Obrtaji variraju

Obrtaji variraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Imam glupkast problem koji mi zivce pojede, naime, zna mi se desavati da mi obrtaji pocnu varirati na plinu, na benzinu nista, ili ako se desi traje relativno kratko, samo kada namotam puni do kraja i pumpa od serva pocne "zavijati".

Mjenjao i step motoric, filtere, svijecice nove (NGK), ulje svijeze, ma sve skoro od "potrosnog materijala" ali djaba, opet variraju.
Pretpostavljam da je do vakum cjevcica koje idu sa kutije zraka na usisnu granu, koje mislim da nisu dobro spojene, ali opet ko zna.
Ako iko ima ideju sta bi moglo biti neka javlja, zivce mi moje pojede, kad stojim na semaforu isto kao da "turiram", hoce neko reci provociram ga ili ko zna sta jos, ubi me :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Evo slike motorica, u pitanju je VW 2,0L benzinac, kodne oznake 2E.

P.S. Ako ko ima isti motor neka mi poslika kako idu ove cjevcice od vakuma da ih spojim vise kako treba, ni jedan od majstora koje sam posjecivao ne zna, svako nesto lijevo spoji :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

13022010001.jpg


E da, zbog vece slike desnim klikom na nju pa View Image, zaboravih smanjiti.....
 
zar niko na forumu nema ovakav motor da mi poslika ili nacrta kako idu ove vakuum cijevcice :icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Drug ja imam taj motor u svom autu 2e 85kw
to sto ti se desava na plinu trebas podeswit na rasplinjacu plina a kad se to desava na benzinu to je veci problem ima vise stavki
1.vakumska crijeva sva pregledat najbolje promjeni nisu skupa na metar i ujedno pregledat da nevuce falš zrak
2.odusak kucista na motoru to ti je ono crijevo sto ide iz motora prema poklopcu ventila.
3.provjerit lambda sondu
4.ckp senzor onaj gore na drosel klapni pricvrscen sa dva sarafa izmjerit napon pri 5000 o/m
5.mjerac kolicine vazduha na kutiji zracnog filtera
6.pritisak pumpe izmjerit mora bit tacno 3,5 bara nista manje malo vise moze

al odmah da ti kazem 2e je motor u koji se to skoro i nesplati radit on je dobar i pouzdan al kad podze s tim zezanjem nikad kraja ovo ti govorim iz iskustva jer imam i sam taj problem sve sam uradio sem lambda sonde nju jos nisam nasao
 
e drug hvala na odgovoru, ja zaboravio da sam rijesio problem, jedan poznanik pomogao, u pitanju su bila samo crijeva od vakuuma, nisu bila spojena kako treba sto sam i znao ali mi niko nije znao spojiti kako treba, slucajno saznam da mi je i ovaj poznanik imao istih problema i spojim kako mi je rekao od tada sve extra,

To da je motorcic extra je istina, mene sluzi veoma fino, malo mi jedino ulja trosi ali i to je sad veoma dobro, nekih 100g na 3000km.

P.S. Ja lamba sondu ni nemam :lol::lol:, kablic od nje samo onako visi odspojen i sve radi extra, ali ako hoces mislim da znam gdje bi je mogao naci, doduse sa seata cordobe je ali isti motor, ako hoces javi se na PM, a ovo moze pod

LOCK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top