Opelasi savjet 1.7 DI

Opelasi savjet 1.7 DI

Hajmo opelasi kakav se ovaj motor pokazao 2001 godina u Corsi kao i samo auto koje su mu mane da znam na sta da gledam;)
 
Član
Block motora puca cesto na tim 1.7 motorima, a nije ga bas lako ni naci radije sa nekim drugim motorom uzmi ;)
 
Početnik
Ako mozes ikako uzmi drugi motor benzin npr,1,7 motor je najgori u generaciji opela
 
Član
ja doduse u astri imao 1.7 dti ... presao 100.000 km. .... najveci i najskuplji kvar koji sam imao .. alternator oko 350 km nov
benzinci jesu pouzdaniji u globalu al opet ti je na sta naletis ...
 
Član
Ama sve je macak u vreci polovno, moze biti dobro a moze biti grob :icon_rolleyes:
Tecic mi ima 1.7 TD astru 1997 godina i to dosta vremena, a odrzava je kao i nasi politicari sto se brinu o nama i kako nas odrzavaju :lol::lol::lol: pa eno je jos ide i kvoca :D bas nedavno mu zamijenio alternator :D
 
Član
Imao 2.0 dti nisam se bas lijepo proveo sa tim motorom.....prijatelj ima 1.7 cojk sipa i vozi


zakljucak- Opel dizel niposto;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Uzmi benzin 1.6 16v pa ces vidjeti onda sta su muke :D

Osim sto trosi ulje koje muke to imaju? ja znam za 3-4 bas 1.6 16V 100hp motore i osim sto trose ulje sto im je i fabricki propisano, drugih problema nema, kao i svako drugo auto.
 
Član
Kako god tih auta po cesti je bas dosta, znaci prvenstveno je u pitanju odrzavanje kako ko odrzaje i radi servise, ta ako je malo presla ima servisnu pogledaj ne mora znacit da ces imat problema ;)

Al kao sto rekose nisu bas pohvaljeni ti 1.7 al eto kako kod koga nekog vjerno sluzi godinama neko ima problemem cim kupi al nije to samo kod opela i kod drugih proizvodjaca je tako, sve zavisi kakvi su bili prethodni vlasnici :D
 
Član
Kod mene je Astra 1,7dti, do sad od kvarova radio alternator,al komplet,sve izmijenjao...ostalo je ok
nikakvih vecih problema nema
4,5 litra otvorene, gradske nece preci 6...
klima upaljena u oba slucaja vecinu vremena,znaci ljetos
mana im je elktronika bos pumpe,al to AKO te zakaci,nesto kao sto je turbo na vw motorima
prelemi se za,cini mi se, 700KM,i sve 5 (samo Reno 4 :lol: )
kjod mene je presla preko 200 hiljada
sad trebam radit veliki servis,oko 600KM sve komplet s rukama,zamjenski dijelovi
kod mene za manje od godine i po presla 30+ hiljada
znaci na sta naletis
 
Član
Vec su ostali naveli probleme ali evo i ja cu ponoviti:
Zna pomijesati vodu i ulje
El. bosch pumpe
U voznji se zna desiti da se odvrne matica remenice uljne pumpe
Naravno sve zavisi od odrzavanja;)
 
Top