NOVE TABLE je li dozvoljeno??

NOVE TABLE je li dozvoljeno??

Zanima me da li je dozvoljeno busiti nove table,jer ne bih da stavljam okvire....ujedno da li je dozvoljeno tablu drzati iza Sofer sajbe (na vidnom mjestu ) ???
 
Član
kad dobijes tablice nove, uz njih dodje papir na kojem pise da se NE smiju busiti.. najjednostavnije da ih zalijepis, dvostranom trakom
 
BHT Ovisnik
dvoslojno kupi i zaljepi,miran si,tako sam ja radio,auto svako malo perem s vapom pri 180 bari i ne spada:cool:
 
Član
mario05 je napisao(la):
kad dobijes tablice nove, uz njih dodje papir na kojem pise da se NE smiju busiti.. najjednostavnije da ih zalijepis, dvostranom trakom

procitaj dalje od toga gdje pise da se NE smiju busiti :D
nigdje ne pise da je to kaznjivo, samo pise da se gubi garancija ;)
 
Član
nisam znao da tablice imaju garanciju
kolika je garancija?
kaznjivo je jer je to krivotvorenje sluzbenih isprava,meni tako rece drot na granici ;)
 
Član
funky je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
po zakonu, nije dozvoljeno busit, krivotvorenje... najbolje zalijepit dvoslojnom ;)

ja sam cuo samo da ako je probusis da gubis garanciju na istu, ostalo nista...

kakva ba crna garancija, ne uzimas u radnji bijele tehnike pa da dobijes garanti list :D lover evo rece, svako barkanje, cackanje... vazecih isprava i sl. se smatra krivotvorenjem te je isto kaznjivo po zakonu... jos je kod nas slucaj, nisu nase tablice, u nasem vlasnistvu, mi samo platimo slova/brojeve, a tablice su drzavne"...
 
Član
ma dao sam za registraciju ove godine 880KM vala poslije te cijene da mi neko kazem sta smijem a sta ne sa mojim tablicama... ako treba stat cu ppred MUP i pojesti ih pred njima
 
Član
u slučaju da hoćeš prodati auto i naravno odjaviti i odnijeti tablice u mup ako budu puno oštećene platit ćeš taksu u vrijednosti novih tabli,jer kako stoji u zakonu vlasnik auta nije vlasnik 100 % vlasnik tabli one ti nama dodju nešto kao iznajmljene....
 
Član
mirza bas njih briga i da si dao 8.880mara za regu... jednostavno zakon je jasan, tablica nije nasa kao u vecini drzava, te sa istom ne smijes nista radit... jer u suprotnom mozes krivicno odgovarat...
 
Top