Peugeot 207

Peugeot 207

Član
Pozdrav raja,

evo doslo vrijeme da i ja malo predstavim svog Pugica. Radi se o modelu 207, 3 vrata, 1.4 HDI koji ne prelazi preko 5 litara ( sto mi se najvise svidja ), na satu je sada 156... kilometara. Ja vrlo zadovoljan, samo servisi i vozi :)
Pokusat cu da ga predstavim od vremena otkako je kod mene:
Evo ova je moja prva slika kada sam ga kupio:
1jkjmf.jpg


Imao je i xenone ali 8000K pa po kisi skoro da sa njima nisam nista vidjeo, povadio sam to sve i stavio Osramove zarulje koje su mi se pokazale i vise nego dobrim.
Evo jedna slika i sa xenonima:
j0vhc8.jpg


Kupio sve cetiri nove zimske gume i proslo ljeto nove ljetne.

Poslije toga sam uradio crni karbon na krovu, uradio sam i unutrasnje plastike oko ventilacije u sivu boju ali sada nemam slika:
eaqp6o.jpg


Onda sam naletio na one LED day light i postavio, koristio sam par mjeseci, sve dok me policija nije zaustavila i opomenuli me da njih ne smijem koristiti kao dnevna svijetla.
To je izgledalo ovako, ali posto nisam onda od njih imao koristi poskidao sam.
skykg1.jpg


Evo i koja slikica poslije pranja :)
2a4zrkk.jpg

3d6bc.jpg


Malo su farovi bili zuti pa sam i to polirao, uglavnom, ja zadovoljan:
Prije:
30d8g8o.jpg

Poslije:
35ic3s1.jpg


Neki dan sam kupio i felge, ali je ET 35, na 207 je max ET 25 tako da sada cekam tokara da mi napravi distancere od 10mm. Tako da cu morati traziti i duze sarafe. Evo slika felge:
3xaoy.jpg


Uglavnom bi to sve trebalo izgledati ovako ( meni drugo auto ):
2ptz5w0.jpg


Imao sam i nekog bijelog spreja pa sam prefarbao zadnje dobose da ne budu bas ruzni a i bolje je nego sto je bilo:
un7uw.jpg

6jofpv.jpg


Eto toliko za sada, ako ko ima kakvih prijedloga volio bih da cujem. Pozdrav za sve :)
 
Član
Da sam ja policijac ja bih te upozorio da skines jer kvare citavo auto,ostalo sve super stavljaj felgice brzo, uz bjelu boju po meni leglo i zatamljivanje...i ovako je fin auto ;)
 
Član
I meni je sada ljepsi bez dioda, felge cu staviti preko vikenda. Mislio sam zatamniti a bezze mi samo zadnji dio a kad bi sve zatamnio vjerovatno bi me policija zezala.

George je napisao(la):
Ova mi se linija bas svidja da se fino srediti

sve se moze samo treba para :)
 
Član
trebao bih ofarbat al dok se slegnu pare, uzimao sam distancere i trebam jos i sarafe. I meni se svidja bijela :)
 
Član
Pozdrav raja,
Doslo je vrijeme da uradim veliki servis na Peugeotu tako da trenutno se raspitujem oko dijelova. Dobio sam neke predracune za dijelove pa me zanima sta vi mislite koji proizvodjaci su bolji.
Sto se tice seta zupcastog da li je bolji od Continentala ili od Ine ?
Vodena pumpa Valeo ili Ruville ?
Mikro remen nekakv originalni elasticni ili nekakav Gates ?
Spaner mikro remena od SKF-a ili od tog Gates ?
 
Član
Ja kad sam radio prvi veliki servis na 307-ici radio kod ASD.a, spaneri su SKF bili, zupcasti BOSCH cini mi se , vodena pumpa nemam pojma, uglavnom, nedavno sam radio veliki servis(poslije skoro 90.000km) i poprilicno sam iznenadjen stanjem skinutih dijelova dijelova(pozitivno),jedino je mikro remen ispucao, sad sam radio kod Francuza i kod njih us spaneri skf, a z aostalo nisam siguran..mada ima garancija 50.000km ili godina dana.. Sto se tice tvog pitanja ja bi isao na Continental z.r, vodena Valeo,originalni mikro remen,spaner skf..
 
Član
Grga hvala na odgovoru. Vjerovano cu se odluciti za te dijelove. Samo sto se tice garancije, da li je 6 mjeseci premalo ?
 
Član
Fin peugeot, jedan od ljepsih sigurno, fkt predobra linija, kolege su ti sve rekli sta bi mogao uradit, na bijelu boju definitivno folije uradit, na 3 auta ja imam 50% na svim staklima i nikad problema imao nisam, a sa svakim.autom idem preko grane
 
Član
Hvala Armine, ovo su malo starije slike a novije nista nisam stavljao, postavio sam i alu felge pa sada izgleda jos ljepse. Sto se tice folija razmisljao sam ali sve nesto odustanem od toga. Mozda na kraju i postavim. LP
 
Top