Novi udar na džep građana: Narednih dana rastu cijene naftnih derivata u Federaciji B

Novi udar na džep građana: Narednih dana rastu cijene naftnih derivata u Federaciji B

Član
U narednim danima očekuje se povećanje cijena naftnih derivata na tržištu Federacije BiH, i to: dizela, lož-ulja, autoplina za pet feninga, dok cijene benzina ostaju nepromijenjene.
Vrlo je važno napomenuti da, za razliku od proteklih perioda u kojima je objektivno bilo moguće korigovati maloprodajne cijene u određenim rasponima, od distributera do distributera, ovog puta se zbog obavezujuće primjene odredaba Zakona o unutrašnjoj trgovini po kojima se maloprodajne cijene moraju zaokruživati i iskazivati prema važećim apoenima novčanica u BiH, korekcija, odnosno povećanje cijena mora se iskazati u fiksnom iznosu, konkretno za pet feninga“, dodala je Kečo.

Istakla je da će do povećanja cijena na benzinskim pumpama doći nakon ovjere zahtjeva distributera od nadležnog ministarstva, praktično od sutra.

U proteklim danima kao posljedica kretanja na svjetskom naftnom tržištu došlo je do povećanja cijena i na maloprodajnim tržištima u zemljama okruženja.

MAMU IM ***** LOPOVSKU :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
elvis_h je napisao(la):
U narednim danima očekuje se povećanje cijena naftnih derivata na tržištu Federacije BiH, i to: dizela, lož-ulja, autoplina za pet feninga, dok cijene benzina ostaju nepromijenjene.
Vrlo je važno napomenuti da, za razliku od proteklih perioda u kojima je objektivno bilo moguće korigovati maloprodajne cijene u određenim rasponima, od distributera do distributera, ovog puta se zbog obavezujuće primjene odredaba Zakona o unutrašnjoj trgovini po kojima se maloprodajne cijene moraju zaokruživati i iskazivati prema važećim apoenima novčanica u BiH, korekcija, odnosno povećanje cijena mora se iskazati u fiksnom iznosu, konkretno za pet feninga“, dodala je Kečo.

ovo je bitno :icon_biggrin:
 
Član
al nas kradu majku im ***** lopovsku:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

ja kad idem u travnik,na pumpama u vitezu i biloj je uvijek jeftinije gorivo nego kod nas,bar za 20kf. Eto onda nek mi neko kaze da je to normalno,isti dobavljaci,picke materne,a cijene goriva drugacije. :icon_mad::icon_mad:
 
Član
A ovo je sigurno neki trik, jer od nove godine carina na dizel se ili ukida ili smanjuje, a na benzin ne. Pa vjerovatno je zato ostala cijena benzina ista dok ce se dizela mijenati....
 
Član
Do porasta cijena dolazi jer je odobren kredit Irskoj od 100 milijardi eura sto za sobom povlaci i veliki pad vrijednosti eura u odnosu na zlato , naftu i sl.
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
A ovo je sigurno neki trik, jer od nove godine carina na dizel se ili ukida ili smanjuje, a na benzin ne. Pa vjerovatno je zato ostala cijena benzina ista dok ce se dizela mijenati....

To si u pravu i kod nas od nove godine slobodno trziste, pa sad nabili cene pogotovo za plin, i posle kad se otvori trziste navodno ce da pojeftini, a u stvari se vraca na isto i onda kao pojeftinilo je ovo ono...prica za debile.
 
Član
Ma mafija mamu im sami formiraju cijene kako im volja državi je bitno da dobije svoj dio kroz akcize a za građane ih zaboli...em je nerealno skupo em ništa nevalja gorivo...kod nas u RS prije par mjeseci najavili pojeftinjenje za 12 pfeninga a ono pojeftinilo samo 2, a kasnije poskupilo za 7 bez najavljenja...A što se tiče ukidanja carina samo će ta razlika pumpadžijama u džep a cijene neće se mijenjati...kad imaju i najmanji razlog poskupe i više nego što treba, kad treba da pojeftini ili miruje ili minimalno pojeftine...bagra lopovska
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ma mafija mamu im sami formiraju cijene kako im volja državi je bitno da dobije svoj dio kroz akcize a za građane ih zaboli...em je nerealno skupo em ništa nevalja gorivo...kod nas u RS prije par mjeseci najavili pojeftinjenje za 12 pfeninga a ono pojeftinilo samo 2, a kasnije poskupilo za 7 bez najavljenja...

Ja bih pevao da mi je cena kao u RS;)
 
dellas je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Ma mafija mamu im sami formiraju cijene kako im volja državi je bitno da dobije svoj dio kroz akcize a za građane ih zaboli...em je nerealno skupo em ništa nevalja gorivo...kod nas u RS prije par mjeseci najavili pojeftinjenje za 12 pfeninga a ono pojeftinilo samo 2, a kasnije poskupilo za 7 bez najavljenja...

Ja bih pevao da mi je cena kao u RS;)

A sta bi radio da su ti cijene kao u Distriktu:lol::lol::lol::lol::lol:;)
 
Član
Realno svuda kradu, ali kao kod nas nigde :) Vi iz RS i Brkog treba da budete srecni, 0.4 vam je je plin jeftiniji po litru, benzin 0.5 u ondosu na Srbiju. To je ogromna razlika, posebno na plinu jer je on puno jeftiniji od benzina.
 
Član
elvis_h je napisao(la):
U narednim danima očekuje se povećanje cijena naftnih derivata na tržištu Federacije BiH, i to: dizela, lož-ulja, autoplina za pet feninga, dok cijene benzina ostaju nepromijenjene.

samo sam do ovdje citao :D
 
Legend
Cime se vi bavite, jel bolje dizel ili benzin ccc :S

ja mislim da ovo uopste nije za sprdancije, vec se prica o ozbiljnim stvarima.. a to je da ce nas handrit, sve dok mogu jer ocigledno da u ovoj drzavi svakako nema nikakava regulatorna agencija koja prati cijene goriva , KAO I NJEGOV KVALITET, tako da mogu sipat sta hoce, dizat cijenu koliko hoce.. jednostavno kao na divljem zapadu.. SRAMOTA !

porezi gore, cijene gore, plata nema .. ebem ti ovaku drzavu, FUJ !
 
Top