Peugeot 307 viška kabal i visina svjetala

Peugeot 307 viška kabal i visina svjetala

Član
Ovako, dok sam provodio muziku primjetio sam jedan kabal kod kutije sa osiguračima koji nigdje nije utaknut. Ako neko od vlasnika Peugeot 307 može da pogleda gdje ide ovaj kabal bio bih zahvalan, ili ako neko drugi to zna, i za šta bi mogao biti ovaj kabal?

27-2-201222-14-42.png


Pored toga, ne funkcioniše mi nikako podizanje i spuštanje farova pomoću prekidača unutra, jednostavno ništa se ne dešava. Možda to ima veze sa ovim kablom, mada nisam siguran, jer žice od prekidača odlaze negdje u motorni prostor. Pa ako neko ima ideju oko ovoga neka napiše.

P.S. Nisam znao u koju bi ovo sekciju foruma išlo, pa sam stavio pod Razno.
 
Član
mara- je napisao(la):
Ovako, dok sam provodio muziku primjetio sam jedan kabal kod kutije sa osiguračima koji nigdje nije utaknut. Ako neko od vlasnika Peugeot 307 može da pogleda gdje ide ovaj kabal bio bih zahvalan, ili ako neko drugi to zna, i za šta bi mogao biti ovaj kabal?

27-2-201222-14-42.png


Pored toga, ne funkcioniše mi nikako podizanje i spuštanje farova pomoću prekidača unutra, jednostavno ništa se ne dešava. Možda to ima veze sa ovim kablom, mada nisam siguran, jer žice od prekidača odlaze negdje u motorni prostor. Pa ako neko ima ideju oko ovoga neka napiše.

P.S. Nisam znao u koju bi ovo sekciju foruma išlo, pa sam stavio pod Razno.
neznam sta je kabal, al sto se tice motorica provjeri sa li dolazi sruja do njih. skini onaj dzek sa motorica u faru, i nek neko pomjeri prekidac a ti gledaj imal signala. al po mom nekom misljenje, sumljam da su oba motorica pokvarena. prije ce biti da ne dolazi signal do njih.
 
Član
Ma najgore ne znam ni gdje je tačno motor. U faru ima jedan kabal utaknut i ništa više i mislim da preko tog jednog kabla se napajaju sve sijalice u faru.
 
Član
Ovakva je situacija kod mene:
28022012638.jpg

Nema viska kablova

A evo ti slika fara i gdje ja mislim da se nalazi motoric fara
P2280708.jpg


Ali provjeri glavnu stvar! Da li su ti farovi originalni. Znam u dosta slucajeva da su prethodni vlasnici razbili farove i zamijenili ih onim tajvanskim TYC koji nemaju motorice ili ih cak zamijenuli i originalnim PUG ali bez motorica. Ali mislim da je to u krajnjem slucaju, najvjerovatnije da struja zeza
 
Član
Hvala na slikama, ali ovo kod tebe sve izgleda drugačije, vjerovatno je stariji model, a kod mene je onaj novi poslije 2006. Može biti to što kažeš za farove, jer kada sam ga pregledao, kažu da je možda karambolka mjenjana, ali nisam siguran za farove, ona jedna plastika na vrhu je slomljena, pa da je nov far sumnjam da bi bio slomljen. A opet, ovi farovi imaju kao projektor u sebi sa sočivom, možda je glupo pitanje, ali može li se to uopšte pomjerati?

Headlamp_large.jpg
 
Član
malo mi cudno da se nemogu ako vec ima onaj tockic za stimanje visine, pise li ti u dokumentaciji onoj sa service boxa da nema mozda automatsku regulaciju zavisno od opteresenja..
 
Član
Pregledaću, ali i ja mislim kao i ti, da bi kad već ima točkić, trebalo da može. To automatsko obično imaju oni sa xenon svjetlima, a ja ih nemam.
 
Član
Ovako treba da se pomjera ovaj dio sa socivom
peugeot_307_prednji_desni_far_lampa_slika_722007.jpg
[/url]
Kod mene je skroz obican far
307_headlight_1s.gif

Taj dio gdje je kod tebe socivo se pomjera i odredjuje visinu snopa
 
Član
Ovaj kabal izgleda da nije viška, nego je možda za neku dodatnu opremu, ko bi znao. Danas sam pogledao kod jedne novije 307-ice, i isti kabal nigdje nije utaknut. Još samo da mi je ovo riješiti za farove.
 
Član
Primjetio sam kod mase pa i na svom autu da bude viska kablova Razlog jedinstvena instalacija za vise paketa opreme ;)
 
Član
Danas sam malo čačkao i sredio sam problem. Nećete vjerovati šta je bilo, a što je tako ko će znati. Primjetim po noći da mi ne radi osvjetljenje ispod dugmadi za zaključavanje vrata i ESP-a, tj. upali se sekund kada upalim svjetla i ugase. I malo pročačkam, spojim brifer da vidim šta se dešava, kad dok je brifer spojen osvjetljenje se ne gasi. Čim sklonim brifer ugasi se. Skontam da mu fali garant neki potošač. I vidim u pepeljari ne radi sijalica. Zamjenim je i proradi i osvjetljenje i kontrola visine farova. Jedino što mi pada na pamet da se možda neki dovod struje isključivao na prekidaču jer i na njemu nije radilo osvjetljenje pa da zbog toga nije slao signal do farova.
 
Top