Opel Astra 1.7

Opel Astra 1.7

Član
Može li pomoć, please :icon_sad:
Prije mjesec dana sam kupila Opel Astru, 1.7 dti ... poslije samo par dana mi se upalila ona lampica "check ingine" ... odvezla nekom majstoru, racunar pokazao neke cudne parametre za koje ni oni nisu znali sta je u pitanju ( da je auto vožen 260 km/h :icon_confused: ...) ... odvezem drugu koji je nekada radio u Opel-u, pregleda ga i nadje da kaplje ulje na dihtungu Bosch pumpe, zamijenimo i to i vise se lampica nije palila, do juce, ali samo na kratko ... otvorim haubu kada sam dosla kuci, da dospem vodu u hladnjak kad tamo, katastrofa ... u hladnjaku je pomijesana sa vodom bila neka cudna crna tecnost(nije ulje), nego nesto kao crna voda :icon_question: .... nazovem momka od koga sam je kupila, a on mi kaze da zna sta je, da samo ocistim to nekoliko puta i da ce sve biti ok, ali mi nije rekao sta je ... cistila sam, sada toga ima mnogo manje ali me i dalje brine pa me zanima zna li iko sta bi to moglo da bude ??????? :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Vjerovatno je nesto sipano za zacepljenje hladnjaka... jer ako kazes da nije ulje nema sta drugo biti ;)

Moguce, ali mi se cini da ta crna tecnost dolazi od nekud, da se iznova pojavljuje, i kada podignem haubu, ima neki cudan miris .... :icon_cry::icon_mad:
Moze li imati neke veze sa glavom motora, jer se vidi da je radjena!?
 
kod ovih motora (tj glave motora) jeste mana sto pomijesa vodu i ulje (nekada bude kvar u glavi,spali casice gdje idu dizne ili pukne pa pomijesa vodu i ulje ..nekada opet na dihtungu glave)
i neznaci da je kod tebe to crno - ulje.. jer eto kazes nije ulje...
ali ono sto je najvjerovatnije jeste da si dobila astru kod koje je "frisko" popravljana ta glava (i vjerovatno u motoru (sistemu za vodu) jos ima ulja..koje vodu samo prlja..i vjerovatno ima i neko sredstvo za ciscenje koje rastvara tu masnocu..( i njegova uloga jeste da ocisti ulje vremenom a vodu time prlja )
tako da potrebno je dosta vremena da se to ispere..par puta da se ispusti voda i naspe druga..
u sustini ne moze ti mnogo ostetiti motor..
ALI ONO STO SE MOZE DESITI DA JE ULJE NAGRIZLO IONAKO STARA CRIJEVA VODE I DA VREMENOM POCNU PUCATI JEDNO PO JEDNO, DOK IH SVA NE PROMJENIS
U SUSTINI RADIO SAM OVAJ MOTOR I NAKON STO SAM NAPRAVIO kazem ti, prvo je pola godine i vise- voda bila prljava i stalno sam mjenjao, a kao drugo, za to vremena sva crijeva vode sam morao promjeniti jer su sva pukla i par puta sam ostao bez vode
pa neznam sta da ti kazem..osim "PA KUD BAS 1.7 DTI da kupis ? :icon_question:
sve u svemu nije kraj svijeta :D al nadam se da neces imati vise kvarova i da ces to rijesit
pa et
znaci povremeno mjenjaj vodu..dok se ne ispere (i nadam se da ti crijeva vode nisu ostecena -mada iskreno sumnjam, pa vrijeme ce pokazati)
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
kod ovih motora (tj glave motora) jeste mana sto pomijesa vodu i ulje (nekada bude kvar u glavi,spali casice gdje idu dizne ili pukne pa pomijesa vodu i ulje ..nekada opet na dihtungu glave)
i neznaci da je kod tebe to crno - ulje.. jer eto kazes nije ulje...
ali ono sto je najvjerovatnije jeste da si dobila astru kod koje je "frisko" popravljana ta glava (i vjerovatno u motoru (sistemu za vodu) jos ima ulja..koje vodu samo prlja..i vjerovatno ima i neko sredstvo za ciscenje koje rastvara tu masnocu..( i njegova uloga jeste da ocisti ulje vremenom a vodu time prlja )
tako da potrebno je dosta vremena da se to ispere..par puta da se ispusti voda i naspe druga..
u sustini ne moze ti mnogo ostetiti motor..
ALI ONO STO SE MOZE DESITI DA JE ULJE NAGRIZLO IONAKO STARA CRIJEVA VODE I DA VREMENOM POCNU PUCATI JEDNO PO JEDNO, DOK IH SVA NE PROMJENIS
U SUSTINI RADIO SAM OVAJ MOTOR I NAKON STO SAM NAPRAVIO kazem ti, prvo je pola godine i vise- voda bila prljava i stalno sam mjenjao, a kao drugo, za to vremena sva crijeva vode sam morao promjeniti jer su sva pukla i par puta sam ostao bez vode
pa neznam sta da ti kazem..osim "PA KUD BAS 1.7 DTI da kupis ? :icon_question:
sve u svemu nije kraj svijeta :D al nadam se da neces imati vise kvarova i da ces to rijesit
pa et
znaci povremeno mjenjaj vodu..dok se ne ispere (i nadam se da ti crijeva vode nisu ostecena -mada iskreno sumnjam, pa vrijeme ce pokazati)

Ne nedostaje vode, ali ne znaci da nece, mada, hvala puno, ako se i to desi, da berem znam sta je :icon_cry::icon_cry::icon_cry: ... Kupljena je tamo, u tvom kraju, tj. u Živinicama .... jos jedno pitanje: zasto kazes " kud bas 1.7 dti da kupis" ? Prije ove sam imala još jednu Astru, isti motor, sve, nikada nikakvih problema nije bilo ....
 
Top