Pitanje u vezi promene motora sa benzinca na dizela passat 4 delfin

Pitanje u vezi promene motora sa benzinca na dizela passat 4 delfin

Član
Ljudi imam nekoliko pitanja,radi se o Passatu 4 Delfin karavan automobil je iz moje garaze ovde na forumu,posto ove cijene goriva idu sve vise i vise,a moj mezimac trosi pofino sa 1,8 benzinskim motorom,zanima me koliko bih me izasla zamjena motora tj ubacivanje 1,6 ili 1,9 dizela u njega,koja je cijena motora i sta se sve treba mjenjati kada se mjenja motor... Hvala svima na odgovoru ;)
 
Član
Plin i vozi,jeftinije ce ti doci da ugradis plin nego da stavis dizela i upises ga regularno u saobracajnu ;)
 
Član
I ja se slažem sa kolegama, plin ti je jeftiniji... a po novim pravilima mislim da ti motor nesmije svatko ni ugraditi, moraš imati papire, i odraditi atest po novim pravilima... atest je poskupio
 
Početnik
Atest za plin ti je sad zakomplikovan do bola, jest on jeftiniji, 170KM, al zato sve ono sto trebas da zadovoljis je daleko vise od onog sto se kod nas do sad radilo prilikom ugradnje plina..bas sam jucer pricao sa covjekom koji radi taj posao.

Motor uzmes 1.9D za nekih 800 KM, sa ugradnjom te kosta oko 1000km, za atest ti je potreban elaborat o izvrsenim radovima i racun od strane registrovanog servisa, i 170,5 KM i jos naspes dizela za cvaju :cool:
 
samo da dodam nesto oko ugradnje sekvent plina.. kolega prije par dana pitao za sekvent, sa ugradjom i atestom neprelazi 1000 km ;)

a komsija imao askonu benzin, ubacio dizel, otisao da pita sta i kako za atest, 400 km kosta + nekih milion komplikacija, papiru idu za siroki brijeg i svasta nesto, to je info od prije 5-6 dana, na kraju covjek odustao od registracije i atesta
 
BHT Ovisnik
cijena ugradnje je malo skocila,ali ne znatno,do nedavno je sekvent za šestaka bio 1200km s bocom plina umjesto rezervne gume,a za cetvrtaka 800km,cijene su malo skocile koliko sam vidio,200-300km,ali svejedno u tebe ne treba sekvent kao sto ti rece green,nece te sve izaci ni 1000km,da ti nesto bude motoru opet je jeftiniji nego 1.9d il tdi,a svejedno ces se voziti jeftinije jer plin je 1.15km,a diesel skocio na 2.55km;)
 
Top