Pitanje oko woofera

Pitanje oko woofera

Član
Ovako posjedujem neki zvucnik koji sam dobio danas , a radi se o zvucniku
P.AUDIO 10 inch HIGH POWER BASS
MODEL : R10-64W

Voice coil diameter 63.7mm(2.5")
Voice coil bobbin : Kapton
Impedance : 8 Ohm
Power Handling : 100/200 wats

Eh to je sve sto mogu procitati na njemu.

Sada prvo me zanima kakav je to zvucnik i da li je dobar i kakvo bi mi pojacalo za ovo trebalo ako bi se moglo ugraditi u auto da onako srednje zvuci, ne mora bas najbolje.

I neka jeftinija varijanta i ako slucajno neko ima za prodati neko pojacalo zap ovoljnu cijenu -

Hvala unaprijed :D
 
inace razglasni zvucnik, mozes ga ugraditi u auto, napravi mu kutiju jer bez nje nece nikako raditi, a dosta je osjetljiv pa mu i slabija pojacala budu ok, jedino sto je 8ohma, al nema veze.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
inace razglasni zvucnik, mozes ga ugraditi u auto, napravi mu kutiju jer bez nje nece nikako raditi, a dosta je osjetljiv pa mu i slabija pojacala budu ok, jedino sto je 8ohma, al nema veze.

E hvala ti , posto se nisam bas igrao oko ovog pravljenja kutija ili onog programa. Ako ti nije mrsko da mi za ovaj zvucnik proracunmas promjer kutije. ja sam gledao al mi nije bas nesto jasno . Hvala ti svakako unaprijed !!
 
Član
To ti je zvucnik 20 Cm za koji ces otprilike i praviti kutiju njegove velizin. Nisam expert ali kada pravis zatvorenu kutiju poprilicno je dovoljno kada na jednu dasku izbusis da stane zvucnik napravi kocku i to ti je kutija. Znaci npr <-2cm-zvucnik 20cm-2cm-> Ukupno 24 cm i tako napravis kocku da je sa svih strana i imas kutiju. Ako ces praviti sa rupom e tu ti treba vise jer onda dobijes dublji zvuk. Uvjek gledas RMS zvucnika 100/200 e ova prva je koliko wati je minimalno zvucniku potrebno da radi 100% znaci neko pojacalo koje moze dati 100RMS ili vise jer uvjek je bolje imati vise snage bi ti bilo dovoljno. Mada ovo sto je 8 Ohm malo ti moze biti problem jer pojacala su pretezno 4 Ohm tako da u slucaju da iasm jos ejdan takav isti zvucnik mozes ih spojiti u paralelu i imao bi 4Ohma. Pozz
 
Top