Peugeot 206 brzinomjer se isključuje?

Peugeot 206 brzinomjer se isključuje?

zes

Član
Vozim Pežoa 206 1.9 dizela i primijetio sam neku grešku do koje sa par ovih uličnih majstora nisam mogao doći do rješenja.
Naime, kad vozim u neko sporadično vrijeme isključi se brzinomjer (zakuca se na 10km/h), i u isto vrijeme uključi mi se žuta lampa za airbag. Nekad se sve vrati samo u toku vožnje u normalno stanje, a inače se greška isključi ako auto ugasim i izvadim ključ na nekih 30-ak sekundi, te uključim auto ponovo.
Jedina informacija koju sam dobio od jednog kvazidijagnostičara je da mi je negdje slab napon, i ništa dalje od toga.
Zna li neko u čemu bi mogao biti problem i kako ga riješiti (ako mogu sam) ili da mi preporuči nekoga u krugu Sarajeva ko bi to mogao riješiti?
Hvala.
 
Član
Druze ne mozes na ulici traziti rjesenje kvara. Moj ti je savjet da cim se upali greska nemoj gasiti auto nego idi na dijagnostiku ostavi ga upaljenog da se ocita moguca greska. Peugeot nakon paljenja sam resetuje neke stvari tako da nakon sto ti ugasis pa upalis on nece zapamtiti gresku i automatski je teze svakom majstoru doci do problema.
 

zes

Član
Druze ne mozes na ulici traziti rjesenje kvara. Moj ti je savjet da cim se upali greska nemoj gasiti auto nego idi na dijagnostiku ostavi ga upaljenog da se ocita moguca greska. Peugeot nakon paljenja sam resetuje neke stvari tako da nakon sto ti ugasis pa upalis on nece zapamtiti gresku i automatski je teze svakom majstoru doci do problema.
Znam kolega to za resetovanje, ali problem mi je malo s poslom jer kad god mi se to pojavi većinom nijedan servis ne radi na veliku žalost. Druga smjena me ubije, a iz prve izađem vječito kasno, k'o privatnik...
A inače nemaš nikakvu ideju šta bi moglo biti i što se pojavljuje? :/
 
Član
To samo na dijagnostiku da se vidi sta je, to moze lako biti losa masa negdje da je okrsidirao kontakt ili spoj na sasiji unutar auta negdje oko sata...
 
Top