Pitanjce za upucene u ZOBS - visina vozila

Pitanjce za upucene u ZOBS - visina vozila

Član
Zna li neko, postoji li u zakonu minimalna propisana visina vozila ili se to na tehnickom ocjenjuje jedan kroz ofrlje?
 
BHT Ovisnik
susjed mi je bas o tome pricao,mislim da reče da je zakonom popisano min 5 cm od poda,koliko me sjecanje sluzi da je tako
 
Član
hvala na info, al' volio bi da nadjem tacan clan ako neko zna da ima propisano, takodjer, buka iz auspuha? da li je prihvaceno ono o 84 db ili je i to tek prijedlog?
 
BHT Ovisnik
provjerim ti,sad cu morati i reg. auto ovja tjedan pa cu pitati na tehnickom jel oni znaju 100% koliko smije biti najblze podu i da li postoji članak za to ;)
 
Član
regao sam auto i sam prije 4 dana, vec me nocas haltase i pocese peglati, pa sam se zaintrigirao :)
 
Član
to neke sarajlije ? :D jesu ti napisali sta ?

rijec visina se u zobs-u uopste ne pojavljuje, dok se u izmjenama pojavljuje samo jednom i odnosi se na visinu kazni

buka se spominje samo kod kretanja (skripa guma i stvaranje buke)
 
Član
O da da ima kazna i za to... i varedni tehnički :(
Ukoliko policija primjeti da je auto "prenisko" moze vas iskljucit iz prometa i poslati na tehnički. Najnize sto moze biti spusteno je do onoga granicnika od kanala na tehnickom.
 
Član
nisu mi nista pisali, pustili me na kraju....
@kaseljxxx pretpostavljam i ja to, ali koji clan zakona to propisuje? :)
@smajke pa i ne vire
 
Član
u at je bilo prije 11cm,sad su stavili na 9cm.
švabe ovako racunaju,a austrijanci vjerovatno isto ovako racunaju jer bi voljeli da budu kao švabe,ko što bi hrvatska volila da bude kao slovenija,pa i mi bar kao hrvatska.

Bodenfreiheit-Achse.jpg


a to sto se tice visine onih šina na tehnickom,nema od tog ništa,ja sam na jedan tehnicki isao gdje je minimalno 15cm ona šina i nisam mogao naici na nju,on govori hajde polako,reko drug,karambolka je tek farbana,ako ces ti platiti ako je zagrebem moze,i nisam se ni penjao,samo slikanje i obidji okolo i izduvne gasove i to je to.
a buka,radujem se da vidim ko ce izmjeriti visinu buke i na koji nacin :)
 
Član
visina buke se mjeri uredjajem slicnim kao za mjerenje dB na dB drag-u. samo sto je uredjaj izveden kao mikrofon i postavi se na udaljenost i visinu od 1m od izvora buke. Taj aparat posjeduju jace firme za tehnicki pregled i fakultet za saobracaj i komunikacije u sarajevu.

uredjaj je slican kao ovaj na slici ispod

tecpel-digital-sound-level-meter-nose-meter-db-meter-taiwan-export-manufactuer-P337114.jpg


mjerenje se radi kao na slici

2m832vb.jpg
 
Top