oprema srednja visoka klasa

oprema srednja visoka klasa

Član
chat tema :D interesuje me naročito od ljudi koji su imali/imaju navedena auta šta ima je od opreme musthave, i šta po vama bi trebalo auto da ima te klase mislim na ova novija auta srednje visioke klase, tu mislim na f10,a6,e klas i tako

Nekako ima čudno složene opreme..
 
Član
Šta auto u osnovi mora imati.Sva proizvedena nakon 2010.
-klima , skuplja auta digitalno 2 i 3 zonsku klimu, jonizator isl
- ABS ESP, skuplja sve ostalo što je izmišljeno u raznim kombinacijama
- airbag za vozaća i suvozaća, skuplja veći broj uključujući airblanket(zid)
- CD/MP3, a skuplja neke naprednije sisteme
a sad dodatn e kerefeke
- navigacija
-šiber
-panorama
itd.

Jako rastegljivo. Švabe bar ovo što na balkan šalju, jaku su škrti sa opremom i sve masno naplačuju. Francuzi i talijani su bolji, dok su žuti najdarežljiviji u startu.
 
Član
Po meni bixeon svijetla i parking senzori naprijed-nazad su must have! I možda neka bolja multimedija odnostno navigacija, naravno uz ostalu standardnu opremu koja bude u autima te klase..
 
Član
ovo pitam jel čudnih izbora ima, recimo a6 ima 1 ili 2 sline a nema xenon a da ne govorim full led, pa neznam auto ima full led, webasto, top sjedišta a recimo manuelac, jel u ovoj klasi po meni automatik je pod must itd
 
Po meni samo daj da su mi stakla na dugme ostalo nista vise ne mora :D
Bez zezancije muka mi je sad kad vidim na novijim autima sa 4 vrata da opste vise postoji opcija da se uzima naprijed ili nazad kurble. Mislim da to vise nije cjenovno nesto skuplje da bi moglo svako auto u osnovnoj opremi da ima ele. stakla i naprijed i nazad
 
Član
Po meni samo daj da su mi stakla na dugme ostalo nista vise ne mora :D
Bez zezancije muka mi je sad kad vidim na novijim autima sa 4 vrata da opste vise postoji opcija da se uzima naprijed ili nazad kurble. Mislim da to vise nije cjenovno nesto skuplje da bi moglo svako auto u osnovnoj opremi da ima ele. stakla i naprijed i nazad
U ovoj klasi cisto sumnjam da ima i opcija kurble odavno.
 
Član
- bluetooth
- kamera za parking ili parking senzori
A da se nadovežem na dragonov post, posto je danas u tom segmentu vec standard el podizači, mene nervira sto nisu svi automatski (stisneš dugme i dizu se/spustaju) a ne samo vozačevo a ostala drži dugme 100 godina.

Iskreno po meni sta auto (ako govorimo van ovog segmenta/klase) govorimo mora da ima je klima, podizače i AUX ulaz a ostalo je sve "luksuz" i "dodatak".

Linkoln mi ima cijeli krov od stakla (plastika) a rijetko da otvorim zaštitu pa da ga i iskoristim, aktivno drzanje trake na putu uvjek ugaseno itd.
Do juče sam verglao na kecu stakla tako da mi većina je i nepotrebna.
 
Auto ove klase mora imati minimalno 250KS, to je prvo. A drugo, napravio bih kombinaciju S-line ili M unutrašnjost (zbog sjedišta i volana jer su im vrhunski) i standardnog vanjskog izgleda. Ostala oprema je zadovoljavajuća i u serijskim verzijama.
Nisam ljubitelj elektronike i nepotrebnih "gadgeta" ali jedna stvar je strašna i volio bih je imati u takvom autu, a to je night vision.

 
Član
Dosta je i 170ks
Karavan
Automatski mjenjač
Parking senzori
Aux
El podizaci su standardna oprema
Ostalo manje vise nebitno.
Sigurnost, što više airbag-ova to bolje.
 
Top