Peugeot BB1 Concept

Peugeot BB1 Concept

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
peugeot%20bb1%20222.jpg

peugeot%20bb1%20111111111.jpg

peugeot%20bb1%202.jpg

peugeot%20bb1%201111111.jpg

Peugeot je za Salon u Frankfurtu pripremio i jedno iznenađenje, i to u vidu novog koncepta BB1, dugačkog tek 2,5 metara.

Zato je naravno pre svega i namjenjen za vožnju po gradu, gde do izražaja dolaze njegove kompaktne dimenzije i pokretljivost.

Kako bilo, BB1 je koncept vozilo sa 2 vrata, 4 sedišta, LED svetlima, velikim staklenim površinama, kamerama za vožnju unazad i sa elektropogonom. BB1 Concept naime pokreću dva elektromotora sa ukupno 15kW/20KS, dok je autonomija sa jednim punjenjem litijum-jonskih baterija oko 120 kilometara. Peugeot navodi da ubrzanje od 0 do 30 km/h iznosi 2,8 sekunde, a da mu od 30 do 60 km/h trebaju tačno 4 sekunde.

Ovde i podatak da zapremina prtljažnika varira od 160 do 855 litara (ovo potonje naravno važi kada je u vozilu samo jedan putnik).

Ako se ikada pojavi u prodaji, BB1 bi u tom slučaju mogao da traži kupce među klijentelom koja se trenutno odlučuje ili za Smart ili Toyotu iQ.
 
Član
Ebite vi to, ako se u ovommogu fakat voziti 4 putnika, a tako je malen, fina je to spravica...
 

IGY

Član
Boki zamisli mene i jos troje poput mene

mislim da bi ja i Muha napravili guzvu unutra :lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top