Organizovanje protesta povodom poskupljenja goriva?

Organizovanje protesta povodom poskupljenja goriva?

Član
Mislim da je zaista doslo krajnje vrijeme da nesto ucinimo povodom ovog posljednjeg bezobrazluka o poskupljenju goriva,pa dokle vise ljudi?!Dokle da nase "vodje" i ljudi koji se "brinu" o nama pune svoje kasice prasice preko nasih ledja?! Ponukala me danasnja situacija da otvorim ovu temu,naime,nasuo sam za 10 KM goriva,da bih sjeo u auto i vidio da mi se jbna rezerva nije ni ugasila!!!!
pa ljudi moji za 10 KM se dobije jedva 4l,tacnije,4.17l...isplatnije je sipati kod ovih "preprodavaca" sto vozaju cisterne,1l = 2 KM !
Nije to vise stvar o gorivu,stvar je u tome da se mu*onje bogate na racun postenih ljudi,pa halo,HLJEB,OSNOVNA NAMIRNICA ZA ZIVOT JE NEKAD KOSTALA 0,50 KM!!!!
pa poskupljenje vise od 100% !!!!
al' hajd,to i nekako mozemo opravdati,poskupilo brasno,pa i pekari morali poskupiti hljeb...ali sta je sa ovim poskupljenjima bez razloga?!Pa cijene osnovnih namirnica su identicne kao u zemljama poput svicarske,njemacke itd,ako ne i skuplje!!
Oni svoje plate dizu,donose odluke o poskupljenjima iz nekih samo njima poznatih razloga,dok plate i penzije ostaju iste,ako ne i nize!
X puta smo pokazali da mozemo biti slozni,ajde da mi,vozaci nesto poduzmemo,sta mislite da organizujemo nesto kao proteste povodom posljednjeg poskupljenja,da pokazemo glavonjama da nam nije svejedno i da nismo coravi i glupi! Kako bi mogli organizovati ovako nesto,tipa blokade na nekih 30min/1h vremena glavne dionice u svakome gradu ili "protestnu" voznju gradom,mislim da bi imali VEEEEELIKU podrsku taxista kada bi se njima obratili...
daj ba ljudi trznimo se,izvinjavam se na rjecniku i samom sastavu teksta,al' shvatili ste sta vas pitam...
 
Član
ja sjeroma mislim puno mi trosi ono naspem za 10 kazaljka se i nepomakne :icon_sad: :icon_biggrin:
 
e shelby svaka cast iskreno sad u postove ne trebamo pisati koliko dobijemo goriva i tome slicno nego se izjasnit koliko je spremno na to da se o poskupljenju ozbiljno stane u kraj
sto se tice clanova vrlo lagano bi se dalo dogovorit ako nista oni koji su u istom gradu a josbolje bi bilo vecina na jednom mjestu i obratiti se takodje i taxistima i sa njima nesto poduzet

sve dok budemo sutili oni ce i dalje radit po svom sa svoje dobro a narod nek se pati :icon_mad::icon_mad:

volio bi da se sto vise ovdje izjasni ko je za

ja pristajem stvar je dogovora koji treba sacekat
 
ma sta god mi uradili nista se promjeniti nece, nazalost zivimo u takvoj sredini gdje smo mi kao obicni gradjani nemocni :icon_mad::icon_mad:
 
ne treba se odma predavat :icon_mad: i rec kako nista ne mozemo promijenit hajmo barem pokazat da nam nije svejedno i pokazat nezadovoljstvo a to sto kao nista ne mozemo nije tacno dosta je blokada puta pa nece bit lijepo vidjeti zastoj i obustavljen saobracaj

i dok svi mislite da smo nemocni i ne zelite nista poduzet :icon_mad: tako ovi sto poskupljuju imaju osjecaj da nam ne smeta sto se cijena povecava
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
e shelby svaka cast iskreno sad u postove ne trebamo pisati koliko dobijemo goriva i tome slicno nego se izjasnit koliko je spremno na to da se o poskupljenju ozbiljno stane u kraj
sto se tice clanova vrlo lagano bi se dalo dogovorit ako nista oni koji su u istom gradu a josbolje bi bilo vecina na jednom mjestu i obratiti se takodje i taxistima i sa njima nesto poduzet

sve dok budemo sutili oni ce i dalje radit po svom sa svoje dobro a narod nek se pati :icon_mad::icon_mad:
ja sam naveo svoj primjer,sta mi se desilo,ne zbog poredjenja potrosnje i sl,neki misle da je 5-10 kpf malo,kontas ni ne osjetis,al' brate 5 po 5 nakupi se,pa kad skontas koliko si prosle godine u ovo vrijeme sipao i koliko je kazaljka setala,pa zamislis se;)
vecini ce ova tema dobro doci da nabiju 10ak-20 postova na svoj account kroz zaje*anciju i pricu "ja naspem 'volko,on naspe 'nolko",al' nema veze,hajde...svako ima svoju radost :cool:
stvar je u tome da stalno govorimo,"treba ovo,treba ono" a nista ne poduzimamo,otvorio sam ovu temu da vidim ne bil' se nesto pokrenulo;da nesto pokusamo napraviti,nekako se treba pokrenuti,makar od jedne proklete teme na forumu,nije to stvar pojedinca,svima nama izbija iz djepa,naspite pun rezervoar i uporedite koliko ste platili sad,a koliko ste platili prosle godine...nije mala cifra kad vidis da si dao 20-30-40 KM vise... da ne palamudim vise bezveze,dajte prijedloge!
 
Član
Prvo ovo nije toliko lokalni koliko globalni problem...Ameri čim im je privreda u krizi odluče da napadnu nekog pretežno arapske zemlje bogate naftom i na taj način izazivaju velike varijacije cijena...Mi nismo proizvođač nego uvoznik nafte i logično nemožemo na taj dio nikako uticati jer it e zemlje koje proizvode koriste tu priliku da dignu cijene i uzmu koju milijardu više...Na kraju alavost jedne sile udari po džepu milione ljudi u svijetu...Drugi problem se javlja u našoj državi nema ograničenja marže pumpadžijama i oni formiraju cijenu kako žele jer imaju punu slobodu...Kod nas u RS planiraju d azakonski ograniče maržu međutim pumpadžije prijete prestankom rada...Treći problem su državne akcize kojih ima većim dijelom u cijeni goriva (jedan od njih je i za održavanje puteva a svi znamo po kakvim putevima se vozimo) država bi na taj način mogla malo smanjiti cijenu...Šta protesti mogu donijeti??? Da država malo smanji akcize, pumpadžije malo maržu i pojeftini cca 10 pfeninga i opet ništa...Kada pogledamo cijene u okruženju mi smo još i najjeftiniji...doduše zbog nedostatka kontrole kvaliteta sipamo svakvo smeće koje oni zovu gorivom...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Prvo ovo nije toliko lokalni koliko globalni problem...Ameri čim im je privreda u krizi odluče da napadnu nekog pretežno arapske zemlje bogate naftom i na taj način izazivaju velike varijacije cijena...Mi nismo proizvođač nego uvoznik nafte i logično nemožemo na taj dio nikako uticati jer it e zemlje koje proizvode koriste tu priliku da dignu cijene i uzmu koju milijardu više...Na kraju alavost jedne sile udari po džepu milione ljudi u svijetu...Drugi problem se javlja u našoj državi nema ograničenja marže pumpadžijama i oni formiraju cijenu kako žele jer imaju punu slobodu...Kod nas u RS planiraju d azakonski ograniče maržu međutim pumpadžije prijete prestankom rada...Treći problem su državne akcize kojih ima većim dijelom u cijeni goriva (jedan od njih je i za održavanje puteva a svi znamo po kakvim putevima se vozimo) država bi na taj način mogla malo smanjiti cijenu...Šta protesti mogu donijeti??? Da država malo smanji akcize, pumpadžije malo maržu i pojeftini cca 10 pfeninga i opet ništa...Kada pogledamo cijene u okruženju mi smo još i najjeftiniji...doduše zbog nedostatka kontrole kvaliteta sipamo svakvo smeće koje oni zovu gorivom...

sve to stoji prijatelju,ali sve dok se mi budemo ponasali kao mutave ovce i telad,oni ce nastaviti da dizu cijene do mile volje...10 kpf;pa boze moj i to je nesto...
a ne kad mi kaze npr u februaru poskupilo gorivo za 7 kpf,u aprilu za 5,u junu za 8,sve skupa 20 kpf i onda dodje septembar pa pojeftine za 2 feninga,daj ba molim te,ko je ovdje lud...
trebamo im dati do znanja da nam nije svejedno...pa nek' bude u dnevniku,vjeruj,malo ce im poceti goriti pod nogama...
a ovako,oni uzimaju,mi sutimo...
 
Član
Naravno da treba pokušati mada tu bi baš morao odzaiv biti velik i dugotrajan i prije svega bojkot sipanja goriva...ili kao bugari dovesti 100 auta u koloni da sipaju za njmanje sto se može...Ostalo njih neće dodirivati šta ti vrijedi 10 ljudi koji protestvuju kada njemu promet ne opada ostali sipaju...
 
Administrator
ne treba odmah reci ne moze se nista uraditi... moze i te kako...
sve dok mi sjedimo i sutimo smatra se da nam je dobro... e pa nije ljudi dobro, al nikako...
treba pokusati, sto da ne... jednom ne uspije, ima drugi put, treci, pa sve dok nekom ne dodje iz guzice u glavu...

dalje, organizovanje protesta nije mala i laka stvar. To treba pripremati odredjen vremenski period, mozda od 20-30 dana da bi ljudi saznali za to. Odrediti datum, najaviti organima vlasti(policiji) protest, oglasiti na svim mogucim web portalima, obavijestiti razne pokrete, ne vladine organizacije koji ce podrzati protest, napraviti grupu na facebooku koja moze biti veliki pokretac toga i td.

ja sam ZA. Najbolje bi bilo da se to odradi u svim(ako ne svim, onda vecim) gradovima u isto vrijeme. Ako se kaže u 12 sati onda svi u svim gradovima izaci na glavni magistralni put i blokirati ga na pola sata. Sljedeci put na sat i tako dalje, pa cemo da vidimo...

I bilo bi dobro da ovo ne ostane samo prica, vec da se ova prica sprovede u djela...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ne treba odmah reci ne moze se nista uraditi... moze i te kako...
sve dok mi sjedimo i sutimo smatra se da nam je dobro... e pa nije ljudi dobro, al nikako...
treba pokusati, sto da ne... jednom ne uspije, ima drugi put, treci, pa sve dok nekom ne dodje iz guzice u glavu...

dalje, organizovanje protesta nije mala i laka stvar. To treba pripremati odredjen vremenski period, mozda od 20-30 dana da bi ljudi saznali za to. Odrediti datum, najaviti organima vlasti(policiji) protest, oglasiti na svim mogucim web portalima, obavijestiti razne pokrete, ne vladine organizacije koji ce podrzati protest, napraviti grupu na facebooku koja moze biti veliki pokretac toga i td.

ja sam ZA. Najbolje bi bilo da se to odradi u svim(ako ne svim, onda vecim) gradovima u isto vrijeme. Ako se kaže u 12 sati onda svi u svim gradovima izaci na glavni magistralni put i blokirati ga na pola sata. Sljedeci put na sat i tako dalje, pa cemo da vidimo...

I bilo bi dobro da ovo ne ostane samo prica, vec da se ova prica sprovede u djela...

upravo sam na to i mislio...da ne ostane na prici,vec hajmo lagano pripremati,razglasiti po svim forumima,klubovima,razgovarati sa taxistima,i onda odrediti datum,najavit' se i odraditi to...ako treba 2 mjeseca pripremati,ali kad se odradi,da to bude kako treba!
ta ideja o koloni je ekstra,i mislim da je lakse za izvesti nego blokirati magistralu...
skupiti sto vise auta i za najmanju mogucu sumu nasuti,npr simbolicno za 2,40 KM;1l da se naspe....pa nek' se smahtaju od posla,radi prokletog litra...
 
Član
i koga cemo zaj... tim sto 100 auta dodje da naspe po litar goriva? Samo ljude koje rade na pumpi za platu i posteno zaradjuju za zivot, on ce se jadan slomit od posla dok naspe jer nesmije odbit to mu je posao, a ove zaboli k... em si mu doprinio, izreklamirao mu pumpu i jos prodao gorivo
 
Član
treba sto vise prosiriti vijest, nek se neko upuceniji u to nadje i da sastavi neki text koji bi mogli dijeliti kao letke...
to podijeliti svima koji su iole vise u autu, taxisti, kamiondjije, razne prevozne firme i tako...
samo pokaciti ljudima po brisacima, od 4 zakacena, 2 ce biti procitana...
 
Član
pratit cu ovu temu, kad se dogovorite fino tu sam, ne bih da se prepucavam sad s nekim da li je ispravno protestovat ili ne, ono sto bih ja uradio jeste da idem u zenicu,sa kolegama iz zenice da protestujem, jer ovdje tesko s kim kafu imas popit, kamoli protestovat:cool::cool:
 
Top