Obrada Glave,Ventila i Bloka

Obrada Glave,Ventila i Bloka

Član
pozdrav....Ko najbolje radi obradu motora u Sarajevu i okolini..ubacivam kovane klipove i klipnjace ,treba prosiriti kanale za klipove,zamkeniti lezajeve na radilici itd..

hvala unaprijed....p.s ako neko zna kako se cjene krecu za ovo
 
Legend
i ja znam za tog na grbavici samo.. Igor cini mi se..

a imas i gore na onom kobiljoj glavi, nisam 100% siguran, ali sam cuo da radi, kad se sa k.g krene prema vogosci, 500m sa lijeve strane ima servis, cuo sam da i on radi obradu glave, itd..
 
Početnik
ako sam te dobro razumio zelis prisirti tj honovati cilindar da bi ubacio vece klipove,sireg precnika..? ili pitas za prosirivanje kanala na glavi,a to mozes sam sebi,nije to neko mudro slovo,a i lezajeve ako neznas ubacit,onda stvarno
 
Član
Lija je napisao(la):
ako sam te dobro razumio zelis prisirti tj honovati cilindar da bi ubacio vece klipove,sireg precnika..? ili pitas za prosirivanje kanala na glavi,a to mozes sam sebi,nije to neko mudro slovo,a i lezajeve ako neznas ubacit,onda stvarno

da da,,honiranje cilindera..standardni su 81mm a ja stavljam 82mm...nije problem stvaviti lezajeve nego sam samo naveo sta moram radiditi..vazno je honovanje i da se malo glava skine
 
Početnik
aha to je OK ;) a pod ovim DA SE MALO GLAVA SKINE mislis na obavezno ravnanje glave,ili mislis zbrusiti glavu sniziti je
 
Početnik
ma to sam i mislio,reko da nisi skreno pa je hoces i brusiti..bit ce tu turbo da to sve nadomiri ;)
 
Član
donamero je napisao(la):
Lija je napisao(la):
ako sam te dobro razumio zelis prisirti tj honovati cilindar da bi ubacio vece klipove,sireg precnika..? ili pitas za prosirivanje kanala na glavi,a to mozes sam sebi,nije to neko mudro slovo,a i lezajeve ako neznas ubacit,onda stvarno

da da,,honiranje cilindera..standardni su 81mm a ja stavljam 82mm...nije problem stvaviti lezajeve nego sam samo naveo sta moram radiditi..vazno je honovanje i da se malo glava skine

Honovanje bloka ti nece prosiriti cilindre. Honovanje je zavrsna obrada nakon busenja bloka odnosno, nanosenje mreze-ogrebotina na zidove
cilindra. Cisto da razjasnim :) Dobro vodi racuna na koju ces mjeru razbusiti blok i imaj na umu da se kovani klipovi vise sire pod visokim
temperaturama u odnosu na fabricke-livene klipove pa ostavi
odgovarajucu toleranciju i prostor za to sirenje. Igor na Grbavici je ok i meni je dosta toga radio i nije bilo problema al bilo je i slucajeva nezadovoljnih musterija. Firma se zove Temax pa potrazi broj u imeniku i kad budes nosio sve na obradu, insistiraj da ti bas Igor radi
 
Top