspije onda skupljat pare za gevinde
 
Član
adams je napisao(la):
ja sam kod sebe nazad u opruge stavio 6 gih guma u oprugu 6 u drugu, jeste malo smijesno, al se super tvrd i drzi se na cesti :)
(samo bitno je fino napraviti raspored guma stavis 2ije pa preskocis 2-3 kruga pa opet dvije s tim da ih za 90stepeni pomaknes od ovih -da ne budu jedna ispod druge)

drug da nemas slucajno sliku da vidim kako si to odradio,planirao sam i ja sebi,ali nisam bas upucen kako to ide;)
 
Član
dadao_style je napisao(la):
i mene zanima kako si to slozio :)

uslikacu prvom prilikom :p ,, a fino malo razvuko oprugu, ubacio i tako jedno po jedno :) , i ja sam ubacio dvije bio i posle par dana isti efekat guma nije davala neki efekat, onda stavim 6 :) i evo godina i kusur vec auto stoji,malo je tvrdje al jbga ne moze i jare i pare :) , naso sam neku sliku na netu pa sam oznacio crvenim kako sam postavljao gume( idu dvije po dvije ) evo docharo sam to malo slikom,,prednje tockove sam radio sa po dvije gume, inace skine se opruga stavis na neku gredu ili debulju cijev cca 20cm promjera,u rukama jedna opruga u sklek i preko cijevi malo izvijanje(kao sto je u teretani leptir eh ovjde je to kontra :) ) a pomocnik samo ubaci gumu, i tako sve jednu po jednu,, ja kad sam ubacio te gume nazad gume ostatak dana nisam osjecao ruke :icon_smile:
 
Član
ni ja ne mogu da se orjentisem,da skontam kako tacno izgleda,ajd ako budes mogao baci jednu sliku,pa da vidimo o cemu se tacno radi
 
Član
stari , otidji kod nekog da ima tokarski stroj nek ti napravi metalni odbojnik -distancer ,ti mu kazes koje debljine , stavis i miran;)
 
Top