Pitanje za Nuriju i Huku Need4Speeed

Pitanje za Nuriju i Huku Need4Speeed

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozete li mi objasniti kako se to mjere konjske snage jednom motoru??? Posto vidim imate odnosno neki ce imati :D auto brze od ferarija!!!
Imam kolegu inzinjera koji je radio na institutu u Meshede pri univerzitetu u Paderbormu za ispitivanje motora vezano za postizanje sto boljih triboloskih karakteristika i iskoristenosti bas ga zanima kako u bosni vi rijesavate te probleme posto se tamo bavi citav tim svijetskih strucnjaka, ako imate neki konkretan rijesen problem volio bi da se o tome malo prodiskutuje odnosno na koji nacin znate tacno koliko vas motor ima konjskih snaga nakon prepravke????
 
Član
BiGBalabuto je napisao(la):
Mozete li mi objasniti kako se to mjere konjske snage jednom motoru??? Posto vidim imate odnosno neki ce imati :D auto brze od ferarija!!!
Imam kolegu inzinjera koji je radio na institutu u Meshede pri univerzitetu u Paderbormu za ispitivanje motora vezano za postizanje sto boljih triboloskih karakteristika i iskoristenosti bas ga zanima kako u bosni vi rijesavate te probleme posto se tamo bavi citav tim svijetskih strucnjaka, ako imate neki konkretan rijesen problem volio bi da se o tome malo prodiskutuje odnosno na koji nacin znate tacno koliko vas motor ima konjskih snaga nakon prepravke????

Tako sto osiba na 402 metra auta poput m5.
 
Član
nurija je mjerio metodom sestara to je nesto novo , iz Svice neki momci dosli oko 50 eura je kostalo mjerenje
 
Član
joj jeis ti brate zapeo za te konej u p.m. boli te ba racku kolko ko ima , furaj i ti imas 850 i zdravo . sta sad tu izvodis . kako moze golf tdi od 130 ks ic za 13,9 na 402 m jebo ga ti . brate kad si toliko precizan imas forume poput cannonball , pusti se ba toga

i preporucio bi svim tuning fanaticima ovaj forum . ljudi prave sami sebi idealna auta , razjasnjaju neke materije koje mi nismo ni svjesni
www.cannonballforums.se
 
Član
quattro je napisao(la):
kako moze golf tdi od 130 ks ic za 13,9 na 402 m

cek malo pa taj golf je nekada mozda iz fabrike izasao sa 130KS
ali sad nemoze nikako imati 130 i imati to vrijeme na SR
sigurno je da ima preko 200KS a koliko tacno ima to tek valjci mogu reci
 
Član
pa o tome se radi prijatelju . covjek pitat nuriju kako on zna kolko ima konja golf , pa nemoze sa 130 ic 13,9. i golf ima konja ako i nema.
ko budala vidi da golf ima duplo vise konja , nisu ni nuria niti huka govorili ima golf 263,7 ks pa kako znas , Care regulisi da se ode na kakav dino , pa ces vidit da su ljudi upravu
 
Član
quattro je napisao(la):
pa o tome se radi prijatelju . covjek pitat nuriju kako on zna kolko ima konja golf , pa nemoze sa 130 ic 13,9. i golf ima konja ako i nema.
ko budala vidi da golf ima duplo vise konja , nisu ni nuria niti huka govorili ima golf 263,7 ks pa kako znas , Care regulisi da se ode na kakav dino , pa ces vidit da su ljudi upravu

rece meni profesor fizike,...Dao sam joj ja do znanja da sila masi daje ubrzanja hehehe...sto veli, samo se ti zajebaji, a ako te opucam znat ces ti boga svoga hehehe...

A ovdje, ba je ocigledno da je brojka konjskih snaga zanemariva obrnuto proporcionalno broju sekundi ubrzanja :D
eto mu formule, pa neka racuna :)
 
quattro je napisao(la):
pa o tome se radi prijatelju . covjek pitat nuriju kako on zna kolko ima konja  golf , pa nemoze sa 130 ic 13,9. i golf ima konja ako i nema.
ko budala vidi da golf ima duplo vise konja , nisu ni nuria niti huka govorili ima golf 263,7 ks pa kako znas , Care regulisi da se ode na kakav dino , pa ces vidit da su ljudi upravu


Netreba njmu dino test nek ugovori sa Gasijem utrku na 402 metra i nek zalozi auto, kucu i sta sve ima covjek ce vjerovatno dati trodupli ulog!!!! Samo se bojim da neotplacuje kamatu cijeli zivot :D stvarno ste presmjesni sa tvrdnjama a sto pitam koliko KS ima pa jednostavno se gadjaju ciframa da je to presmjesno ovo mu dalo 50 ono 70 ono ce od 50-100 i tako samo me to nervira a ne sto auto ide 13.9sec jer je to za svaku pohvalu :D

Za Micky-a info ima jedan frajer sto trokutom oderdjuje konjazu za 20KM
 

Lav

Član
ajd ne seri. ti predpostavljam vozis neku kitu i sjedis za tastarurom po cijeli dan. kakav ba Gashi, kakvo ti je to pogresno furanje,kamate... cuj uozi kucu. jebo te njegov ferari i sva takva slicna auta. ovo je svijet ljudi koji vole auta a ne koji se furaju da ce u zivotu biti neki mafijasi. ti si garant cyber Gasi koji po internetu ima jarane u picki materini i koji rade cijeli zivot u nekim institutima. uostalom sta te boli ***** ko ima koliko konja. ako mislis da si jak izadji na crtu i poklopi usi
 
Pa ovo je offtopic mogu se zajebavat do mile volje malo mi doslo!!!

I ja kazem da nisu potrebni samo konji za 402m pa zato i komplet ova tema ovdje!!! Bubaj ljudi cifre konjiskih snaga tako jednostavno na osnovu neke trke!!!

A za gasija sam rekao cisto onako jer je nurija izjavio da su ova dva auta njegov i hukin brzi od ferarija i vajpera pa me onako zaskakiljalo to :) pa mi se zajebaje na tu temu :)

Volim i ja vas!!! ;)

Nego sta bi sa Hukom rece da ce oderat nuriju ili biti blizu :) da mu nisu papuce upale u motor one sto je sjedio sa njima na motoru ima jedna slika ;)
 
Lav je napisao(la):
ajd ne seri. ti predpostavljam vozis neku kitu i sjedis za tastarurom po cijeli dan. kakav ba Gashi, kakvo ti je to pogresno furanje,kamate... cuj uozi kucu. jebo te njegov ferari i sva takva slicna auta. ovo je svijet ljudi koji vole auta a ne koji se furaju da ce u zivotu biti neki mafijasi. ti si garant cyber Gasi koji po internetu ima jarane u picki materini i koji rade cijeli zivot u nekim institutima. uostalom sta te boli ***** ko ima koliko konja. ako mislis da si jak izadji na crtu i poklopi usi

cuj ako mislim da sam jak bas si panglu pa necu ja sa autom trcati ja svakako nemam auto nego tastaturu stacu levat :) a vidim da za auto nisu samo potrebni konji nego izgleda i magarci po svemu sudeci na osnovu ovoga sto pises po forumu!!! I cuj poklopi usi sta si time htio da kazes kad izadjem na crtu da je neki auspuh supalj ili sta??? kaze se ili se poklopi po usima!!! :)

Nema veze naucit ces vec nego Lave reci ti meni sta ti vozis pa da te ja oderem :D
I nemoj samo da je sta tatino :) a ako nemas za goriva dacu ti ja!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top