pitanja za bajkere !

pitanja za bajkere !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1.koliko casova traje polaganje za motor i koliko para izadje uzevsi u obzir da imam polozenu B kategoriju.
2.okvirno koliko se krecu registracije za motore 90-95god 400-600 cc ?
poz i hvala :icon_smile:
 
Ako imas B katergoriju ne bi trebao testove polagati ponovo. 250 KM su casovi, nekih 25 casova trebas ici, plus 100 KM izlazak! Ja sam vozio 4-5 casova samo i izasao pred komisiju i polozio, isto imao B vec, al' placeni svi casovi autoskoli. Sto se registracije tice, ne znam za te, al' ja sam za svoj motor koji se vodi pod novim jer je 2008 god, 150ccm, ne idem na tehnicki, placam porez i osiguranje, porez me izadje duplo skuplje nego tehnicki, placam nekih cca 300 KM registraciju! Racunaj da i taj ce ti sigurno oko 500 KM biti registarija, jbg-a motori se kako sam svatio racunaju kao pod neki luksuz!
 
Član
planiraj vozacki oko 400KM
jer moras i ljekarsko izvaditi i ide se 10 casova voznje a reg za 125 mislim da je skuplja jer sam ja za 49cc platio 190i kusur
 
Član
evo jedno pitanje, da li sad kad polazes za A kategoriju ide ono prvo do odredjene kubikaze ili cim polozis mozes da vozis koji hoces motor?
 
Član
bigm je napisao(la):
evo jedno pitanje, da li sad kad polazes za A kategoriju ide ono prvo do odredjene kubikaze ili cim polozis mozes da vozis koji hoces motor?

ako si punoljetan polazes odma za sve motore a ako si maloljetan od 16 godina mozes samo za 50cc
koliko ja znam
 
Član
s1ck je napisao(la):
planiraj vozacki oko 400KM
jer moras i ljekarsko izvaditi i ide se 10 casova voznje a reg za 125 mislim da je skuplja jer sam ja za 49cc platio 190i kusur

tvoja registracija za 49cc je kolko ja znam trajna registracija, a za ove motore nezz jel tako ili je kao kod auta...
 
Legend
sto se tice registracije.... oko 200KM ako nije bas neki sa puno KW , za tu sezonsku je bilo nekih prici al mislim da od toga nema nista

a polaganje "A" , ja kad sam prije nekih 5 god bilo je isto oko 250 ---- 300 KM , sad ne znam vidi s nekim instruktorom najbolje ti je
 
Član
ok hvala , moracu.Mislio sam uzeti ljetos neki bajk 125cc samo do posla nekih 5-6km .mogu li izdrzati taj tempo 4-5 mjeseci svaki dan?poz i hvala na savjetima...
p.s. nov sam sto se tice motora pa pitam za svaku glupost!:icon_smile:
 
panajotis je napisao(la):
ok hvala , moracu.Mislio sam uzeti ljetos neki bajk 125cc samo do posla nekih 5-6km .mogu li izdrzati taj tempo 4-5 mjeseci svaki dan?poz i hvala na savjetima...
p.s. nov sam sto se tice motora pa pitam za svaku glupost!:icon_smile:

Ako ides na neku ustedu, moze ti se isplatiti, uzmes kakav skuter do 150 ccm, imas ih jeftino sada! Ako hoces veci sportski motor i da ustedis na gorivu, registraciji, odrzavanju itd, od toga nista!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top