Odlozeno gasenje pozicija

Odlozeno gasenje pozicija

Da li neko zna kako da se napravi,kao na nove automobile,kad se zakljuca auto daljincem da pozicija gori odprilike 5 sec i gasi se,ja msm da isto tako ide i na otkljucavnje :icon_question:
Ako neko zna malo vise o ovome i kako se moze napraviti,bio bi mu zahvalan na pomoci ;)

Ako sam pogresio mesto temi premestite je
Nov sam ne zamjerajte :lol:
 
Član
To se zove coming/leaving home. Viđao sam na ebay-u da ima kupiti, možda ima negdje i kod nas. I to obično ide na kratka svjetla ne na poziciju, i treba da traje bar 15 sekundi, ili više, kako podesiš.
 
Član
ja sebi kontam na golfaca da uradim kad upalim auto da se i pale svjetla i kad gasim da se ugase i to kod nas ima lik radi a za ovo ne znam bilo bi jos bolje da moze i da ih ti na daljinski palis kad zelis...:icon_smile:
 
Član
2 releja, jedan od dizela-grijaci, da drzi upaljeno a drugi da njeg apali...spojis na daljinsko, kad zakljucas-otkljucas, pali farove i rijeseno
 
Član
ja sam gledao u intersparu taj tajmer sa zakasnjenjem cini mi se oko 13e da je bio bas za te sitnice poput svjetla unutrasnjosti da se gase poslije nekog vremena mada novija auta imaju tu funkciju vec,samo nemogu da se sjetim jel bio neki serafic plasticni da se stela vrijeme kasnjenja :icon_rolleyes: ,poslije otiso da kupim i nestalo:icon_sad:
 
Član
Comeing/leaving home mozes porucit ne ebay najbolje bi ti bilo ako imas nekog u inostranstvu kosta ti od 12 do 15 eura pa da ti naruci...
 
soffa je napisao(la):
ja sebi kontam na golfaca da uradim kad upalim auto da se i pale svjetla i kad gasim da se ugase i to kod nas ima lik radi a za ovo ne znam bilo bi jos bolje da moze i da ih ti na daljinski palis kad zelis...:icon_smile:

skopcas svjetla na alternator i :cool: :cool:
 
Član
MaHa Styling je napisao(la):
soffa je napisao(la):
ja sebi kontam na golfaca da uradim kad upalim auto da se i pale svjetla i kad gasim da se ugase i to kod nas ima lik radi a za ovo ne znam bilo bi jos bolje da moze i da ih ti na daljinski palis kad zelis...:icon_smile:

skopcas svjetla na alternator i :cool: :cool:

ali povezan je alternator sa akumulatorom, onda će uvijek gorit svjetla
 
zlajaaa je napisao(la):
MaHa Styling je napisao(la):
soffa je napisao(la):
ja sebi kontam na golfaca da uradim kad upalim auto da se i pale svjetla i kad gasim da se ugase i to kod nas ima lik radi a za ovo ne znam bilo bi jos bolje da moze i da ih ti na daljinski palis kad zelis...:icon_smile:

skopcas svjetla na alternator i :cool: :cool:

ali povezan je alternator sa akumulatorom, onda će uvijek gorit svjetla

nece, cim alternator pocne puniti svjetla ce se upaliti, sto nas dovodi do zakljucka da ce svjetla raditi samo kada je auto upaljeno :lol: :lol: :lol:
 
Član
ma Lik je napisao(la):
Comeing/leaving home mozes porucit ne ebay najbolje bi ti bilo ako imas nekog u inostranstvu kosta ti od 12 do 15 eura pa da ti naruci...

ima za 18 € dobijes i senzor za svjetla :cool:
 
Top