Peugeot 307 Gasi se u voznji

Peugeot 307 Gasi se u voznji

Trebam savjet za Peugeot 307 2.0 HDI 79 kw, 2002 godiste.
Problem je: Auto se pri naglom dodavanju gasa jednostavno ugasi i potom slijedi Antipollution fault. Nakon 2 minute auto opet pali bez problema do sljedeceg gasenja.
Nema odredjenog vremena kada ce se to opet desiti, jer nekad znam voziti i cijeli dan na velikim obrtajima, a da se to ne desi. Dijagnostika mi nije puno pomogla. Znam da je problem u trecem klipu, odnosno njegove vrijednosti se ne slazu sa ostalim. Promjenjena dizna na trecem klipu i filter goriva, ali opet isto. Da naponem da je potrosnja dosta veca nego sto streba da bude. Na otvorenom ne spada ispod 7,5l kako god da vozim, po gradu ide preko 10l. Problem je pravio i MAF zbog kojeg je auto slabo vuklo, ali poslije ciscenja je poceo da ide kako treba, sve do gasenja.

Izvinjam se na dugom postu.
Hvala.
 
Član
Drug imam slican Problem sa pug 206 2.0 Hdi sw

samo sto kod mene je sljedece kad ga palim daje mi antipolution fault ( kao prvo ja neam pojma sta je to :D)
ali meni se ne gasi u voznji samo nekad kad u 1gr dam jaci gas malo zabjeli dim !
Kod mene vuče max dobro ali takodjer potrošnja je ono fuj...

Kombinovano ( grad-otvoreno) pun rezervar 55 L mi bude za solidnih 700 km....

Stim drug sto kod mene ima neko vakum crijevo se otkacilo pa je vjerojatno do njeg...

al iskreno fino ga prikopcaj na dijagnostiku ponovo ! danas svaki fuš majstor je ima :D :p a takve svi znamo ---- a onda ces vidjet sta je ...

Moze biti svasta ! od fap filtera , ulja ,vakum crijeva... senzor brzine ..... jer antipolution fault ti je ono ko da kazes Wikipedija bog te pito sta :D
 
Kvar je pronadjen. Otisao senzor na pumpi za gorivo. To je po rijecima majstora kao senzor za pomocno gasenje. Majstor je samo izvadio konektor i auto radi normlano. Evo vec 5 dana testiranja.
Jos samo da najdem taj senzor, po nasim otpadima je oko 100 KM. Ne znam koliko se isplati uzimati polovan.
 
Član
damirsale1 je napisao(la):
Kvar je pronadjen. Otisao senzor na pumpi za gorivo. To je po rijecima majstora kao senzor za pomocno gasenje. Majstor je samo izvadio konektor i auto radi normlano. Evo vec 5 dana testiranja.
Jos samo da najdem taj senzor, po nasim otpadima je oko 100 KM. Ne znam koliko se isplati uzimati polovan.

ma nemoj polovan bgm iskreno ja sta god sam polovno za puga uzeo pokajao sam se :(
 
Top