Player zatajio?????

Player zatajio?????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dolazi stari juce sa autom ja cujem samo lupa bass, kad on meni kaze odjednom prestali raditi zvucnici svi??

Znaci pojacalo radi, a ostali zvucnici koji su na izlazima od playera nista, nisu valjda riknuli izlazi iz cista mira?:icon_cry:

Kad palim player cujem kratak sum na zvucnicima !!

sta bi moglo bit ??
 
Član
igy ba nepismen, htio je napisat izlazi a ne izlati ... izlazi su ti vrisnuli ... moze se to popravit pitanje je samo dal ti se to isplati ... pozdrav
 
Član
eddo je napisao(la):
igy ba nepismen, htio je napisat izlazi a ne izlati ... izlazi su ti vrisnuli ... moze se to popravit pitanje je samo dal ti se to isplati ... pozdrav

ma jbg skoro ga ubacio u auto, sony mi nije imao izlaze za pojacalo i samo zataji oca mu hebem :icon_cry: znaci moze se popravit, nije ozbiljno, imam ja lika koji se bavi tim tako da cijena nije bitna :cool:
 

IGY

Član
eddo je napisao(la):
igy ba nepismen, htio je napisat izlazi a ne izlati ... izlazi su ti vrisnuli ... moze se to popravit pitanje je samo dal ti se to isplati ... pozdrav

hehe
a jbg brzopleto pisem pa ne gledam :lol:
 
Član
ma suti znam kako ti je, i meni se to desava stalno ko kad negledam kad tipkam pa mozak hoce sto prsti nemogu stic, ipak nam mozgovi rade na 300 000 mega giga tera herci :lol: ...
 
Član
Da ti nije koji zvucnik dobio masu, tj neka od zica sto idu od playera prema zvucnicima dodirnula masu, pa se aktivirala zastita i onda player usuti ... imao sam par takvih slucajeva, najcesce kad postavljaju instalaciju i onda kad vracaju lajsne, prosviraju saraf kroz kabal ...
Pokusaj izvaditi player, otkopcaj dzek sa izlazima i probaj neki drugi zvucnik spojiti na bilo koji izlaz, pa vidi hoce li onda raditi
 
Član
mtopic je napisao(la):
Da ti nije koji zvucnik dobio masu, tj neka od zica sto idu od playera prema zvucnicima dodirnula masu, pa se aktivirala zastita i onda player usuti ... imao sam par takvih slucajeva, najcesce kad postavljaju instalaciju i onda kad vracaju lajsne, prosviraju saraf kroz kabal ...
Pokusaj izvaditi player, otkopcaj dzek sa izlazima i probaj neki drugi zvucnik spojiti na bilo koji izlaz, pa vidi hoce li onda raditi

uuu drruzee vrlo mogu je to!!!!! jer zadnji zvucnicu prolaze kroz lim i lako se moze desiti da dodirne zica lim (masu).. morat su to rpobat, jer sumnjam da su riknuli izlazi jer cujem distorziju svaki put kad palim player!!!

hvala, probam to pa javim;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Može to biti, i ja sam pomislio, ali vjerovatno bi se isključio samo taj kanal, zavisi koji cd-player.

player je kenwood kdc-mp2035, i moguce je do toga jer cujem distorziju i kada iskljucim euro džek, i kada ga ponovo uključim:icon_rolleyes:
 
Član
Deyo je napisao(la):
Ako se čuje šum, znači da pri paljenju zatvori kolo ali čim detektuje kratki spoj, pali protect. Prekontroliši znači kablove.


upravo pri svakom paljenju se cuje kratak šum.. morat cu to uradit cim prije, nije mi auto sad doma:icon_sad:

i ja mislim da nisu bas riknuli izlazi:icon_smile:

Deyo je napisao(la):
Pročitao sam sad negdje da piše PROTECT na kenwoodu u slučaju kratkog spoja, ako ti ne piše, onda možda nije to to.


evo i ja sam naletio na podatak da ima protect!!


"This is a safety feature to avoid damage to internal components, the wiring must be shorting out to earth. Disconnect the speaker cable connector at the rear of the unit and try it, if it is ok then you have a speaker wire shorting out to ground. if it is still saying protect then disconnect the other wires one by one."
:icon_smile:
 
Član
Ne mora pisati na display-u nista, zavisi koji model je u pitanju, a kad se upali protect svi izlazi se gase, bar sam se ja susretao sa takvim slucajevima ... to ti je lako provjeriti, a uvijek mozes odnijeti player u servis ...
 
Član
aj nek ste se svi napisali svasta, a ovom momku sto je postavio temu da dodam: nosi to majstoru nek ti popravi izlaze ne trosi dzaba ni sebe ni vrijeme na gluposti ;) ...
 
Član
eddo je napisao(la):
aj nek ste se svi napisali svasta, a ovom momku sto je postavio temu da dodam: nosi to majstoru nek ti popravi izlaze ne trosi dzaba ni sebe ni vrijeme na gluposti ;) ...

bilo je protect ipak, pala stopica sa zadnjeg zvucnika na lim auta i spoj, stari pretrpao nesto u gepek i zakacio stopicu.. sad pjeva ko lud :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top